Strona 20 z 35 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 350

Temat: ledy do jazdy dziennej

  1. #191
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Misiek's Pokaż post
    Nie montuje się ich raczej dla ozdoby, więc nie ma mowy o agro. Poprawa bezpieczeństwa + zmniejszenie kosztów. Jeszcze musi trochę czasu upłynąć żeby to większość zrozumiała.
    No nie wydaje mi się, żeby takie światła zmniejszały koszty zwłaszcza, że na ich zakup musisz wywalić co najmniej dwie stówki...

  2. #192
    Misiek's's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    spalanie realnie może spać 0,5l/100km SPRAWDZONE. O wymianie żarówek praktycznie zapominasz. 100w > 4w to jest różnica. Kiedyś tam się zwróci. A bezpieczeństwo, bezcenne

  3. #193
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Heh - to się uśmiałem - klimatyzacja w samochodzie może zwiększyć spalanie od 0,5L do 1L a ma moc chłodniczą ok 5kW wiec "elektryczną" ok 1,8kW także jak się to ma do tych 100W ?
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  4. #194
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Chyba za dużo reklamówek z alledrogo się naczytałeś... Poza tym, jak chcesz być dobrze widoczny - jeździj na światłach, pseudoledy za 130 zł to ani światła dobrego nie dają, ani żywotności dobrej nie mają - 50 000 h? jak 500 wytrzyma to będzie super!

  5. #195
    Misiek's's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wyniki mojego testu przeprowadzone na peugeocie 307 1,6hdi. Przy nie zmienionym stylu jazdy spalanie spadło o nie całe pół litra. Ja nie wypisuje rzeczy które nie mają pokrycia w rzeczywistości, uwierz mam lepsze rzeczy do roboty. Ledy to philipsy ( 300zł ).

    Więc jeśli masz lepsze doświadczenie poparte bardziej rzetelnymi testami z chęcią wysłucham.

  6. #196
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Wartość energetyczna 1kg oleju napędowego to 11,86kWh. 1dm3 to 0,75 kg więc 1L ma wartość energetyczną 8,895kWh. Sprawność silnika wysokoprężnego jest rzędu 40% czyli z litra spalonego paliwa możemy uzyskać 3,56kWh energii. Więc, aby Twoje lampki zaoszczędziły 0,5L paliwa różnica pomiędzy zwykłymi żarówkami a ledami musiałaby wynosić 1,78 KW. Więc jeśli byłyby 2 takie żarówki każda musiałaby mieć 890 W. Oczywiście obliczenia zostały uproszczone do niezbędnego minimum. To tyle teorii i praktycznych obliczeń. W którymś AŚ były testy moc a odbiorniki energii, w którym okazało się, że po włączeniu wszystkich odbiorników energii w samochodzie mierzona moc na hamowni spadła o 1KM co jest równe 735,5 W.

    EOT
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  7. #197
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Dominik ale pojechałeś I tak tego nikt nie rozumie hehhe

    Myślę że DRL jest fajnym rozwiązaniem jeśli chodzi oszczędność zarników w lampach xenonowych i bixenonowych które potrafią kosztować po kilka stówek. Chyba takie jest zadnie bardziej wydajnych LED itp.

    Oczywiście spełnia to też funkcję lansu jak widać na drogach

    Sorry za OT
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  8. #198
    Misiek's's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dominik
    Wartość energetyczna 1kg oleju napędowego to 11,86kWh. 1dm3 to 0,75 kg więc 1L ma wartość energetyczną 8,895kWh. Sprawność silnika wysokoprężnego jest rzędu 40% czyli z litra spalonego paliwa możemy uzyskać 3,56kWh energii. Więc, aby Twoje lampki zaoszczędziły 0,5L paliwa różnica pomiędzy zwykłymi żarówkami a ledami musiałaby wynosić 1,78 KW. Więc jeśli byłyby 2 takie żarówki każda musiałaby mieć 890 W. Oczywiście obliczenia zostały uproszczone do niezbędnego minimum. To tyle teorii i praktycznych obliczeń. W którymś AŚ były testy moc a odbiorniki energii, w którym okazało się, że po włączeniu wszystkich odbiorników energii w samochodzie mierzona moc na hamowni spadła o 1KM co jest równe 735,5 W.
    W teorii
    a praktyka swoje ahaha.
    Dobra Panowie nie plujcie sobie w brode bo nie warto. Dla mnie ledy to oszczędność której doświadczyłem i nie pisałem tylko o spalaniu, które zostało tu rozdmuchane. Jest oszczędniej i nikt mi nie powie ze białe jest białe a czarne jest czarne

    Pozdrawiam

  9. #199
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Dominik troszkę pozamiatał

    Osobiście uważam że dokładane światła do jazdy dziennej są po prostu gadżetem

    takie argumenty jak niższe spalanie można sobie brać do głowy w momencie gdy kupujemy auto z takimi światłami zamontowanymi fabrycznie. dlaczego? to proste bo nie dokładamy do tego ani złotówki. Zakup porządnych światełek to koszt przynajmniej 300zł ( hella 500-700zł ). łatwo przeliczymy to na 2 akumulatory lub jeden akumulator i stertę żarówek.

    Jedynie co to oszczędność palników xenonowych może być argumentem

  10. #200
    branch's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    oszczednosc na paliwie przy zakupie lamp za 200 zl zwroci sie pewno po milonie kilometrow ale wyglado to calkiem fajnie, ja zdecydowalem sie an ledy glownie dla tego ze jak wlaczalem swiatla to mi przyciemnialo radio i nic nie widzialem w sloneczne dni

Strona 20 z 35 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •