Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Pomoc dla Mamy Rogalottiego

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Pomoc dla Mamy Rogalottiego

    Cytat:
    ZBIÓRKA KRWII DLA MOJEJ MAMY – BARBARA ROGUSKA

    Apeluję o oddawanie krwii dla mojej Mamy. Walczymy z białaczka szpikową. Mama ma 57lat chorobę ma zdiagnozowaną od ok. miesiaca czasu. W chwili obecnej kończy turę chemioterapii. Mama ma mało spotykaną grupę krwii 0 Rh- (każda grupa krwii mile widziana).

    W ostatnich dniach stycznia tego roku po trzech miesiacach walki z rakiem trzustki pochowalismy mojego Tatę, zaistniała sytuacja wpłynęła na samopoczucie Mamy oraz ogólny stan zdrowia – organizm ujawnił swoje słabe strony. Wcześniej zdrowa pełna sił Kobieta z dnia na dzień była bliższa choroby. Trafiła do szpitala. Diagnoza to ostra białaczka szpikowa.

    Jeżeli Jestes w stanie pomóc, prosze o oddawanie krwii w najbliższym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem dla BARBARY ROGUSKIEJ szpital przy. ul.Banacha oddział OIOH.

    A teraz po krótce kto może oddac krew. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, piszę to aby zaoczszędzic Wasz czas:

    • jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
    • jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
    • jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
    • jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
    • nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
    • osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
    • nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
    - 6 miesięcy po porodzie,
    - 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
    - 6 tygodni po poronieniu,
    • możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
    • można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
    • po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
    • krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
    • nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
    • należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
    • krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.



    Link źródłowy na a4 klub
    Ostatnio edytowany przez TOMMI - 28-05-10 o 09:15

  2. #2
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    a jak z piciem alkoholu? Ile po mozna oddac krew?
    Alleluja i do przodu!

  3. #3
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Rafek, o ile dzien przed nie piles, to ok.

    Jak to jest z grupami, bo napisane jest, ze kazda grupa mile widziana. Jesli oddam A RH+ to sie naprawde przyda?

  4. #4
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    http://www.krwiodawcy.org/droga.html wszystko na ten temat
    Alleluja i do przodu!

  5. #5
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    momo, Ty oddajesz krew, a oni dają taką jaka jest potrzebna.

  6. #6
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    ja postaram się jutro jechać razem z Edytą

  7. #7
    Rafek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    byłem, oddalem.
    Wazniejsze jest oddanie plytek niż krwi, z tgo co wiem w tym konkretnym przypadku. Ale jesli wczesniej nie byliscie oddawac krwi to nic z tego. Jesli ktos juz byl, oddawal krew i nie jest mu to obce to po badaniach lekarz powie czy mozna oddac płytki. Na koniec trzeba wziac zaswiadczenie ze sie oddalo krew dla tej konkretnej osoby (wystarczy podac imie i nazwisko) i przekazac Rogalowi.

    Jak sie dzis okazało nie wszyscy mogą krew/płytki oddac. Wszystko wyjdzie podczas badania u lekarza.

    DO DZIEŁA! TO NIE BOLI
    Alleluja i do przodu!

  8. #8
    Strazak's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielbark/Szczytno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    284 razy

    Domyślny

    u mnie 12 czerwca jest akcja oddawania krwi i chcemy oddać dla tej pani, około 70 osób. Napisałem do kolegi ale cisza, może ktos z was ma z nim jakis kontak? Niech odezwie sie do mnie.
    strazak
    Mazurskie Biwakowanie r-2009 r-2010 r-2011 r-2012 r-2013 r-2014 r-2015 r-2016 r-2017 r-2018
    10 biwaków i starczy.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Strazak Pokaż post
    u mnie 12 czerwca jest akcja oddawania krwi i chcemy oddać dla tej pani, około 70 osób. Napisałem do kolegi ale cisza, może ktos z was ma z nim jakis kontak? Niech odezwie sie do mnie.
    strazak
    rogalotti@mrmotors.pl

    Od Witka:

    PROSIŁBYM Wszystkich którzy oddali swoja krew na rzecz mojej Mamy aby napisali mi na rogalotti@mrmotors.pl dane z zaświadczenia które otrzymali tj:

    Imię, nazwisko, grupa oraz ilośc oddanej krwii, miejsce w którym krew oddali.

    Ja te informacje mam przekazac lekarzom.

    Kolejna rzecz jaka wyszła dzisiaj to brak płytek krwii we wszystkich warszawskich punktach krwiodawstwa !! Wyniki mojej Mamy są podobne do jej kolezanek z pokoju. Wszystkie trzy kobiety maja pomiedzy 12-15razy mniej płytek krwii niz dolna granica.
    Ostatnio edytowany przez TOMMI - 03-06-10 o 09:38

  10. #10
    Strazak's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielbark/Szczytno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    284 razy

    Domyślny

    Chciał bym sie pochwalić ze wczoraj moi znajomi, koledzy i przyjaciele w liczbie 47 osób oddaliśmy krew dla Mamy Rogalottiego

    Mazurskie Biwakowanie r-2009 r-2010 r-2011 r-2012 r-2013 r-2014 r-2015 r-2016 r-2017 r-2018
    10 biwaków i starczy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •