Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 38

Temat: Mrugająca kontrolka świec żarowych

  1. #21
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez neoeinz Pokaż post
    moje tyczylo sie do nie palacych wczesniej stopow
    ależ moje też tego tyczyło i najwidoczniej jedno jest powiązane z drugim więc dlatego piszę o konieczności sprawdzenia instalacji - gdzieś gubi masę a jak widzisz wymiana czujnika nie zdała egzaminu.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pszczyna-rybnik
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    czujnik mam wymieniony jak pisalem takze to nie jego wina.
    rozkrecilem troche wnetrza ale powiem szczerze nie wiem nic.... jakod nie umialem sie polapac w tych wszystkich wiazkach...chyba czeka mnie wizyta u elektryka..

  3. #23
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ... nie doczytałem tego ze wymieniony...wiec pozostaje to co pisze Sztomel.
    .......

  4. #24

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Mam podobny problem. Proszę pomóżcie....

    Kilka miesięcy temu zauwazyłem, ze przy prędkości 90-110km (stałłej predkosci) np jechałem przez 5 minut z taką prędkościa to zaczeła mi mrugac kontrolka świec.

    Zauważyłem od tamtego momentu, że rano przy przekręceniu zapłonu kontrolka świeci tylko przez chwilunie, a wcześniej tak nie było - nawet w lecie, no na pewno paliła się dłużej.

    W zime z kolei świeci dłuzej (o ile dobrze pamiętam) ale auto i tak słabo pali, muszę go pokrecić kilka razy a jak już zaskoczy to kupa dymu za mną.

    Ma ktoś jakieś rady? nie wiem co zrobić a to dla mnie problem wielki. W zimę jest udręka no i pewnie to niezdrowe dla silnika.

    Nie wiem który to wtrysk sterujący, świece sa dobre (sprawdzane na krótko - o ile to dobra metoda sprawdzania) czytałem coś o przekaźnikach i o czujniku temperatury, ale gdzie on jest? to ten przy chłodnicy?

    Jade na dniach podpiąć go pod kompa, jesli dobrze pamiętam to z programu świece manualnie można było włączyć, problem jakiegoś sterowania? nie wiem... pomóżcie.

  5. #25
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    To jak jedziesz za kilka dni na kopma to przy okazji sprawdzania czujników sprawdź kąt wtrysku bo wydaje mi się że w tym AGR jest przestawiony i stąd problemy z rozruchem na zimnym.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #26

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny 1.9TDI po swapie nie chce jechać.. Kontrolka świec, brak mocy.

    Koledzy, jak wiecie trwa reanimacja mojej A3ki.
    Przekładka bloku z ALH 2001 na blok ASV 1999.
    Założone moje:
    pompa wtryskowa
    cały osprzęt
    wtryski 230
    komp, wiązka, czujniki
    różnice przed swapem / po swapie:
    czujnik położenia wału został z ASV
    nie podpięty wogóle czujnik poziomu oleju (inna miska)

    Objawy pacjenta:
    Silnik odpala, komp oczywiście wywala komunikat o niskim stanie oleju. Pochodzi jakieś 20 sekund na wolnych i zaczyna migać kontrolka świec żarowych. Na biegu jałowym wkręca się ok, turbina ładuje - wygląda że wszystko w porządku. Jednak nie do końca:
    Podczas jazdy wchodzi na ok 3000 obr max, turbina zamiast ponad 2b ładuje ok 1,4b. Nie ma mocy. Zdecydowanie nie ma mocy. W czym problem??
    Podpieliśmy się pod kompa próbując ustawić pompę - jednakże w parametrach 000 na bloku 2 ZAWSZE pokazuje 255, niezależnie od regulacji na kółku pompy. Co do pracy to w skrajnym położeniu nie odpala, trzeba się kręcić w okolicach środka regulacji na kółku pompy. Zgłupiałem. W czym problem może leżeć?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Przypomniało mi się. Jak wcześniej nie chciał palić i kombinowaliśmy to ściągneliśmy osłonę tą górną z pompy zobaczyć czy się jakiś potencjometr nie schrzanił. Coś tam mogliśmy zepsuć ? nic nie było odkręcane.

  7. #27
    Coval's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    27 razy

    Domyślny

    Sprawdź ustawienie rozrządu, statyczny kąt wtrysku poza zakresem nawet w skrajnym położeniu koła pasowego pompy wtryskowej na fasolkach. Koło ma być tak ustawione aby był mozliwy zakres regulacji na fasolkach opóźnienia kąta jak i przyspieszenia.

  8. #28

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Z mojego rozkminiania wynika że trzeba sprawdzić wartość napięcia czujnika przesuwu, bo coś mi się wydaje że zaglądając na płytkę mogliśmy przestawić ogranicznik na cewce..

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A co do ustawienia koła, to jest dobrze - kąt wtrysku się reguluje, bo słychać różnicę w pracy silnika (miękko / twardo). Gdzieś po drodze jest przekłamanie odczytu wartości i tu stawiam własnie na cewkę potencjometra.

  9. #29

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Czesc,

    W moim Audi nieregularnie swieci kontrolka swiec zarowych (swieci, nie mruga). Kolor blady. Swieci przez ~15% czasu jazdy autem, w seriach po kilka minut.
    Mialem dwie przepalone zarowki w trzecim stopie - wymienilem wszystkie 10. Kontrolka dalej sie zaswieca
    Wymienilem czujnik swiatel stop na oryginalny z ASO. Kontrolka dalej sie zaswieca.

    Wszystkie swiatla stop swieca przy naciskaniu hamulca (zarowno kiedy kontrolka swieci, jak i kiedy kontrolka nie swieci)
    Nie widze zadnej reguly zapalania sie kontrolki
    Nie wplywa to w zaden zauwazalny sposob na jazde (odpalanie, moc, swiecenie stopow)

    Pod kompem wykrylem 3 bledy

    17978 - zablokowany komputer sterujacy
    18058 - mag. danych ukladu napedowego
    01314

    Dodam, ze dzisiaj dorabialem kluczyk z immo i "na pokaz" majster sprobowal odpalic auto kluczykiem bez zakodowania. Prawdopodobnie blad nr 1 i byc moze blad nr 2 pojawily sie w wyniku odpalania samochodu niewlasciwym kluczykiem.
    Po usunieciu wszystkich bledow, ponownym odpaleniu auta poprawnym kluczykiem, zaswieceniu sie kontrolki swiec zarowych, zaden powyzszy blad nie powrocil

    Czy macie pomysl dlaczego kontrolka sie zaswieca bo nie wiem juz gdzie szukac :/

    Pozdrawiam

    ----------

    Edit:
    Po ponownym odpaleniu samochodu kontrolka nie zaświeciła się. Trzeba było wymienić czujnik, wykasować wszystkie błędy VAGa, odpiąć złącze i odpalić auto.
    Ostatnio edytowany przez Konrad00 - 12-10-15 o 06:52

  10. #30
    TenzoR's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam Wszystkich,

    Przerabiając wszystkie tematy związane z moim problemem, żaden nie doprowadził do jego rozwiązania, dlatego postanowiłem napisać wątek.
    Pewnego słonecznego dnia gdy już ostatnie metry dzieliły mnie od domu, przy delikatnym przyhamowaniu zapaliła się kontrolka świec żarowych i miga. Teraz dzieje się tak po każdym odpaleniu, wystarczy poczekać maksymalnie około minuty i problem wraca. Od tygodnia czasu walczę z problemem, na początek podpiąłem Vaga i pokazał błąd 00741 Brake Pedal Monitoring, jako że mam zacięcie techniczne to zabrałem się od razu do pracy. Wyjąłem czujnik i rozebrałem, były nadpalone platynki więc lutownica w dłoń i regeneracja. Czujnik powinien już działać ale NIE. Podpiąłem (nowy) czujnik od kolegi dalej to samo. Wiec jeszcze raz Vag i w grupie oo6 w 2 polu, powinna być wartość 000 jeśli hamulec jest nie wciśnięty, natomiast 011 jeśli wciśnięty. U mnie jednak jest 110 przy niewciśniętym oraz 111 przy wciśniętym. Dodam że przy wciskaniu sprzęgła nic się nie zmienia, natomiast sprawdziłem czujnik miernikiem i wygląda że pracuje poprawnie. Bezpieczniki sprawdzone
    Jeszcze jak miałem wszystko na wierzchu wypiąłem czujnik od sprzęgła oraz hamulca na raz(z obudowy) wtyczki podpięte(wisiało swobodnie na kablach) i nagle błąd przestał się pokazywać. Jak tylko poskładałem wszystko znowu powrócił.
    Mam nadzieje że nie zamieszałem za bardzo i będziecie mi w stanie pomóc, gdyż już migająca kontrolka doprowadza mnie do białej gorączki.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •