Strona 29 z 54 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #281

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kupiłem a3 8l 1.8 jakiś czas temu. Od tego czasu zauważyłem, że przy zmianie (bez wpięcia biegu) biegu słychać takie "stukanie". Auto ma przebieg ponad 200 tyś i na pewno wcześniej nie był wymieniany olej. Wcześniej jeżdziłem passatem b5 w dieslu (pewnie to bez sensu porównanie bo tam jest inna skrzynia) i tam wszystko gładko chodziło. Tragedii nie ma, ale rewelacji też nie. Lepiej zostawić to czy wymienić?

  2. #282
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @gazek123

    Lepiej wymienić sobie olej w skrzyni, a na pewno sprawdzić jego poziom. Jeżeli problem nie ustanie, obstawiam synchronizator.

    @misieq_rk

    Spisz sobie VIN i idź do ASO. Jest to ustalone od przynajmniej 15 stron w tym temacie. Lenistwa w wyszukaniu właściwych informacji nikt nie będzie tutaj wynagradzał. Nie napisałeś nawet jaką skrzynię posiadasz czy manualną czy automatyczną. Inne miejsce nabycia oleju to BCS_skrzynie na allegro.

  3. #283
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Silnik 1.8 AGN skrzynia manualna jaki polecacie olej? Chodzi mi czy syntetyk, p??- czy mo?e minera?, specyfikacje no i producenta. Wypatrzy?em takie na allegro:
    http://moto.allegro.pl/motul-gear-30...349111186.html
    http://moto.allegro.pl/valvoline-dur...350357202.html

  4. #284
    lukwilma's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Starogard Gdański
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Olej z serwisu kup. Cena ta sama a będziesz miał pewność, że ma dobrą specyfikacje.

  5. #285
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @Mnichu

    Spisz sobie VIN i idź do ASO. Jest to ustalone od przynajmniej 15 stron w tym temacie. Lenistwa w wyszukaniu właściwych informacji nikt nie będzie tutaj wynagradzał. Inne miejsce nabycia oleju to BCS_skrzynie na allegro. Nie pasują żadne poza dedykowanym ORI i Fuchs.

  6. #286

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    cosmo-pl
    +1000 powinno to być podwieszone. VIN - ASO lub FUCHS koniec kropka.

  7. #287

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam automat, 4 biegi, 1.8 bez turbo + LPG, 98r.
    Dzwoniłem do ASO, podałem VIN, dowiedziałem się, że do skrzyni wchodzi 5,3 litra i litr po 86 zł.
    Czyli razem z wymianą grubo ponad 500zł !!! Czy to normalne? W serwisie gdzie dopytywałem o wymianę powiedzieli, że trzeba wymienić cały olej. Ponoć jak się tylko doleje to się zrobi "granulat" i będzie kiepsko...

    Czy faktycznie mam szykować 500zł na wymianę oleju? nie da się taniej? Mechanik mi powiedział, że do takiej skrzyni jak moja oleju się tylko dolewa a nie wymienia. Powiedział też że można dolać jakiś tak Mobil (sorry nie pamiętam symboli) po jakieś 30 zł za litr.
    Kogo bym nie zapytał to dowiaduje się czegoś innego.

    Bardzo proszę o pomoc.

  8. #288
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Przede wszystkim jaką skrzynię masz, jakie oznaczenie? Jeżeli nie wiesz albo nie jesteś pewny to poproś, koledzy pomogą Ci zlokalizować oznaczenie (ja nie mam automatu ale główne miejsca to książka serwisowa i tabliczka znamionwa). Z tamtego okresu jednak był jeden olej G 052 162. Spełnia tą normę również olej Motul Multi ATF - za około 36 PLN za litr i możesz go z powodzeniem kupić jako zamiennik jakości OEM. Jedyne co musisz wziąć z ASO to olej do dyferencjału G 052 145 wchodzi go litr i nie radzę czegoś innego. W sumie więc powinieneś mieć 6l (bo wchodzi 5,3l) oleju np Motul Multi ATF (170 PLN) (Mobil sam twierdzi, że spełnia tą normę - VW TL52162) i litr ori oleju (tylko) G 052 145 (około 48 PLN, max 60 PLN, cena w okolicy 86 PLN to pomyłka!) może być z dowolnego ASO Skoda VW itd, warto.) oraz filtr np Mann (01M 325 429) za mniej więcej 80 PLN. Koszt samych części to 280 PLN, robocizna w zakładzie dobrym to około 100-150 PLN plus uszczelki czyli w min 380-420 PLN powinieneś się ze wszystkim zamknąć. 500 PLN w ASO nie jest więc czymś nienormalnym, chyba że to cena za sam sprzęt plus 500 robocizna . Ogólnie w tym wątku była już informacja na temat tego, że tą wymianę można spierniczyć, więc jak ktoś Ci nie wspomniał o filtrze ani uszczelkach, to u niego nie rób. Możesz sam próbować ale ja Ci nie pomogę, bo tego nigdy nie robiłem. Jeżeli ktoś na forum ma skrzynię, to może Ci pomoże. Ja znalazłem taką małą ściągę:

    http://www.blauparts.com/audi/audi_f...on_fluid.shtml

    Skrzynia automatyczna to przyjemność ale i koszty związane z serwisowaniem, a warto to robić, bo jak już zacznie przerywać to nawet wymiana oleju nie pomoże. Źle przeprowadzona wymiana to śmierć pompy zazwyczaj, także również istnieje ryzyko. Powodzenia.

    ps. aby pokazać jakie to trudne przetłumaczę jeden element:

    12. Start the car. With your foot pressed down on the brake pedal, shift the transmission selector in each gear for about 10 seconds. Note: Don't drive the car.

    Zapal samochód. Kiedy Twoja stopa będzie wciskać hamulec, przerzuć skrzynię na każdym z biegów pozostawiając w każdym położeniu przez około 10 sekund. Ważne: Nie ruszaj! (z doświadczenia - częsty błąd!)

    13. "Remove the oil fill plug while the car is at an idle and add more Audi automatic transmission fluid until it runs out. The final steps and procedures for topping off the Audi automatic transmission fluid level will vary depending on Audi model and year. It is critical to obtain the proper Audi automatic transmission fluid level to prevent Audi transmission shifting problems especially with tiptronic transmissions. You should refer to the factory Bentley manual or BlaupartsŽ Audi automatic transmission fluid change instructions that are now included in most of our Audi ATF filter kits!"

    Usuń zatyczkę do uzupełniania oleju gdy samochód jest na luzie i dolej płynu ATF aż zacznie wypływać. Finalne kroki i procedury uzupełniania oleju w skrzyniach automatycznych Audi są bardzo różne i zależą od modelu oraz roku produkcji. Krytyczną kwestią jest uzyskanie właściwego poziomu płynu ATF aby zapobiec problemom ze zmienianiem biegów zwłaszcza w konstrukcjach tiptronic. Należy kierować się wskazówkami producenta dołączanymi do zestawów filtrowych AUDI ATF. (z doświadczenia tu się pojawia najwięcej błędów. Wycieki nie zdarzają się bo "olej nowy i panie cieknie, mówiłem, że będzie" ale ze złego dokręcenia lub użycia starych/niewłaściwych o niskiej jakości uszczelek. Zły poziom po wymianie to kolejny błąd, jak dołączysz do tego nieszczelność po wykonaniu kiepskiego montażu - kapitulację skrzyni masz jak w banku. Jeden kolega opisywał nawet, że w ASO się mu to zdarzyło. Warto więc szukać kogoś zaufanego do tej roboty )

    ps2. olej dolewa się tylko pomiędzy wymianami, jeżeli wymiany nie było w przewidzianym okresie, to nie można dolewać oleju, tylko należy go wymienić. Nie słyszałem aby kiedykolwiek stworzył się jednak granulat przy jego dolewaniu, to chyba kolejny mit z cyklu "uraban legends" oczywiście, jeżeli oleju dolewany jest tego samego typu, bo przy skrzyniach to jest ważne akurat.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 19-06-12 o 00:35

  9. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    perlik (19-06-12)

  10. #289

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    WOW! Super, dziękuję! W końcu konkretne informacje, szacun.

    Widzę, że sprawa faktycznie delikatna... możesz mi polecić jakiś serwis w Krakowie lub okolicach gdzie robią to na 100% dobrze?

    Dzwoniłem do serwisu poleconego przez znajomego - wymiana 20 zł o uszczelkach i filtrze nie wspominali. Na szczęście ten sam znajomy polecił również to forum Nie znam się na tym kompletnie w każdym razie jak mechanik wymieniał mi tłumik to zauważyliśmy, że skrzynia (chyba ) jest brudna od oleju, tj. nie widać żeby ciekł, ale ma pewnie jakąś małą nieszczelność. Ahhh i jeszcze jedna sprawa: czasem (średnio ok. raz na kilkadziesiąt razy) zdarza się, że przy ruszaniu nie rusza mi od razu tylko wygląda to tak: wciskam gaz, mijają ok. 2 sekundy, nagle "chrup" i rusza z pełnym impetem... skrzynia zaczyna się zemną żegnać?

    EDIT: podobno dobry w KRK jest Speed Serwis... z tą wymianą ogarną sprawę?
    Ostatnio edytowany przez perlik - 19-06-12 o 02:48

  11. #290
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Napisz do działu polecane warsztaty, bo ja jestem z Warszawy i nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie czy ci dobrze zrobią w Speed Serwis. Ogólnie za 20 PLN da się to zrobić, jak spuszczą i naleją nowy olej ale to równie dobrze możesz sobie sam zrobić. Dodatkowo jest jeszcze szereg innych czynności serwisowych i o to możesz spytać np. Co w tej wymianie jest zawarte - jeżeli powiedzą Ci no wymiana oleju Panie, to tam nie rób, ponieważ są to 2 wymiany skrzynia i dyfer, wymiana filtra, wyczyszczenie widocznych elementów (deklów etc.) oraz miejsc montowania uszczelek, musi być odpowiednia temperatura itd. Dobry zakład podłączy jeszcze skrzynię pod kompa (osobny interfejs) i sprawdzi czy nie ma z nią żadnych problemów. Odda Ci samochód i weźmie odpowiedzialność za ewentualne wycieki czy inne rzeczy związane z tą wymianą. Jak Ci ktoś to zrobi za 20 PLN to na pewno zrobi źle Cena w ASO samej wymiany w Warszawie to 135 PLN bez uszczelek. Normalnie więc może to kosztować trochę mniej niż Ci podałem ale rozsądne granice to 80-100 PLN, skoro w ASO jest taka cena. Dodatkowo jak coś ze skrzynią będzie nie halo, to w dobrym zakładzie Ci powiedzą, że np trzeba ją naprawić, zanim wymienisz olej, bo są złe sygnały i nie naciągniesz się na koszty bez sensu, ponieważ po awarii automatu, zazwyczaj olej nie nadaje się do ponownego użycia (zalecenia).

    Możesz też ich przepytać na wypadek tego objawu co masz to się zorientujesz czy wiedzą o czym mówią, czy nie wiedzą. Moim zdaniem, może on być spowodowany przez zbyt niski poziom oleju (powiedz żeby sprawdzili przed wymianą jego poziom, bo jesteś ciekawy) ale jeżeli po wymianie nie nastąpi poprawa, to ja obstawiam że sprzęgło mówi powoli dobranoc. Zobaczysz po wymianie. Zanieczyszczony olej też może delikatnie przycinać hydraulikę. Ogólnie skrzynie automatyczne, po pewnym czasie użytkowania są do naprawy przewidziane, więc nie ma się co martwić, trzeba to wliczyć w koszty. Podaję Ci linka do firmy, na której stronie znajdziesz trochę informacji i która współpracuje z warsztatami naprawiającymi skrzynie automatyczne:

    http://www.midparts.pl/conwe.php

    ps. Nie podałeś nam informacji na temat skrzyni ale rozumiem, że jak pytałeś w ASO, to po VIN stwierdzili, że jest ona obsługowa. Pozdro i powodzenia
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 19-06-12 o 11:18

  12. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    perlik (19-06-12)

Strona 29 z 54 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •