Strona 38 z 54 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 371 do 380 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #371

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Działdowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    Ja od siebie mogę polecić użytkownika "BCS_Skrzynie" na Allegro, bardzo duży wybór olei, mają również ORI w fajnej cenie, a do tego bardzo miły kontakt oraz chęć pomocy. Sam od nich brałem i wszystko w jak najlepszym porządku.
    Dzięki. Wysłałem zapytanie

  2. #372
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Co do oleju do skrzyni osobiscie radze wymienić jak sie ma troszkę nalatane juz. Powiedzmy autko kilkunastoletnie z przebiegiem 200-300 tys km to bardzo wskazane jest aby wymienic mimo wszystko a skrzynia na pewno podziękuje Co do oleju to jakis 75W90. tam sa różni maniacy, że castrol czy itp itd. Ale to jest tylko skrzynia wiec może nie kupujmy tych najtańszych typu K2 ale czy to będzie Total, ELF czy MOBIL to na pewno przeżyje już skrzynie. I jak komuś cieżko wchodzi np 1-nka to czy kupi Motula czy Mobila będzie wchodziła identycznie. Osobiscie wymieniłem profilaktycznie z 2 lata temu na TOTAL i skrzynia pracuje ślicznie pomimo duzego przebiegu i nie czuje różnicy pomiędzy tym co byl oryginalny a Totalem.

  3. #373
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsekulski Pokaż post
    Co do oleju do skrzyni osobiscie radze wymienić jak sie ma troszkę nalatane juz. Powiedzmy autko kilkunastoletnie z przebiegiem 200-300 tys km to bardzo wskazane jest aby wymienic mimo wszystko a skrzynia na pewno podziękuje Co do oleju to jakis 75W90. tam sa różni maniacy, że castrol czy itp itd. Ale to jest tylko skrzynia wiec może nie kupujmy tych najtańszych typu K2 ale czy to będzie Total, ELF czy MOBIL to na pewno przeżyje już skrzynie. I jak komuś cieżko wchodzi np 1-nka to czy kupi Motula czy Mobila będzie wchodziła identycznie. Osobiscie wymieniłem profilaktycznie z 2 lata temu na TOTAL i skrzynia pracuje ślicznie pomimo duzego przebiegu i nie czuje różnicy pomiędzy tym co byl oryginalny a Totalem.
    Nieprawda. Skrzynie projektowane są z konkretnymi wytwórcami oleju i poszczególne oleje 75W90 bardzo różnią się pomiędzy sobą i potrafią dawać najróżniejszy efekt w przypadku doboru niewłaściwego. Gdybyś przeczytał temat od początku i zwrócił uwagę na moje wpisy, to wiedziałbyś o tym. Temat pozostał otwarty głównie dla ludzi, którzy mają skrzynie automatyczne, ponieważ o skrzyniach manualnych zostało już wszystko powiedziane. Producentem oleju na pierwszy montaż w przypadku audi jest Fuchs i najlepiej w skrzyniach tego typu sprawdzają się oleje tego producenta. Inne już tak dobrze nie działają, a niektóre wręcz fatalnie. Oleje 75W90 niektórych producentów są nieodpuszczalne np z oznaczeniem LS lub posiadające dodatki, które mogą reagować z mosiądzem lub brązem, który się w skrzyni znajduje. Tak może być w przypadku olejów GL-5 niektórych producentów. Także przestudiuj jeszcze raz temat.

  4. #374

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mam wrażenie, że u mnie w skrzyni nie do końca jest wszystko ok. Czasami przytrafi się takie lekkie przyhaczenie przy wrzucaniu pierwszego i piątego biegu. Czasami nie chce wejść wsteczny, zwłaszcza w takiej sytuacji gdzie jechałem do przodu i zatrzymuje się i chcę dać wsteczny. Jak machnę mu jedynkę, luz to wsteczny wchodzi bez problemu. Może to być kwestia oleju czy raczej coś poważniejszego? Samochód ma przejechane 185 000 km

  5. #375
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Raczej kwestia konstrukcji samej skrzyni. Wystarczy puścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz. Inna kwestia, że przy takim przebiegu, wypadałoby zmienić jednak olej w skrzyni. W poprzednich tematach znajdziesz info jak to zrobić.

  6. #376
    Haywire's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    U mnie na ciepłym silniku ciężko wrzucić wsteczny i praktycznie za każdym razem zgrzyta, jakbym nie wcisnal do końca sprzęgła. Myślicie, ze to ma cos wspólnego z olejem w skrzyni lub jego niedoborem?

  7. #377
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Najlepiej to sprawdzić, bo przez forum, raczej nikt się nie domyśli ile masz oleju w skrzyni.
    I to nie ten temat.

  8. #378
    ChiNziR's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Panowie czytałem temat i wszędzie polecacie Fuchs'a, a co powiecie na ten olej do skrzyni?

    Valvoline MaxLife Transmission Oil MTF GL-4 75W90 1L

    http://www.valvoline.sklep.pl/pl/p/V...-4-75W90-1L/96

    można go wlać do A3 (1998r - 5 biegów - silnik AGU)
    Black A3 1.8T AGU by ChiNziR - second life


  9. #379

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białobrzegi
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Polecam olej fuchsa, sam go wlalem i jestem zadowolony. Biegi wchodzą jak w maselko.

  10. #380

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Więc jaki olej polecacie docelowo do skrzyni biegów silnika audi a3 1.9 TDI 130 KM (ASZ).. Sam juz nie wiem jaki mam kupic..

Strona 38 z 54 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •