Strona 41 z 54 PierwszyPierwszy ... 31394041424351 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 401 do 410 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #401
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Najpierw trzeba wpisać jaką skrzynię się ma. Potem ktoś z ETKĄ będzie w stanie wam podać konkret. Jest temat o skrzyniach w 8P, gdzie wkleiłem, które normy ma spełniać olej. Silnik i pojemność, nic w sprawie skrzyni nie mówią. Jeżeli ktoś ma problem, najlepiej załatwić temat poprzez ASO. Tani nie będzie ale olej w tych skrzyniach zmienia się raz na 150 000 km, więc chyba można przeżyć to 200 PLN. Ewentualnie można próbować wlać dobry zamiennik. Np Motul Motylgear 75W90, albo Gear 300 75W90 i sprawdzić, czy w tej skrzyni działa on bez zarzutu, bo czasem zdarza się że skrzynie nie chodzą odpowiednio i trzeba tak czy inaczej udać się do ASO. Z mojego doświadczenia wynika, że działają ok i nie czuć praktycznie żadnej różnicy. Ja w swoim Audi miałem Valvo i ori i oba działały bardzo podobnie. Na allegro jest też sprzedawca bcs skrzynie, który pomoże wam dobrać prawidłowo olej. Na temat olejów do skrzyń manualnych w tym temacie zostało powiedziane już wszystko. Wystarczy go przeczytać. Najlepiej te skrzynie chodzą na olejach ori.

  2. #402

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Problem z biegami

    Witam, więc jaki sprawdzony wlać olej do skrzyni biegów w Audi a3 1,6 benzyna. ?
    Bo różne wymieniacie te oleje, i już sam nie wiem który to kupić i dać mechanikowi do zmiany.
    Problem mój wytworzył się ze zmienianiem biegów w zimie, czesto zostawiajac na dworze auto na minusowej temp, rano nie moge z jedynki przerzucic na luz,dopiero po odpaleniu wyskoczy na luz. Nie mowiac ze w trakcie jazdy ciezko wchodzi dwojka i wrzucajac na 5. A jedynke czasami mi blokuje. Czy po wymianie oleju w skrzyni i podobnych objawach u Was coś się polepszyło? z góry dzieki i pozdrawiam!

  3. #403
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ręce mi opadły. Wnioskuję o definitywne zamknięcie tematu, gdyż już wszystko zostało powiedziane. Dla tych, dla których nadal jest niejasne, jest ASO i usługa wymiany oleju u nich.

  4. #404

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jak przeczytasz cały temat , to każdy ma zdania podzielone, i nie znalazłem pełnej odpowiedzi który najlepiej pomógł by mi na moje pytanie. Jezeli ktoś chciałby się podzielić jeszcze raz informacją, który olej najlepiej wlać do skrzyni biegów w audi a3 1,6 i czy miał podobne objawy co do moich i czy po jej wymianie jest znaczaca poprawa z biegami to proszę o szybki kontakt. Pozdrawiam!

  5. #405
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jakbyś cokolwiek przeczytał, to byś wiedział, że podawanie silnika w przypadku doboru oleju do skrzyń biegów, jest bez sensu. Pełna odpowiedź została wielokrotnie udzielona, również w przypadku skrzyni, którą ty posiadasz. Jeżeli Ci się nie chce i nie rozumiesz, tego co czytasz, to jedź do ASO i zapłać za wymianę.

  6. #406
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez SANKA1990 Pokaż post
    Jak przeczytasz cały temat , to każdy ma zdania podzielone, i nie znalazłem pełnej odpowiedzi który najlepiej pomógł by mi na moje pytanie. Jezeli ktoś chciałby się podzielić jeszcze raz informacją, który olej najlepiej wlać do skrzyni biegów w audi a3 1,6 i czy miał podobne objawy co do moich i czy po jej wymianie jest znaczaca poprawa z biegami to proszę o szybki kontakt. Pozdrawiam!
    KOlego Cosmo-PL ma racje, podajesz silnik, ale czy masz manual czy automat już nie. A odpowiedzi jednoznacznej nikt Tobie nie udzieli, bo jej nie ma..
    Sam czytałem paręnaście stron tego tematu, olej wymieniłem i jeździ jak jeździło a że to prawie każdej 8L bez automatu pasuje jeden olej no to sorry..

  7. #407

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Byłem w warsztacie i polecono mi przez mechanika olej Cartube syntetic 75-90W . Co o nim myślicie? Kosztuje 34zł/l , czy lepiej kupić w ASO sprawdzony oryginalny do danego auta? Samochód ze skrzynia manualna.

    szparag, więc napisz jakim Ty zalałeś skrzynie olejem.
    Ostatnio edytowany przez SANKA1990 - 19-02-15 o 17:06

  8. #408
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Ja wlalem ori olej z ASO, koszt jakieś 53,- za litr jak na razie zrobiłem koło 3-4tys i no problem jest weszło niecałe 2l. Ja sam albo bym lał tego ori albo royal Purple, z tym ze ten drugi jest niestety kosmicznie drogi

  9. #409
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Skoro Ci się nie chce sprawdzić nr-u skrzyni, to uniwersalny olej, który spełnia wymagane przez producenta normy G50 lub G51 to Fuchs TITAN SINTOPOID LS SAE 75W-90

    Ten, który Ci został polecony, nie spełnia norm i nie wiadomo jak się będzie spisywał w tej skrzyni. Ogólnie to też pewnie chodzi o Carlube, nie Cartube. Powodzenia.

  10. #410
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Panowie potrzebuję kupić ori olej na dolewkę, namniejsze opakowanie to 1L ??

    Jaki pasuje do mojej skrzyni ?? G070726A2 czy G060726A2


Strona 41 z 54 PierwszyPierwszy ... 31394041424351 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •