Strona 40 z 54 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 391 do 400 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #391
    szewczi90's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LC
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Ciężko powiedzieć co skrzypi, ale olej można wymienić, nie zaszkodzi, a wypadałoby to robić co jakiś czas np tak co 120k 150k km. Koszt żaden, a każdy olej się starzeje. Wszystko masz w tym temacie.
    Autko ma pewne w tej chwili 183tys km, przeczytałem temat ale jakoś nikt nie pisał o lekko chodzącej skrzyni a za to skrzypiącej podczas mrozu lekkiego jak narazie, czyli to że oleju się nie powinno ruszać w skrzyni biegów to raczej MIT? Narazie zobaczę jak będzie jak załapie -10. Bo problemów z włożeniem biegów nie mam nigdy na prawdę skrzynia ładnie się rusza. I jak to nie zniknie pojadę zmienić olej. Koszta nie duże z tego co wyczytałem w tym temacie. I się zobaczy jak będzie po zmianie oleju w skrzyni biegów.

  2. #392
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Zrobiłbym to tak czy inaczej. I tak, to mit, że oleju w skrzyni się nie zmienia. Są skrzynie, które są dożywotnie, tzn po 150k km producent przewidział wymianę tego elementu. Skrzynie manualne są mniej narażone na uszkodzenia, ale nie oznacza to że nie należy zmieniać w nich oleju. Zazwyczaj producenci tego nie piszą w instrukcjach, ale jeżeli chce się uniknąć poważnej awarii, to warto to prewencyjnie zrobić.

    Skrzypi pewnie wodzik jakiś, bo ciężko mi sobie wyobrazić, że skrzypi skrzynia, która jest zalana olejem.

  3. #393

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szewczi90 Pokaż post
    witam, powiedzcie czy to może być wina oleju w skrzyni ponieważ mam autko od ponad roku cały czas było ok ze skrzynia poprzednią zimą zero problemów a teraz jak zaczęły się przymrozki to z rana skrzynia potrafi skrzypieć szczególnie jak wrzucam wsteczny bieg, takie coś ustaje po solidnym rozgrzaniu samochodu latem tego nie było skrzynia chodzi lekko ale dziwnie skrzypi jak jest przymrozek, co to może być? audi a3 8l 2002 silnik 1.8 125KM, w żadnym aucie nigdy jeszcze nie wymieniałem oleju w skrzyni i nic nie wiem na ten temat nawet słyszałem że w skrzyniach (manual) się raczej nie zmienia oleju, prosze o pomoc
    Mam coś podobnego, nie wiem czy mamy to samo czy podobnie, ale objaw ten mam na rozgrzanym silniku. Skrzypi jak wysprzęglam czuć to nawet po pedale sprzęgła, dodatkowo czuć jakby poruszał się skokami u mnie podejrzewam że susza na prowadzeniu łożyska oporowego jest, choć mogę się mylić.

    Dzisiaj zakupiłem olej do skrzyni do 1.8t agu, mianowicie liqui moly półsyntetyk, moje pytanie jest takie czy to na 100% dobry olej ? Dobierany niby z katalogu

    Już wiem że to był zły olej, wymieniłem go na gl4+ pełny syntetyk też z tej samej marki, koszt 2l to 144zl. Po wymianie biegi zmienia się zdecydowanie lepiej, lżej wchodzą. Zobaczę jeszcze co jest na nie rozgrzanym silniku i skrzyni
    Edit
    Teraz już wiem że ciężko pracujący lewarek zmiany biegów to nie wina oleju :/ tylko na boki mi ciężko pracuje
    Ostatnio edytowany przez adam458 - 06-11-14 o 21:04

  4. #394

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, i co myślicie zmieniacie olej w skrzyni ? Audi a3 8l 1.9tdi 00r. Jak tak to na jaki ?

  5. #395
    joleczka's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Poczytaj całe forum a wyciągniesz wnioski ale ja juz wiem, że i tak najlepiej do ASO
    Pozdr
    BŁĘKITNA PERŁA
    A3 8L 1.9 TDI ATD 2002 101KM



    KUPIĘ W DOBRYM STANIE:
    PAS PRZEDNI
    ZIMÓWKI 16''
    EL. LUSTERKO PRAWE PODGRZEWANE NAJLEPIEJ W KOLORZE

  6. #396
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Valvoline 75w90 - po wymianie oleju znaczna poprawa. Wcześniej miałem problem z biegami, teraz chodzą płynnie, lekko. Wcześniej po dłuższej trasie po zatrzymaniu i wrzuceniu wstecznego biegu auto potrafiło cofnąć, teraz tego nie ma. Wymiana banalna, każdy kto potrafi kręcić kluczem poradzi sobie bez problemu.
    Audi A3 8L AHF+ 3d
    -chip
    -egr out
    -kat out
    -18" sline
    Czarna bestia

  7. #397
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Który Valvoline? Jakie oznaczenie skrzyni (na tabliczce będzie, jak nie wiesz).

  8. #398

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G060726A2. W ilości 2 litrów który spełnia normę VW TL 726.

    Olej ten niestety nie należy do najtańszych. Mogę zaproponować równie dobry tańszy zamiennik tego oleju - FUCHS Titan Sintofluid FE 75W.
    Olej przekładniowy FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W to syntetyczny olej do manualnych skrzyń biegów w samochodach osobowych.
    Posiada pakiet dodatków spełniający normę API GL-4. Zastosowanie technologii FE (Fuel Economy) zapewnia maksymalną efektywność pracy przekładni oraz redukuje zużycie paliwa.
    Gwarantuje łatwy rozruch przekładni w niskich temperaturach otoczenia. Olej przekładniowy FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W jest rekomendowany przez VW jako olej spełniający następujące normy : VW TL 521 78; VW TL 525 12; VW TL 726.
    Może być stosowany jako alternatywa dla olejów serwisowych VW spełniających powyższe normy.
    Chciałem zapytać jeszcze tutaj czy ten olej o którym mowa w wiadomości będzie najlepszy do skrzyni w 1.8T AUM, 2000r. ?

  9. #399

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam. Na dniach mam zamiar wymienić olej w skrzyni biegów. Miałem to zrobić ponad pół roku temu ale jakoś się tak zeszło . Oprócz sporadycznych problemów z wrzuceniem biegu 1 i wstecznego wystąpił u mnie ostatnio jeszcze jeden problem. Mianowicie na biegu jałowym słychać jakby pukanie, które ustaje z momentem wciśnięcia sprzęgła. Dodam również, że gdy silnik rozgrzeje się do 90C stukanie ustaje lub jest dużo mniej słyszalne. Z tego co się orientuje to przyczyną może być luz na wałku sprzęgłowym i raczej tu wymiana oleju chyba nie pomoże. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Olej i tak wymienię bo od czegoś trzeba zacząć - czy ktoś wie jaki olej lać do skrzyni w 1.6 avu 102km z 2002r; czy trzeba szukać na własną rękę po VINie? pozdrawiam

  10. #400
    Aris2c's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ateny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    no wlasnie ja tez tak mam
    czekamy na odpowiedz

Strona 40 z 54 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •