Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: n75 brak doładowania

  1. #1
    emicehael's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Aidi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny n75 brak doładowania

    prosba zrobilem mała probę dzisiaj, turbo pompuje o,45 bara natomias po odłaczeniu n 75 o,25 tak powinno być czy cos jest nie tak.ps nosze sie z zamiarem wymiany turbinki na ko3s powiedzcie czy ko3-052 bedzie pasowala p2p?z gory dzieki pozdrawiam...

  2. #2
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Raczej powinno być coś koło 0,6bara - pytanie na jakim biegu robiłeś próbę bo na pierwszych dwóch biegach doładowanie jest mniejsze.
    Przyczyn może być wiele: sterowanie DV lub on sam, filtr paliwa, regulator ciśnienia paliwa, przepływka, czujnik barometryczny...itd. Na początek sprawdziłbym przepływomierz i ciśnienie paliwa.
    AUDI A3 1.8T 181KM 265NM

    Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    po odłączeniu N75 masz tryb awaryjny elektrycznie powinien być podpięty ! zdejmuje się wężyk z N75 żeby turbawe sprawdzić ! 0,4/0,5 bara jest okej w tych silnikach 0,6 to tylko chwilowy pik
    Best ET-15,0s

  4. #4
    Mietas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kostrzyn Wlkp.
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Tak. Zdejmij wężyk przy N75 idący do gruszki od turbo i zobacz jakie wówczas będzie doładowanie. Przy okazji sprawdź szczelność tej gruszki i wężyka idącego do niej.
    AUDI A3 1.8T 181KM 265NM

    Człowiek rodzi się zmęczony i żyje aby odpoczywać

  5. #5
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich.

    Ostatnimi czasy miałem problem z turbiną wirnik się ukruszył i było trzeba wymienić na drugą. Zdecydowałem się na kupno używanej w dobrym stanie.
    Po wymianie turbo samochód dosłownie chodzi a nie jeździ domyślam się że powodem jest oczywiście turbina która nie załącza się. Więc samochód podpiąłem pod VAS'a wyskoczył błąd 17964?
    Wiec zabrałem się za diagnozowanie usterki i jej usunięcie najpierw kazało mi nasłuchiwać czy zawór N75 cyka słychać go właśnie nie słyszałem tylko dotykając go czułem wibracje raz na ok 5 sec. Potem rozgrzałem silnik do 80stopni i program sam zaczął dodawać gazu i mierzyć ciśnienie doładowania. Wyszło że po dodawaniu gazu nic się nie zmienia. Potem jeszcze dla upewnienia się czy zaworek N75 działa zdiąłem z niego przewód podciśnienia prowadzący do turbiny i sprawdzałem czy zasysa w ogóle powietrze i owszem tak było. W takich oto okolicznościach już sam nie wiem co jest nie tak niby n75 zasysa powietrze ale czy na wyższych powietrzach robi większe podciśnienie?
    Dodam jeszze że sprawdziłem cały uklad wężyków i szczelność. Przeczytałem wiele tematów lecz we wszystkich to samo zapieczona kierownice w turbinie itp.

    Wie ktoś jak w ogóle sprawdzić czy N75 jest sprawny?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •