Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: a3 2,0 FSi stozek ??

  1. #1
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny a3 2,0 FSi stozek ??

    witam. chcialem zaoytac czy ktos z Was zakladal stozkowy filtr powietrza do silnika 2,0 fsi 150ps ??
    jesli tak to jaki ??
    jakie sa plusy i minusy??
    zastanawiam sie czy da sie wogole zamontowac bo tam jest nietypowo polozony przeplywomierz..
    korci mnie odkad uslyszalem jak brzmi taki silnik ze zdjeta obudowa(gorna )
    filtra powietrza..
    ale tak chyba niezbyt mozna jezdzic
    seryjny filtr jest okragly jak stozek i po zdjeciu gornej obudowy po dodaniu gazu ladnie brzmi..
    z gory dzieki za info.
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  2. #2
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podobny temat z podobnymi intencjami założyłem jakiś czas temu tyle ze miał to być stożek do TDI.

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...494#post594494
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  3. #3
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    tyle ze tdi to calkiem inna bajka... tam filtr stozkowy mozna sobie darowac z miejsca...
    a tu ma sens tyle ze niewiem co i jak z montazem - to nie jest plug&play..
    prosze o wskazowki JESLI KTOS MONTOWAL..
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  4. #4
    boży's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    daruj sobie ten filterek , jeszcze Ci przepływka siądzie i będziesz w plecy pare setek , a zdarzały sie takie przypadki ze dla uzytkowników stożka padały , mocy też Ci nie da wiec to nie jest opłacalna inwestycja ;d

  5. #5
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    hej, wiem ze zdarzaly sie takie przypadki, ale bardziej mi chodzi o to jak zakladaja stozki do 2,0 fsi.. tam nie jest tak ot... ze sie sciaga puszke i zaklada stozek... potrzebna jest raczej jakas przejsciowka.. dlatego szukam kogos kto juz to robil.
    p.s. ja mialem filtr stozkowy w audi tt, silnik 1,8T wiadomo ze mocy nie dodal.. brzmial ladniej, przeplywka nie padla a zrobilem z 12 tys.km..
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  6. #6
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Prosiłeś o opinnie na temat stożka wiec ci podrzuciłem temat.Powiem ci coś. Ja dzisiaj wymieniałem u siebie filtr powietrza( narazie na standardowy) zrobiłem na nim ok 13 tys. był tak uj...ny że głowa mała. Teraz już rozumiem podpowiedzi np. Mira w moim temacie. Chłopak ma rację ... przy takim syfie jaki mamy na drogach w polsce turbo szybko pójdzie out. Poczytaj o ciepłym powietrzu.. to tez się liczy chyba że masz CDA i bezpośrednie zasysanie zimnego spod grila przez karbonowy tunel nieprzepuszczający ciepła.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GOP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Witam
    Zobacz na link ponizej. Jest tam rowniez moj post o filtrach sportowych.
    Daruj sobie babranie sie z zabawkami za przyslowiowe 5zl do silnika naszpikowanego elektronika. Jak cos pojdzie nie tak to koszty beda duuuuze.
    Te silniki maja odpowiednie czujniki do wyciagniecia parametrow ze swojej jednostki, a po twojej zmianie zacznie cos mu sie mieszac w glowce sterownika. W tamtym linku jeden z kolegow dodal slusznie ze jezeli chcesz miec dzwiek to zrob profi wydech.

  8. #8
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Doskonale wiem o czym mówisz Błażej, bo sam już doświadczyłem jak fajnie mruczy mój FSI po zdjęciu pokrywy z obudowy filtra. Studiowałem temat montowania stożków ale jako, że moja Indianka jest w Niemczech zarejestrowana, to nie mogę sobie pozwolić na takie mody bo stracę tzw. TÜV (przegląd).
    Dla Ciebie poniżej link do stronki K&N. Tam wyszukaj swoje autko, wybierz filtr jaki Cię interesuje i masz możliwość ściągnięcia pliku pdf z montażem - to da Ci wyobrażenie i pogląd na to jak można to przerobić.

    http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

  9. #9
    BlazejA3's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    O.. widze ze kaktus czyta ze zrozumieniem Dzieki za podpowiedz
    mimo wszystko jak chodzi o syf... jak sciagnalem pokrywe po przejechaniu 7 tysiecy i jest sterylnie a filtr jak nowy. poza tym przy stozku zawsze mozna zostawic dolna puszke bo filtr powietrza seryjnie jest okragly jak stozek tyle ze z innego materialu
    wtedy problem syfu znika, a w Fsi dolot jest seryjnie spod grilla poprowadzony kanalem z siatka i dopiero puszka wiec jest w miare solidnie pomyslane.
    Dzwiek z wydechu to co innego.. nie lubie jak buczy z rury tylko lubie pomruk silnika, a ze Fsi chodza jak corsa 1,0 to chcialem cos zmienic.. po sciagnieciu tej pokrywy jest (odziwo) duuuza roznica, ale jezdzic bez pokrywy chyba nie warto.. :/
    Skorzystalem z tej strony ktora podeslal mi kaktus i wynika z niej ze K&N jest dokladnie taki sam jak seryjny, mocowanie takie samo.. tylko material inny.. jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam.
    KAKTUS1204 - niestety mam zla wiadomosc, filt K&N jest identycznych wymiarow itd jak seryjny (bo serynie mamy stozek, tyle ze ze zwyklego materialu), stozek K&N jest taki sam, ma takie samo mocowanie i mozna go zamocowac tylko i wylacznie do puszki seryjnej, gdzie w instrukcji zamyka sie ja pokrywa jak w serii.. co dla nas oznacza ze takie rozwiazanie nie zmieni dzwieku.. bo wciaz bedzie zamkniety w puszcze, a jak sciagniesz filtr to zobaczysz ze przeplywomierz jest wkomponowany w puszke wiec ominac sie tego nie da pozostaje jezdzic z otwarta puszka i czesciej zmieniac filtr powietrza
    Ostatnio edytowany przez BlazejA3 - 27-05-10 o 11:16
    Prowadze -jestem trzezwy !!

  10. #10
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Oj nie warto. Ja kiedyś pobrykałem ale to było z 15km max. Pokręciłem na wyższe obroty. i znów zamknąłem sezam bo szkoda. Niemniej jednak przyznaj: do 3000rpm - no może nie 1,0 ale taka corsa 1,6 ale powyżej (gdy nie ma dekla) to już ładne brum brum robi. K&N ma 3 opcje nie wiem czy już przestudiowałeś:
    1. normalny wkład jak my mamy - po prostu wymieniasz i tyle
    2. coś w rodzaju takiej skrzynki jak my mamy tyle że zrobiona przez K&N
    3. to już cała przeróbka i tu mają kilka propozycji

    Niestety w niemieckim kraju mogę sobie pozwolić tylko na opcje nr 1 więc zaniechałem.
    Przestudiowałeś tą stronkę? Po wybraniu interesującego Cie filtra klikasz na "Installation Instruction Sheet" i pojawia się pdf z instrukcją montażu - łącznie z fotkami.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •