Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 13 z 13

Temat: nie przełącza na gaz

  1. #11
    sarin's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    143 razy

    Domyślny

    a jakie masz parametry ciśnienia LPG? moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzony czujnik ciśnienia gazu
    [*] Jurek warhammer - 14.08.2015

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3 8l 1.8+LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sarin Pokaż post
    a jakie masz parametry ciśnienia LPG? moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzony czujnik ciśnienia gazu
    Dziś porobiłem testy czujnika PS-CCT3 (testy robiłem po włączeniu silnika i po próbie przełączenia na gaz, ale nie udało się przełączyć więc chodził na benzynie) i zrobiłem fotki: 1.jpg - info o pacjencie i instalacji, 2.jpg - Odczyty po uruchomieniu samochodu, ale przed przełączeniem na gaz.
    Foty dostępne na googlu:
    https://drive.google.com/drive/folde...JW?usp=sharing

    Dodatkowo zmierzyłem podciśnienie wg rozpiski:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3779451.html
    We wtyczce między GND a Vout PODCISNIENIE przy wpiętym podciśnieniu z kolektora dolotowego silnika (było podciśnienie) było 0.5VDC, gdy zdjąłem wężyk z podciśnienia pokazało 1.1VDC (czyli dobry pomiar biorąc pod uwagę artykuł z elektrody). Ciągnięcie powietrza płucami też wpływało na pomiar.
    Między GND a Vout GAZ pokazało 0.0VDC - co mnie martwi. – jest to pomiar ciśnienia czy temperatury gazu ?

    Pytania:
    1. Jak rozumieć podpowiedź w programie KME dotyczącą ciśnienia (po prawej stronie) na zdjęciu 6.jpg ? Czy na jego wynik ma pomiar ciśnienia na kolektorze za przepustnicą ? Czy taki w ogóle jest ?

    // Edit:
    2. Czy pomiar temperatury na minusie na zdj 2.jpg jest poprawny ? Czy jest to normalne ? Dodam tylko, że auto przed pomiarami stało 24h na dworze a temperatura otoczenia to jakieś 15 stopni na plusie.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowany przez z22 - 08-10-23 o 19:01 Powód: Nasunęło mi się pytanie nr 2.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3 8l 1.8+LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez z22 Pokaż post
    Dzięki za odpowiedź.



    Dziś porobiłem testy czujnika PS-CCT3 (testy robiłem po włączeniu silnika i po próbie przełączenia na gaz, ale nie udało się przełączyć więc chodził na benzynie) i zrobiłem fotki: 1.jpg - info o pacjencie i instalacji, 2.jpg - Odczyty po uruchomieniu samochodu, ale przed przełączeniem na gaz.
    Foty dostępne na googlu:
    https://drive.google.com/drive/folde...JW?usp=sharing

    Dodatkowo zmierzyłem podciśnienie wg rozpiski:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3779451.html
    We wtyczce między GND a Vout PODCISNIENIE przy wpiętym podciśnieniu z kolektora dolotowego silnika (było podciśnienie) było 0.5VDC, gdy zdjąłem wężyk z podciśnienia pokazało 1.1VDC (czyli dobry pomiar biorąc pod uwagę artykuł z elektrody). Ciągnięcie powietrza płucami też wpływało na pomiar.
    Między GND a Vout GAZ pokazało 0.0VDC - co mnie martwi. – jest to pomiar ciśnienia czy temperatury gazu ?

    Pytania:
    1. Jak rozumieć podpowiedź w programie KME dotyczącą ciśnienia (po prawej stronie) na zdjęciu 6.jpg ? Czy na jego wynik ma pomiar ciśnienia na kolektorze za przepustnicą ? Czy taki w ogóle jest ?

    // Edit:
    2. Czy pomiar temperatury na minusie na zdj 2.jpg jest poprawny ? Czy jest to normalne ? Dodam tylko, że auto przed pomiarami stało 24h na dworze a temperatura otoczenia to jakieś 15 stopni na plusie.

    Z góry dziękuję za pomoc
    Pewnie wszystkich interesuje jaki jest finał tej akcji.
    Wymieniłem mapsensor i zadziałało. Potem wtryskiwacze przepuszczały gaz więc je poczyściłem, wymieniłem przewody + kalibracja. Zabawy dużo, kasy sporo poszło ale instalacja na gazie działa idealnie. Nie ma różnicy czy na jade na gazie czy benzynie. Moc jest dobra !!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •