Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: [8L] Klima głośno chodzi wręcz buczy

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny [8L] Klima głośno chodzi wręcz buczy

    Witam proszę o pomoc, po włączeniu klimy zaczyna ona głośniej chodzić (buczy, warczy) ale chłodzi. W serwisie kombinowali że sprzęgiełko czy coś takiego, a Pan który się zajmuje klimą powiedział że zużył się kompresor, przyczyna - może było w nim za mało oleju... dodanego fabrycznie, proponował dolanie go po rozręceniu sprężarki, lub jej wymiana ale ta cena... nie wiem czy chcą mnie naciągnąć czy rzeczywiście jest ona zepsuta. Czy ich diagnoza jest właściwa i ile może to kosztować?? Powiem jeszcze że samochód mam od nowości - 2002 r., i zimą miałam temp. max do 20 st. C a latem 19-23St.C proszę poradżcie mi coś.

  2. #2
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    lodanga, regulamin forum sie klania! (zwlaszcza pkt 2) Temat otworze po zastosowaniu sie do regulaminu!


    otworzony

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    MOSINA

    Domyślny

    jak na moje to pada ci sprezarka klimy jest to koszt okolo 200-250zl

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szlagier11
    jak na moje to pada ci sprezarka klimy jest to koszt okolo 200-250zl
    No tak w serwisie za sprężarkę powiedzieli mi, że 2900 zł + robocizna! A gość który robi tylko klimy mówi że ok. 1900 zł (w sklepie z częściami powiedzieli że regenerowana polska to koszt ok. 1200zł) i musze zostawic samochód rano i po południu odebrać a ja nie lubię zostawiać swojego Audika bez opieki obcym
    Czy cena którą podałeś to naprawdę do 250 zł? I czy to oryginalna część?? To chcą mnie naciągnąć? Gdzie w Kielach mogę naprawić bez obaw?
    Jadąc bez klimy to koszmar!

  5. #5
    mody85's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a ja się dołączę bo dziś spotkało mnie chyba to samo
    otóż, gdy na biegu jałowym włączam klimę obroty zamiast wzrastać spadają, sprężarka zaczyna piszczeć a po chwili bardzo mocno drgać. w czasie jazdy problem znika.
    mam pytanie czy kompresor/sprężarka jest do wymiany? bo gdy tylko zaczęło sie tak robić od razu pojechałem do warsztatu samochodowego (nie zajmują się klimatyzacjami ale wtedy jeszcze nie wiedziałem że to kompresor ) powiedziano mi że trzeba przeczyścić i na nowo nabić klimę to problem ustąpi bo sprężarka jest smarowana jakimś srodkiem którego dodaje się do cieczy chłodzącej.
    dodam że moja klimatyzacja chłodzi więc nie mam pojęcia wymiana cieczy ma sens

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Ja dziś byłam w serwisie i sprawdzili jeszcze raz i klima działa ok bez włączonej spręzarki przy wciśniętym włączniku econ. a jak wącza się sprężarka to buczy.
    Już ją zamówiłam w serwisie ale ta cena... no ale daja 2 lata gwarancji a w innym punkcie napraw to 1 rok i samochód w nieznanych rękach przez cały dzień...
    chyba w grę wchodzi tylko wymiana: spężarka + olej i reszta no i wymiana

  7. #7
    mody85's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    byłem w trzech warsztatach i wszędzie mówiono mi że sprężarka do wymiany. na allegro regenerowana to koszt około 500zł. planowałem wymienić ale dziś rano jeszcze raz zerknąłem pod maskę i okazało się że jeden z bezpieczników na akumulatorze całkowicie się stopił i przy okazji stopił gniazdo i pokrywkę. wymieniłem go i wszystko działa jak nowe
    wentylatory działają, sprężarka już nie buczy, obroty już nie spadają i klima chodzi bez zarzutu
    zdziwiłem się że od wentylatorów tak wiele zależy (praca sprężarki)

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Podpinam się do tematu.Jak włącze klime to,aż rzęzi w silniku.Ostatnio jak jeździłam z włączoną,bo już nie mogłam wytrzymać,to wydaje mi sie,że silnik wydaje jakiś dziwny dźwięk bez klimy,który zwiększa częstotliwość po włączeniu klimy.Taki dziwny metaliczny.Pojawiły się też dziwne drgania na zimnym silniku,na biegu jałowym.Od tego monemtu właśnie jak zaczęłam używać klimy.Dziś też po wyłaczeniu silnika słychać było jak wyrównuje się ciśnienie w klimie ,bo tak dziwnie huczało w tym miejscu,między płynem chłodniczym,a do spryskiwaczy.Poradźcie co mam sprawdzić,co wymienić,łożysko od klimy czy jak?Klima chłodzi,ale czasami po wyłączeniu jej i włączeniu nawiewu pojawia się troszke dziwnego smrodu.Z klimą nie ma tego smrodu.I jeśli to nie od klimy ten dźwięk i te drgania to co mam sprawdzić,poduszke silnika?Jak długo moge z tym jeździć?Bo wyjeżdżam w sobote i mam tydzień na doprowadzenie samochodu do porządku :/ Pomocy

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff UK
    Auto
    VOLVO S40 obecnie
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Hmm podpinam sie do tematu.
    Na luzie zaczyna buczec i ****** zazcynaja drgac,ale tylko jak na luzie,jak jade jest ok.Sprawdzali mi klime jakis miesiac temu w Norauto i mowili ze ok,bo chlodzi do 6,5 stopnia,ale nie wiem czy to wyczerpujaca odpowiedz.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez mody85
    ale dziś rano jeszcze raz zerknąłem pod maskę i okazało się że jeden z bezpieczników na akumulatorze całkowicie się stopił i przy okazji stopił gniazdo i pokrywkę. wymieniłem go i wszystko działa jak nowe
    wentylatory działają, sprężarka już nie buczy, obroty już nie spadają i klima chodzi bez zarzutu
    Ide sprawdzic to
    Bylo A3 jest S40 ale przyzwyczajenie zostalo

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez filipek8
    Hmm podpinam sie do tematu.
    Na luzie zaczyna buczec i ****** zazcynaja drgac,ale tylko jak na luzie,jak jade jest ok.Sprawdzali mi klime jakis miesiac temu w Norauto i mowili ze ok,bo chlodzi do 6,5 stopnia,ale nie wiem czy to wyczerpujaca odpowiedz.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez mody85
    ale dziś rano jeszcze raz zerknąłem pod maskę i okazało się że jeden z bezpieczników na akumulatorze całkowicie się stopił i przy okazji stopił gniazdo i pokrywkę. wymieniłem go i wszystko działa jak nowe
    wentylatory działają, sprężarka już nie buczy, obroty już nie spadają i klima chodzi bez zarzutu
    Ide sprawdzic to
    Jak znajdziesz przyczyne to napisz co i jak.Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •