Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 60

Temat: [8P TDi] silnik szarpie na biegu jałowym

  1. #51
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    VW Tiguan R-line DSG 4Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    Nic nie muso być na zero, kwestia indywidualna, lekko na minusie w 99% daje lepszą pracę silnika
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  2. #52

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek96 Pokaż post
    Jeżeli chodzi o szarpanie silnika na biegu jałowym to sprawdź synchronizacje rozrządu, u mnie też szarpało opcji było tyle że masakra, pół auta by wymienić a wystarczyło ustawic wałki rozrządu i auto chodzi jak trzeba. W vcds 4 blok 4 okienko musi byc na 0, u mnie było na 1,4 i szarpalo. Pozdrawiam
    rozumiem, że to zmiany w sofcie? jestem laikiem w tych kwestiach, dlatego nie obraźcie się, że spytam - jaki ma ten parametr wpływ na auto i czy może prowadzić do jakiś nieprzyjemnych konsekwencji?

  3. #53

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam
    Panowie mam pytanie ostatnio kupiłem swoje drugie a3 tym razem sportback 2.0 tdi i mam problem kiedy hamuję i wrzucam na luz samochód przy prędkości ok. 10- 5 km/h zaczyna drgać problem znika kiedy hamuję z wciśniętym sprzęgłem wtedy jest ok. sprzęgło bierze na środku nie słuchać dwumasowego koła tylko pojawia się ten problem z drganiami.

  4. #54

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam wszystkich!
    Temat rzeka - wałkowany często, ale konkretnych odpowiedzi bardzo mało.

    Zostałem posiadaczem Audi A3 8P 3d 2.0 TDI (BKD) 2003r w manualu.
    Autko kupione od pierwszego właściciela w kraju, przeszło 10 lat w polsce. 215kkm przebiegu nieprawdopodobne ale wygląda na realny.

    Poprzedni właściciel wymieniał w ostatnim czasie dwumasę oraz rozrząd. Auto było trochę zastane, właściciel poza krajem.

    Problem tkwi w nierównej pracy silnika (obroty falują pomiędzy 840-860rpm) tylko i wyłącznie na nagrzanym silniku, nieregularne wibracje przenoszą się mocno na budę.
    Auto również ma czasem lekkie problemy z odpalaniem na zimnym. Jeżeli chodzi o kopcenie, to wiadomo lekki dymek czasem się ulotni, aczkolwiek wszystko wydaje się być w normie.

    Wymieniłem komplet filtrów (filtr paliwa był w opłakanym stanie), olej Motul x-clean 5w-30 oraz zaaplikowałem specyfik do wtryskiwaczy od Liqui Moly. Delikatna poprawa, ale bez zadowalających efektów.

    Podczas jazdy auto zachowuje się normalnie, dobrze wchodzi na obroty, moc jest (zdecydowanie większa od passata b6 2.0 tdi 140km którym wcześniej jeździłem)

    Tylko i wyłącznie problem pojawia się po osiągnięciu temp. roboczej silnika, wibracje i falowanie zdecydowanie się osłabiają po włączeniu pełnej mocy klimatyzacji (obciążenia silnika). Akumulator nowy, wymieniony w tym roku.

    Sprawdziłem pompki za pomocą VCDSa i wszystkie grupy w normie (największa korekcja -0,71 na 3 cylindrze, reszta +- 0.20). Prócz grupy 018 gdzie po wciśnięciu i puszczeniu pedału gazu pokazuje wartości 128. Przy pracy na wolnych 0.0

    Głowica ok, wycieków brak, ubytków / dodatków płynu chłodniczego, oleju nie zauważyłem.

    Od czego najlepiej zacząć poszukiwania przyczyny? Nie ukrywam, że mocno ogranicza mnie czas, gdyż czas na diagnozowanie mam tylko w weekendy, na tygodniu zaś auto potrzebne jest do robienia przebiegów rzędu 1000km/ tygodniowo - 90% autostrada.

    Sprawdzić najpierw całą wiązkę oraz listwę pompowtryskiwaczy?
    Czy zacząć od sprawdzenia ustawienia rozrządu za pomocą blokad?

    Miał ktoś podobny problem w swoim aucie? Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam!

  5. #55

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Szarpanie przy hamowaniu i toczeniu sie na wolnej prędkosci . 2.0 tdi BMM

    Witam. Otóż mam taki problem w mojej a3 8P 2.0tdi BMM podczas toczenia sie 15km/h na biegu jalowym auto zaczyna szarpać i zmienia dziwek pracy silnika a po zatrzymaniu samochodu wszystko wraca do normy . Pompowtryski sprawdzone i są ok . Proszę o jakąś podpowiedz.

  6. #56

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi 2007
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dworniuk1234 Pokaż post
    Witam. Otóż mam taki problem w mojej a3 8P 2.0tdi BMM podczas toczenia sie 15km/h na biegu jalowym auto zaczyna szarpać i zmienia dziwek pracy silnika a po zatrzymaniu samochodu wszystko wraca do normy . Pompowtryski sprawdzone i są ok . Proszę o jakąś podpowiedz.
    Mam identyczny problem tyle że u mnie szarpie kiedy "toczę się" tuż przed zatrzymaniem, przy trochę mniejszej prędkości niż u Ciebie.

  7. #57

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków okolice
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny 2.0 BKD szarpanie silnikiem i budą na wolnych, brak mocy, duże spalanie

    Witam, mam problem po zakupie auta - a3 8p 2.0 TDI BKD 2003r.
    Otóż po zmianie oleju zaczęły się schody

    Na jałowym silnik szarpie, jakby poduszka była wywalona, lewa pod aku została zmieniona, problem trochę spadł, ale nadal pozostał.
    Przelewy na pompkach -1,4 / 0,3 / 0,5 / 0,9
    Po zdjęciu osłony dolnej silnika wygląda że turbo było niedawno regenerowane, luzów nadmiernych brak.
    Turbo nie doładowywuje, zadane 1,6bara a mapsensor mierzy 1,1-1,2bara i jest lag.
    Wymieniona na nową przepustnica, zaadoptowana (przed zakupem)
    Walka z napięciem i wiatrakami ogarnięta, już jest te 13,6-14,2V na sterowniku widziane przez ECU.

    Mam passata i a3 z 2004r z tym silnikiem i podmieniłem - przepływomierz, mapsensor, zaworek elektromagnetyczny,

    Nie zgadza mi się:
    Przepyw powietrza - mam 250 a w passacie 410 a audi 430 na jałowych
    Dawka paliwa mam 11,4 a w passacie 6,63 audi 6,36 - zmieniałem VAG Vskan od Viaken i nie zmienia się wartość.

    Spalanie - o ile passat mieści się w 7l, audi w 6,2L, to nowe Audi z 8 zejść nie chce

    Jutro kupię kabel i porobię logi, chyba że ktoś podpowie gdzie jeszcze gmerać?

  8. #58

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Delikatnie szarpanie na luzie

    Cześć, od niedawna jestem posiadaczem 8p 2.0 tdi bmm, w sumie to mój pierwszy diesel. Gdy stoję odczuwam takie lekkie drgania (jakby mocniejsze podbicie bassu), szarpnięcia, więc zastanawiam się co to może być.. występują w krótkim czasie. Miał ktoś coś podobnego, co to może być? Czy np świece mogą powodować coś takiego czy będzie coś innego? Jestem zielony wiec nie śmiejcie się za bardzo.. z góry dzięki za odp.

  9. #59
    Dudes's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odgrzeje stary temat. Mianowicie zauważyłem, że czasami silnik na zimnym dziwnie się zachowuje. Czasem wskazówka od RPM lekko drgnie do góry i potem z powrotem wraca na nominalną wartość, może tak z 2-3 razy się tak zrobi i spokój. Albo jak toczę się na 1/2 biegu i mam lekko wciśnięty gaz, auto tak jakby koziołkuje. Błędów żadnych nie ma, nie odczuwam braku mocy na wszystkich biegach. Silnik BMN sprzęgnięty z DSG. Najbardziej martwi mnie to szarpanie na niskich prędkościach obrotowych i obawiam się, że wtryski kończą swój żywot, a u mnie są te nieszczęsne Siemensy ( podobno da się je regenerować, ale tutaj proszę o potwierdzenie). Nie wiem od czego zacząć... Wymienię profilaktycznie filtr paliwa i przeczyszczę przepustnice, bo auto głównie użytkowane po mieście.

    Auto nie ma problemu z rozruchem, czy to na zimnym czy na ciepłym. Pali "od strzała". Później podepnę kompa i zobaczę jak wtryski leją.

    1 wtrysk : -0.05, 2 : -0.20, 3 : 0.05, 4 :0.20 / Jak na prawie 200k nalotu, chyba nie ma tragedii
    Ostatnio edytowany przez Dudes - 28-06-20 o 19:31
    Daily : 2007 A3 2.0 TDI 200/437 DSG S3 bodykit
    Projekt : 1986 Volvo 740 2.0Turbo PB/LPG ---> na sprzedaż, info PW

  10. #60

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Szarpanie przy odpalaniu ale nie za każdym razem

    Witam,
    Mam problem, ostatnimi czasy zaczął samochód mi szarpać przy odpalaniu, aż na nadwoziu czuć. Takie objawy występują nie zawsze i tym bardziej nie wiem co mogłoby to być.
    Dwumas i świece ostatnio wymieniane. Podrzucam zdjęcia z odczytu autocom z wtrysków ale nie znam się i może ktoś pomoże mi się w tym wszystkim połapać, z góry dzięki za każdą odpowiedz.[IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •