Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 62 z 62

Temat: stuki przedniego zawieszenia nie do zdiagnozowania

  1. #61

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Nienamierzone zgrzyty z przodu auta tylko na biegu na nierownosciach

    Witajcie. Mam problem z audi ktory wystepuje od 2 lat i nie nasila sie w zadnym stopniu. Jest to metaliczny dzwiek z przodu gdzies bardziej z lewej. Tak jakby cos przeskakiwało metalicznego.
    Ten dzwiek pojawia sie TYLKO gdy jadę na biegu przejezdzajac przez rondo lub skręt 90 stopni gdy nawierzchnia jest pochylona w obojetnie ktora strone. Cos jakby przeskoczylo i potem przy wyjezdzie z ronda spowrotem przeskakuje na swoje miejsce. Czasami jest to pojedynczy stuk czasami podwojny. Dzieje sie to tak mniej wiecej 7 na 10 przejazdow przez rondo oraz tylko w jednym miejscu gdy dojezdzam do domu i droga ma koleiny wtedy raz chrupnie.
    Na luzie 0 hałasów nawet chocbym wchodzil driftem.
    Razem z tym na zakręcie czasem występuje tej dzwiek przy wciskaniu gazu wtedy kiedy auto zaczyna ciagnac (tylko na biegu) np jade z gory wychodze z zakretu dodajac gazu i pojawia sie takie pyknięcie metaliczne (raczej z tego samego miejsca co powyzsze ale bardzo delikatne tak ze osoba jadaca ze mna nawet tego nie zauwaza).
    Czytalem na forum ze podobne objawy moze powodowac poduszka skrzyni/silnika lub przeguby wewnetrzne ale nic nie pasuje w 100% do moich objawow.

    Auto to a3 8p z silnikiem BLS z 2009 roku. Oczywiscie mechanicy rozkladaja rece bo nawet nie za bardzo gdzie moga uslyszec ten dzwiek. To pojawia sie glownie na 2 rondach i 1 skrzyzowaniu 30km od miejsca zamieszkania a wiadomo mechanikowi tyle jechac sie nie chce.

    Co zrobilem do tej pory?
    - okolo rok temu wymieniana byla lewa półoś (urwala sie od pałowania na dwójce na sliskiej nawierzchni gdzie 1 kolo zamieliło a drugie nie)
    Po wymianie polosi i przed i po bez zmian.
    - prawa polos byla lekko poluzowana wiec dokrecilem lecz dalej bez zmian
    - wymienione prawe lozysko mac phersona i sprezyna
    - robione byly tuleje gorne wahaczy przód lewe lecz tez bez zmian

    Na szarpakach oczywiscie mowia ze auto igla. Co radzicie?

    P.S. Udało się. Problem rozwiązany. Poduszka skrzyni ta pod akumulatorem wymieniona i wszystko ustało. Roboty 30 min z przerwą na fajkę. Była juz mocno sparciała i wyhuśtana miała spore luzy. Ręką dałem radę ruszać skrzynią biegów, więc pod obciążeniem musiało się tam mocno telepotać. Co prawda narazie zrobiłem 80km od zmiany i ani raz nie gruchło (przejezdzalem przez miejsca gdzie wczesniej to slyszalem), więc mam nadzieje ze problem udało się rozwiązać.
    Bardzo sie ciesze, bo juz myslalem ze to skrzynia sie sypie lub cos innego i po kolei pewnie wymieniałbym przeguby, skrzynie, itd...
    Ostatnio edytowany przez Pawel_P - 06-10-18 o 22:12

  2. #62

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Luz oraz stuk podczas najechania na dziurę w przodzie.

    Klubowicze potrzebuje pomocy. Moze akurat ktoś miał podobny problem.

    Mianowicie, po wymianie poduszki silnika od str kierowcy słyszę na nierownosciach stuki takie głuche na przodzie. Szczególnie jak wjade w dziurę lub np zjezdzam z progu zwalniajacego.
    A najlepsze jest to że na kostce brukowej i po asfalcie jest cisza.
    Poza tym poduszka po str pasażera była wymieniana niedawno. Tuleje, sworznie oraz końcówki drążków i łączniki stabilizatorow tez były wymieniane na trw lub lemfoldera. Dodatkowo w przodzie sprężyny i łożyska z gumami też w zeszłym roku były wymienione.
    Od str zawieszenia wydaje mi sie ze jest spokoj i cisza.
    Na początku myślałem że może źle osłonę silnika zakręcone. Ale to nie to.
    Dodatkowo widzę że podczas jazdy z prędkością ok 140km/H i szybciej to mam takie wibracje na budzie co jakiś czas. A jak wcisne sprzęgło to cisza.

    Czy takie stuki mogą być od poduszek na sankach? Bo jedynie to mi przychodzi do głowy.

    Prosze o pomoc i poradę.
    Pozdrawiam

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •