Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 62

Temat: stuki przedniego zawieszenia nie do zdiagnozowania

  1. #51
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Przeczytalem kilka postow na temat pukania w zawieszeniu, ten wydaje mi sie najodpowiedniejszy.
    Jakis czas temu zauwazylem ze przy bardzo wolnym pokonywaniu poprzecznych nierownosci na drodze, badz tez przy wyjezdzaniu z garazu gdzie mam lekki stopien, tak z 3-4cm. Slychac takie jakby telepanie, najpierw z przodu po lewej, potem z tylu po lewej.

    Przy przegladzie specjalisci nic ciekawego nie wypatrzyli, robilem tez gdzie indziej sprawnosc amortyzatorow, wyszla nastepujaco:
    79% 84%
    80% 84%

    Lewa strona wyszla troche slabiej, ale nie wiem czy tak mala roznica moze byc problematyczna, wyglada na to ze z opisu problem troche zblizony do tego co ma kryniu81 jednakze u mnie dodatkowo problem wystepuje z tylu.

    Ciekawe jest to ze z zewnatrz tego za bardzo nie slychac, slychac to wewnatrz.

    Nie wiem czy to jest najlepszy test ale zauwazylem ze jak zlape za nadkole i probuje rozbujac gora/dol to od strony prawej jest cichutko a od strony lewej slychac takie jakby chrobotanie, problem w amortyzatorze?
    Ostatnio edytowany przez kuebk - 15-04-14 o 21:01

  2. #52

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Wjedź na kanał i popsikaj obficie gumy stabilizatora, zarówno z przodu jak i z tyłu. Najlepiej czymś do uszczelek. Daj znać.

  3. #53
    bajer151's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Od dłuższego czasu miałem problem ze stukami przedniego zawieszenia. Problem był słyszalny zazwyczaj podczas jazdy na wprost kostką brukową. Odwiedziłem kilku mechaników, szarpaki i dopiero ostatni z jak się później okazało fachowiec zdiagnozował i usunął problem. Pukanie dochodziło z krzyżaka przekładni kierowniczej, okazało się że wystarczyło dokręcić śrubę obok pedałów i po problemie. Może komuś to pomoże i też pozbędzie się uciążliwego hałasu

  4. #54
    rol4nd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    RS7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam.
    Przedstawiam nastepujacy problem: po pewnym czasie od zmiany zawieszenia na gwint (jakies 2-3 tyg) zauwazylem niepokojace odlgosy w lewym kole a mianowicie: z pocztaku byl delikatny efekt jakbym mial przebita opone, tak jakby bylo malo powietrza i kolo przy toczeniu dostawalo opor i dochodzi z tego dzwiek "toczacej sie przebitej opony" zmienilem wiec lewy przod z prawym myslac ze to wina opony, ale problem jest ten sam takze z opona nie ma to nic wspolnego.

    objawy sie nasilily i najbardziej slychac i czuc (czuje to pod lewa noga) przy powolnej jezdzie po dziurach na wprost(np ziemna droga) w momencie gdy bardzo powoli zjezdzam z dosc stromego progu zwalniajacego oraz skrecaniu w prawo przy powolnej jezdzie(przy wjedzie do garazu po kostce brukowej). obecnie doszlo jakby przeskakiwanie, ktore wyraznie czuc (ala sprezyna) i czasami metaliczne cykanie przy skrecie w lewo

    dodam ze przed wczoraj ustawialem zbieznosc i mechanik stwierdzil ze zawieszenie nie ma zadnych luzow.
    czy ktos spotkal sie z podobna sytuacja?

  5. #55
    Blablus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Witam od jakiegos czasu zmagam sie z problemem huczenia metalicznego rzężenia z okolic kolo.

    Gdy jade na wprost lub skrece kierownica w lewo slychac mocny dzwiek obcierania/huczenia z przodu lecz gdy skrece w prawo ten dzwiek ustaje. Rok temu mialem ten sam problem po wymianie lozysk ustalo ale tylko na 15k km, lozyska wymienilem na dobre z firmy SKF, wiec dziwne ze wysypaly sie po takim czasie. Ale postanowilem wymienic teraz tyl bo moze to z tylu teraz tak slychac wymienilem tylko prawe poniewaz slychac mocniej gdy skrece w lewo lub jade na wprost jak kolo prawe dostaje obciązenie. I co.. nadal nic dalej to samo wiec idac za ciosem wymienilem znowu z przodu prawe i co.. nadal to samo, fakt to stare bylo juz luzne ale nadal nie przestaje rzęzić.

    Macie jakis pomysl jak to rozwiazac moze ktos mial juz taki przypadek.

  6. #56
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Zapewne przez net to tylko beda nowe hipotezy...

    Moze przegub wewnetrzny, poloska itd. A moze inna pierd**a. Wystarczy, ze spec nie poskreca jak trzeba i co trzeba.

    Pojechalbym to kilku mechanikow na glebsza diagnoze.

  7. #57
    Blablus's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Bylem juz u trzech i kazdy mowi lozysko ale jak mowie ze juz wymienione dwa razy to rozkladaja rece.
    Pamietam ze kiedys mechanik przy mnie wymienial mi przegub zewnetrzny wlasnie w tym kole to nie mogl go wybic oparl o ziemie wybijal i zakrzywil przegub wewnetrzny tzn ta srebrna metalowa przykrtwke tak jak na tym rysunku, ta na prawym koncu:

    https://www.google.pl/search?q=przeg...ml%3B520%3B390

  8. #58
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Przeczytalem kilka postow na temat pukania w zawieszeniu, ten wydaje mi sie najodpowiedniejszy.
    Jakis czas temu zauwazylem ze przy bardzo wolnym pokonywaniu poprzecznych nierownosci na drodze, badz tez przy wyjezdzaniu z garazu gdzie mam lekki stopien, tak z 3-4cm. Slychac takie jakby telepanie, najpierw z przodu po lewej, potem z tylu po lewej.

    Przy przegladzie specjalisci nic ciekawego nie wypatrzyli, robilem tez gdzie indziej sprawnosc amortyzatorow, wyszla nastepujaco:
    79% 84%
    80% 84%

    Lewa strona wyszla troche slabiej, ale nie wiem czy tak mala roznica moze byc problematyczna, wyglada na to ze z opisu problem troche zblizony do tego co ma kryniu81 jednakze u mnie dodatkowo problem wystepuje z tylu.

    Ciekawe jest to ze z zewnatrz tego za bardzo nie slychac, slychac to wewnatrz.

    Nie wiem czy to jest najlepszy test ale zauwazylem ze jak zlape za nadkole i probuje rozbujac gora/dol to od strony prawej jest cichutko a od strony lewej slychac takie jakby chrobotanie, problem w amortyzatorze?
    Do powyzszego problemu doszlo jeszcze takie jakby klikanie przy kreceniu kolem w miejscu ale ostatecznie oba problemy udalo sie rozwiazac.

    Poczatkowo byla teoria ze to gorne mocowania (poduszki) amortyzatorow, wiec zakupilem obie poduszki i przystapilem do wymiany. Niestety wymiana nie byla taka prosta i jej zakres ulegl delikatnemu rozszerzeniu o dodatkowe elementy.
    W kazdym badz razie po odkreceniu nakretek z amortyzatora jedna poduszka byla w dobrym stanie, druga rozleciala sie w rekach - wypadly kulki itp itd.

    Ucieszony ze to na pewno ta poduszka poskladalem wszystko do kupy. Efekt taki ze klikanie przy kreceniu kolem zniklo, stuki-puki na nierownosciach niestety nie.

    Jakos tak sie zlozylo ze mialem akurat przeglad do zrobienia to powiedzialem gosciom na SKP zeby popatrzyli co to moze byc, rozbujali porzadnie auto i faktycznie zaczelo cos skrzypiec w okolicach lewego kola.
    Z gumowych elementow praktycznie wszystko mialem nowe wiec, padl strzal ze moze to byc poduszka skrzyni biegow ktory okazal sie bardzo celnym strzalem.

    Filmik z trakcie powolnej jazdy:


    Filmiki z bujania:


  9. #59
    s!lq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Temat stary odkopie
    Panowie zawieszenie ok sprawdzone przez dwie stacje kontroli. objaw, metaliczny dźwięk (krotki szybki) jak np podkładka o podkładkę nie zawsze na niewielkich nierównościach bądź jak najadę na studzienkę rozchodzi się na obie strony słychać go przy otwartych szybach. już nie wiem czego gdzie szukać. Jakaś rada ???
    Druga sprawa przy nawracaniu czy manewrach parkingowych jak kręcę kierownica słychać " puk pól obrotu kierownica i puk" było to wyczuwalne trzymając dłoń na (kielichu) mocowaniu amortyzatora, wymieniona została poduszka wraz z łożyskiem która była dobra. po wymianie objaw nadal ten sam. Jakas rada ??? nie chce jechać do kolejnego mechanika który mi powie ze zawieszenie mam ok i "takie objawy nic nie znaczą" Jeśli ktoś miał podobnie i doszedł do tego bardzo proszę o informacje
    A3 1.9 TDI ASZ->2.0 TDI SPORTB.dsg->2xSline

  10. #60

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny Strzelanie w zawieszeniu.

    Witam wszystkim.

    Mam taki problem, który objawia się jednorazowym strzałem raz w lewem kole raz na środku jakby za radiem (czuć jakby pod nogami kierowcy), dzieje się tak w momencie kiedy mocniej hamuje, skręcam lub po hamowaniu dodaje gazu nagle gazu słuchać jednorazowe chrupnięcie.

    Dodam też, że występuje bicie po wyżej 120 km\h na kierownicy lecz nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego.

    Samochód wielokrotnie był na sprawdzeniu przez kilku inny mechaników i wszystko w porządku w zawieszeniu.

    Spotkał się ktoś z takim problem i może mógłby mi powiedzieć gdzie poszukać.


    Pozdrawiam

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •