Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: zgrzyt lub wibracje przy ruszaniu. coś sie sypie!!

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Angry zgrzyt lub wibracje przy ruszaniu. coś sie sypie!!

    Witam Państwa. Tematów podobnych jest kilka ale żaden nie do końca pasuje do sytuacji. Może nie wiem jak szukać bo nie wiem jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy. o co chodzi...?? przy ruszaniu (normalnym) słychać zgrzyt gdzieś w rejonie kierowcy i na ułamek sekundy przy zgrzycie auto rusza ale czuć ze nie tak jak powinno (jak by coś się ślizgało). początkowo sądziłem że to system przeciw poślizgowy przy ruszaniu. pojawia się to coraz częściej (bo nie zawsze). Przy odpowiedniej kombinacji dodawania gazu i puszczania sprzęgła można tego uniknąć ale testuje to już ponad 5 miesięcy i jeszcze tego nie opanowałem więc jasne jest, że to nie jest normalna sytuacja. pojawia się to kiedy ruszam powoli. Jak mam potrzebę szybkiego włączenia sie do ruchu w zastępstwie pojawia się inny objaw - wibracje (jakby z okolic pasażera). Na wyższych biegach w czasie jazdy nie mam najmniejszych problemów (problem dotyczy tylko 1 biegu). czasami jak auto się zatrzyma czuć lekkie wibracje silnika (inne od tych przy ruszaniu - tamte są mocne az plastiki strzelają). obrotomierz stoi w miejscu. trwa to może 2 sekundy. Nie wiem od czego zaczynać jestem zielony... czy to sprzęgło, czy skrzynia biegów czy może dwu mas czy cokolwiek... bardzo proszę o podpowiedź zanim mi się sypnie gdzieś na skrzyżowaniu dziękuję za pomoc. pozdrawiam

  2. #2
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdź poduszki silnika.

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    one biorą aż taki udział w ruszaniu, że ich ewentualne uszkodzenie może powodować zgrzyty ? bo wibracje to może i tak. można je jakoś prosto samemu sprawić czy jest to raczej robota dla mechanika ?

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wymiana poduszki to nie jest az tak trudne zadanie,sprzeglo mozna latwo sprawdzic-przy malej predkosci wlanczasz 5 bieg i gaz do dechy jezeli obroty beda rosly a auto nie bardzo zbieralo to masz problem ze slizgajacym sie sprzeglem,jednakze zgrzyt bylo by slychac przy kazdym biegu poniewaz sprzeglo jak i docisko nie wybiera sobie biegow przy ktorych nie bedzie pracowac prawidlowo.sugeruje sprawdzic prowizorycznie olej w skrzyni jak i przeguby w aucie
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jeśli byłaby to wina właśnie przegubów to nie objawiałoby się to za każdym razem przy ruszaniu? może zadaje głupie pytania ale staram się jakoś zawęzić obszar poszukiwań inaczej będę musiał wymienić wszystko poza dywanikami

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dzieje sie to przy ruszaniu prawda,czyli bieg masz juz wlaczony i walek w skrzyni kreci sie ale nie jest "polaczony" jeszcze z kolem zamachowym.niby powinno objawiac sie za kazdym razem ale nie ma reguly."zrywasz" auto i nie ma tego wiec skrzynia odpada.ja Ci nie kaze wymieniac wszystkiego tylko sprawdzic a za to z pewnoscia nie zaplacisz.napisales iz jest jakas kombinacja ktora pozwala ruszyc gladko czyli problem pojawia sie w momencie przeniesienia napedu
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dokładnie tak... na logikę to właśnie coś z przeniesieniem napędu. jak zerwę tego nie ma ale jest za to mocna wibracja... więc jak dedukuje za wibracje może odpowiadać wadliwa poducha a za zgrzyt ? jakość oleju w skrzyni albo jego ubytki? tak sobie też myślałem - może być to np objaw wyszczerbionej zębatki w skrzyni biegów (chyba jest tam kilka zębatek jak kojarzę?)

  8. #8
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wymien na poczatek poduche jak dalej bedzie zgrzyt to napiszesz poniewaz jedno moze byc powiazane z drugim
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #9
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Post

    http://img177.imageshack.us/img177/1975/20101023031.jpg

    Chce wymienic te poduszke skrzyni biegów, ale przeszkadzaja mi te okablowania . Czy je musze calkiem wymontowac?
    Na wymiane poduszki mam 5 srub :
    13mm,
    2x 16mm
    2x 18mm

    Te kable widoczne po usunieciu AIRBOXa, przeszkadzaja by wykrecic calkiem poduche . Jak je sie demontuje ?
    Bede wdzieczny za info!

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak odsuniesz te kabelki lekko na bok to jest dziura tej plastikowej szynie i tam masz śrube -bodajże na klucz 17 -odkrecasz to i jeszcze 2 śruby z boku i łapa ci wychodzi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •