Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Rozłączenie się przewodu - brak turbo- laweta

  1. #1
    Audon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Rozłączenie się przewodu - brak turbo- laweta

    Podczas jazdy około 150km/h przy ponad 3000 obr./min i temperaturze powietrza dochodzącej do 30 C usłyszałem tępy wystrzał dochodzący z komory silnika. Z tego co pamiętam samochód nie przyspieszał po dodawaniu gazu, wiec się zatrzymałem i zgasiłem silnik.
    Po dojechaniu na lawecie w warsztacie samochodowym okazało się, że uległ rozszczelnieniu przewód, który jak się domyślam doprowadza powietrze do silnika, po jego powtórnym przyłączeniu manualnym, samochód mi oddano bez innych manewrów. Po prostu "klik" i gotowe. Oto ten przewód:

    http://Audon.fotosik.pl/albumy/771392.html

    Co to w ogóle jest i dlaczego się rozłączyło?

    Objaw to kompletny brak mocy silnika. Mimo to samochodem wjechano na lawetę a później z niej zjechano, Z rury wydechowej wydobywał się czarny dym. Czy to nie było zbyt obciążające dla silnika i nie powinni go zaciągnąć na lawetę za pomocą wyciągnika?

    Czy to że jeżdżę aktualnie bez osłony dolnej silnika i z pękniętym od dołu pasem przednim mogło mieć wpływ na rozłączenie tego przewodu, np w wyniku jakichś wibracji czy zawirowań powietrza? Samochód 8 miesięcy najechał na ufiksowaną przeszkodę typu krawężnik lub próg zwalniający...

    Czy należy wymienić te rurki po obydwóch stronach w całości razem z pierścieniami zaciskowymi, które może się zużyły? Czy to normalne że te przewody się tak zużywają, auto ma już 6 lat? Dodatkowo są one upaćkane w jakimś smarze czy oleju, co pewnie powodowało lepsze warunki do ślizgu zaczepów...

    Pragnę nadmienić, że na kilka dni przed tą awarią słyszałem jak pracująca turbina wydaje taki jakiś tępy dźwięk, inny niż zwykle nie było takiego delikatnego syku słychać. Sądziłem, że to może jakieś moje przesłyszenia, a teraz po awarii i ponownym przyłączeniu wszystko słychać jak wcześniej. Widocznie ten przewód zaczął się rozszczelniać wcześniej, choć nie odczuwałem żadnej utraty mocy silnika.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-07-15 o 10:23

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    sa to rury idace do i od IC (chlodnicy powietrza doladowujacego )

    tak, to calkowicie normalne ze moga sie wyrobic i spasc szybkozlaczki (taki ch...y paten od silnikow ASZ > , wszystkie sie wyrabiaja, nie tylko przy IC, ale na wszystkich laczeniach)

    nie, na 99% nic sie wiecej nie stalo

    nie, nie trzeba kupowac nowych, wystarczy poszukac na forum i poczytac, jest na to lepszy patent , ktory sam osobiscie ze 2-3 razy opisywalem
    jesli chcesz je wymieniac na nowe to koszta rzedu kilkuset zlotych

    jazda bez dolnej oslony silnika nie ma zadnego wplywu na weze, zadne wibracje itd.
    nawet tym lepiej nie miec oslony przy takich upalach

    jest to calkowicie normalne ze weze sa upackane olejem, zawsze przy IC w tdi jest olej.

    ale na wszystkie twoje pytania sa odpowiedzi na forum, wystarczy troche poszukac i poczytac
    Ostatnio edytowany przez Miro - 04-07-10 o 17:44
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Audon (04-07-10)

  4. #3
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jazda bez osłony jest tym lepsza, że mógłbyś tą usterkę naprawić odrazu na drodze, gdyby była osłona - już nie
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  5. #4
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    miałem to samo w ASZecie. Złączka się wyrobiła i podciśnienie ją wywaliło. kupiłem nową ASO ok.150 zł, sam wymieniłem i po problemie.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •