Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: potrzebuje szybko pomocy specjalisty

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny potrzebuje szybko pomocy specjalisty

    witam koledzy i kolezanki potrzebuje szybko momocy jakiegos specjalisty od spraw ubezpieczeniowych. miaalem kolizje nie z mojej winy gosc ubezpieczony w allianz.czekalem na wycene kosztow i reszty papierow.tu moje pytanie czemu wycenili wartosc mojego pojazdu na 12 tysiecy audi a3 99 rok 1.9 tdi 90 km czy rzeczywiscie ceny sa tak niskie tych pojazdow????z gory dzieki za zainteresowanie sie moja sprawa

  2. #2
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A nie chodzi czasem o wycenę szkody ? Jak za nisko Ci wycenią szkodę to idź do ASO i poproś o wycenę naprawy na podstawie raportu który dostaniesz i przedstaw to wycenę z ASO w allianz.

    P.s. Możliwe że będą chcieli Ci zaniżyć koszty naprawy. I jeżeli auto dajesz to serwisu w którym mają auta zastępcze masz prawo je wziąć na koszt sprawcy.
    Ostatnio edytowany przez dudzio - 06-07-10 o 20:32
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    auto jest do kasacji? dotaniesz taka sume na jaka ci wycenili? oby..
    powiem ci historie mojego kolegi ktory mial dostawcze iveco
    wjechal mu w bok wozek widlowy auto bylo nie do naprawy
    za szkody wycenili mu 5,000 sprawe oddal do adwokata i dal mu pelne penomocnictwo w tej sprawie
    wyciagnal z ubezpieczalni drugie z tym ze 1000 stracil na adwokata

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    przyslali mi kalkulacje maksymalna oraz wycene wartosci rynkowej pojazdu nieuszkodzonego i ze szkoad jest rozliczona jako calkowita.koszt naprawy 25 tysiecy.pojazd zostal wyceniony przed wypadkiem na 12.300 zl po szkodzie na 7.500 do wypalaty 4.800 a ja za auto dalem 20 tysiakow i co ja se kupie malucha za 12???nieorientujecie sie czemu mi taka niska cene rynkowa dali???

  5. #5
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Po prostu chcą na tobie jeszcze zarobić. Idź z tym raportem który dostałeś z Allianz o częściach które są uszkodzone do Aso i poproś ich o wycenę samych części i koszty naprawy. Potem zanieś to do Allianz i powiedz że nie zgadzasz się z ich wyceną odnośnie kosztów naprawy jak i wartości rynkowej twojego samochodu. I pamiętaj nie odpuszczaj bo właśnie o to im chodzi Allianz to niezłe h**je.
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  6. #6
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dudzio, ale problemem nie jest wyceniony przez Allianz koszt naprawy, tylko zaniżona wartość pojazdu i wizyty w ASO tu niczego nie zmienią. Trzeba sprawdzić w Eurotax jaka jest wartość wg ich tabel i jeśli wyższa to wtedy można się kłócić. Osobiście jednak nie sądzę by było to więcej niż 14tys. Moje A3 z 2001r. ubezpieczyciel wycenił na 18...

  7. #7
    dudzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A5 B5 Avant 1.9 Tdi AJM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    dudzio, ale problemem nie jest wyceniony przez Allianz koszt naprawy, tylko zaniżona wartość pojazdu i wizyty w ASO tu niczego nie zmienią. Trzeba sprawdzić w Eurotax jaka jest wartość wg ich tabel i jeśli wyższa to wtedy można się kłócić. Osobiście jednak nie sądzę by było to więcej niż 14tys. Moje A3 z 2001r. ubezpieczyciel wycenił na 18...
    Jak pokaże im wycenę napraw z Aso i ta cena będzie dużo większa niż ich to i wartość pojazdu nie będzie im się zgadać według ich obliczeń.

    I jeszcze jedno pytanie do kolegi czy chce naprawiać samochód czy sprzedaje go jako uszkodzony ?
    Bo ja chcesz go naprawiać to oddaj go do dobrego blacharza i niech on się użera z Allianz a ty masz mieć zrobiony samochód. I załatwiasz to bezgotówkowo.
    Ostatnio edytowany przez dudzio - 06-07-10 o 21:27
    "....Bo Liczą Się Ludzie A Nie Nazwa Klubu....."
    Spoty Opolskie(
    Opole) - Parking Marketu Karolinka (Electro World) godz 18.00 NIEDZIELA <<-Kliknij aby dowiedzieć się więcej.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2198726 - Moja Aukcje

  8. #8
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    teraz poszukałem w Googlach i wg tabeli eurotaxu a3 z 99r stoi po 11800.
    jak chcesz to jutro mogę zadzwonić do kumpla co ma tow ubezp i może coś doradzi co zrobić z tym dalej.

    zacytuje tez z innego forum:
    standardowa procedura, to pismo do ubezpieczyciela z informacją że uważa sie iż wycena została zaniżona, kilka telefonów grożba skierowania sprawy do sądu i dadzą ci jakieś 10%wiecej, a co do eurotaksu to sprawa jest prosta ,udaj sie do urzędu skarbowego i zapytaj ile masz zapłacić podatku od wzbogacenia dla takiego auta, pani poda ci aktualne widełki.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 06-07-10 o 21:28
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  9. #9
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dudzio Pokaż post
    Jak pokaże im wycenę napraw z Aso i ta cena będzie dużo większa niż ich to i wartość pojazdu nie będzie im się zgadać według ich obliczeń.
    Przecież wycenili koszta naprawy na 25tys... i dlatego orzekli szkodę całkowitą, więc nie wiem jakim sposobem wizyta w ASO ma coś pomóc...

  10. #10
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego szkoda calkowita to podstawowy krok ubezpieczalni ja mialem dwie kolizje nie z mojej winy i za kazdym razem liczyli mi kasacje wystarczylo pismo do ubezpieczalni i dostalem tylke kasy co chcialem, najlepiej powolac rzeczoznawce z pzmotu nie zaleznego zeby wycenil wartosc auta oraz koszty naprawy w poznaniu kosztuje to ok 400zl. przedstaw im uwowe zakupu i popros o kalkulacje wartosi pojazdu a wizyta w aso da cos jezeli kogega chce naprawic auto i dalej nim jezdzic. wystarczy ze wycena naprawy w aso nie przekroczy wartosci pojazdu. tzn ze nie jest szkoda calkowita poniewaz z OC wartosc auta musi przekroczyc 100% jesli w aso wylicza naprawe na np 10 000zl to tyle musza wyplacic badz musza rozliczyc sie bezgotowkowo z firma ktora ma naprawiac auto. jesli cos to chetnie pomoge. jest troche luk zeby wyciagnac wiecej kasy
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •