Strona 31 z 54 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 301 do 310 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #301
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    No całego nie, ale końcówkę owszem.
    Po twojej wypowiedzi mam rozumieć, że odpowiedź na moje pytanie już jest w tym temacie, tak ?

  2. #302
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak, zwłaszcza w kilku moich ostatnich postach dotyczących skrzyni manualnych. Temat praktycznie powinien istnieć dla skrzyń automatycznych, chociaż i tak już udzieliłem w większości przypadków, wyczerpującej odpowiedzi na ten temat. O skrzyni tego typu, jaką ty masz wszystko już zostało powiedziane.

  3. #303

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    @gazek123

    Lepiej wymienić sobie olej w skrzyni, a na pewno sprawdzić jego poziom. Jeżeli problem nie ustanie, obstawiam synchronizator.

    @misieq_rk

    Spisz sobie VIN i idź do ASO. Jest to ustalone od przynajmniej 15 stron w tym temacie. Lenistwa w wyszukaniu właściwych informacji nikt nie będzie tutaj wynagradzał. Nie napisałeś nawet jaką skrzynię posiadasz czy manualną czy automatyczną. Inne miejsce nabycia oleju to BCS_skrzynie na allegro.
    Cosmo. Niestety w ASO nikt nie udzieli Ci takiej informacji jaki konkretnie olej stosowany jest do twojego samochodu. Do dnia dzisiejszego nikt za bardzo nie potrafi mi jednoznacznie odpowiedziec co mam tam wlac. CIezko wchodza mi biegi n apostoju 1 i wsteczny. Mam skrzynie manualna Audi a3 2001r. 1.9TDI 130KM kod.sil. (ASZ). Zastanawiam sie czy ten pasowal by do mojego samochodu / VALVOLINE DURABLEND GL-4 75W90/ ? Prosze o konkretne odpowiedzi a nie informacji na temat gdzie mozna szukac. Przekopalem juz kilkadziesiat stron i nie otrzymalem zadnej satysfkacjonujacej (konkretnej) odpowiedzi takze prosze o konkretne i rzeczowe informacje na ten temat! Pozdrawiam

  4. #304
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to masz skrzynię z marsa tyle mogę Ci konkretnie powiedzieć, skoro po VINie Ci w ASO nikt nie chciał powiedzieć. Kod silnika nie ma znaczenia, ważny jest VIN i przychodząc do ASO, podając ten numer, Pan przyniesie Ci 2l odpowiedniego oleju. Oczywiście udzielając Ci konkretnej informacji na ten temat. To samo możesz zrobić wysyłając maila do BCS_skrzynie i oni też mogą Ci ori olej skody sprzedać. Skrzynie są te same. Tyle w temacie!

    Innym rozwiązaniem jest firma blueauto.pl wyślij maila, za 100 PLN plus pieniądze za olej, wyślą Ci odpowiedni sprzęt z konkretną informacją na temat jak użytkować, jak wymienić itd.

  5. #305
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    ostatnio kupiłem olej do skrzyni w cenie 45zł/litr w ASO wiec nie dużo, a pewne. Po nr VIN dopasuje olej i po sprawie. Ja wymieniłem bo biegi nie chodziły za dobrze, lecz nic to nie pomogło...
    Siwe A3

  6. #306
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Ok, jestem po wymianie oleju, kupiłem ori ASO. Nowego oleju weszło ~1,6-1,7L, zaczęło się wylewać, więc zakręciłem korek. Jak myślicie, będzie to miało jakieś skutki uboczne ? Wg mnie nie, ale chciałbym poznać opinię kogoś obeznanego.

  7. #307
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie będzie miało, bo to jest kontrola poziomu, jak zaczyna wyciekać, to znaczy, że poziom jest ok.

  8. #308

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Czy olej GL4+ 75w90 liqui moly bedzie odpowiedni do a3 1.8t? polecili mi taki w intercarsie zamiast mobil1 75w90 (tamten nie spelnial normy VW 50150)

    http://sklep.intercars.com.pl/#/dyna...6ESRC%3DS&se=T


    hmmm.. znzlazlem jeszcze cos takiego:

    Manual 5/6 bieg wg Etki G052911A1/A2. Oznaczenie A1 lub A2 oznacza pojemność butelki oleju (m.in. TITAN SINTOFLUID SAE 75W-80, Castrol TAF-X 75W90, Mobil Gerlube VS 200, Texaco Geartex S4 75W90). Ważne okazuje się to, aby olej spełniał normę VW 501.50 i to powinno załatwić z grubsza temat. Olej poza oznaczeniem SAE 75W-80 lub 75W-90 musi jeszcze mieć właściwe parametry lepkości kinematycznej. Norma VW ustala ten parametr na około 70mm2/s. Nie zalecam natomiast stosowania Mobil Mobilube 1 SHC 75W90 ma on parametr lepkości kinematycznej w 40 st.Celsjusza o wartości 102 (a więc sporo wyższy) oraz brak normy VW 501.50. Ale dużo osób zalewa takim i nie narzeka. Wybór zostawiam Wam.
    czyli chyba sam sobie odpowiedzialem ze wszystko ok

  9. #309
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Kfasny, a nie lepiej wziąć ori z aso ?
    Nawet jeśli nie masz w pobliżu żadnego serwisu VAG'a to na allegro jest bezpośredni importer, sam u nich brałem ostatnio..

  10. #310

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    trochę za późno zacząłem się tym interesować, bo już po zakupie

Strona 31 z 54 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •