Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: szarpanie na V i VI biegu 2.0 bkd

  1. #1
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny szarpanie na V i VI biegu 2.0 bkd

    Witam,

    czy ktoś miał coś podobnego w swoim aucie ? mianowicie:

    przyspieszając spokojnie na 5 i 6 biegu w okolicach od 2 do 2,4 tys. obr/min wyczuwam drgania kierownicy, delikatne drgania fotela, pedalu gazu i podłogi.
    Odrzucam przyczynę niewyważonych felg, to samo było na zimówkach. Poompowtryski też są ok.

    Delikatnie obstawiam dwumas, ale z tego co na forum czytam takiego objawu podczas jazdy nikt nie zaobserwowal przy zepsutym dwumasie.

    pozdro
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 15:45

  2. #2
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomas Pokaż post
    Witam,

    czy ktoś miał coś podobnego w swoim aucie ? mianowicie:

    przyspieszając spokojnie na 5 i 6 biegu w okolicach od 2 do 2,4 tys. obr/min wyczuwam drgania kierownicy, delikatne drgania fotela, pedalu gazu i podłogi.
    Odrzucam przyczynę niewyważonych felg, to samo było na zimówkach. Poompowtryski też są ok.

    Delikatnie obstawiam dwumas, ale z tego co na forum czytam takiego objawu podczas jazdy nikt nie zaobserwowal przy zepsutym dwumasie.

    pozdro
    opony oponami. Moze felge masz krzywa
    bo to wyglada na rezonans od ktoregos kola

  3. #3
    b.kuziora's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem takie objawy u siebie na niskich obrotach przy mocnym wciśnięciu gazu, ale wymieniłem pompowtrysk 1 cylindra bo był padnięty. Teraz jest to delikatnie czuć na 5 i 6 biegu ale już nic z tym nie robię (koła mam wyważone bo w pierwszej kolejności to zrobiłem).

  4. #4
    b.kuziora's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak pisałem niżej czuję teraz na 5 i 6 biegu delikatne szarpanie, wiem już że mi siada pompka na 2 cilindrze. Jest to widoczne dopiero pod obciążeniu silnika. Jak Ci mechanik będzie podłączał kompa do auta to niech sprawdzi podczas jazdy, lub sprawdz auto na hamowni. Teraz u siebie nie będę jeszcze wymieniał pompki bo spróbuję użyć środka do czyszczenia pompowtrysków. Wyczytałem w jakimś temacie, że komuś pomógł środek firmy MOTUL "DIESEL SYSTEM CLEAN" 300ml (na 60L paliwa) kosztuje 80zł. Jak wyjeżdżę 2 baki to podjadę na sprawdzenie pompek czy pomogło. O wynikach napiszę na forum. Mam nadzieję, że jest Ci to pomocne.
    Ostatnio edytowany przez b.kuziora - 26-07-10 o 19:52

  5. #5
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    problem wyjaśniony, przyczyna to oczywiście pompowtryski, teraz przyspiesza idealnie, żadnych drgań . Powody i cały opis w tym wątku :
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...805#post640805

  6. #6
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć nowego.

    Z racji, że szukam nowego auta byłem dzisiaj obejrzeć A3 2003r. 2.0 TDI BKD 190tys. km i mam pytanie odnośnie jednej usterki.

    Auto szarpie na wysokich biegach V, VI, mniej na IV w zakresie obrotów 1600 - 1900 obr. To trzepanie, szarpanie wygląda tak jakby najechało się na jakąś tarkę na drodze/poprzeczne gęste garby, więc trochę inaczej niż w przypadkach uszkodzonych pompowtrysków. Z tego co czytałem przy pompowtryskach szarpanie jeśli dobrze rozumiem ma jakby mniejszą częstotliwość (czytałem, że efekt jakby ktoś na zmianę naciskał gaz i hamulec), w tym przypadki jest to trzepanie z większą częstotliwością. Zanim żeśmy się zorientowali, że w ogóle coś takiego się dzieje przejechaliśmy z 5 kilometrów. Na pierwszy rzut oka wyglądało to na dwumas, bo na niskich biegach tego nie ma w całym zakresie obrotów. Tylko wysokie biegi do 1900obr i raczej nagle ustaje. Im większe obciążenie tym mocniej. Przy lekkim naciśnięciu gazu też się to dzieje ale delikatniej.

    I jeszcze jedna ważna wskazówka, we wskazanym zakresie obrotów pojawia się to po na przykład 2 sekundach od naciśnięcia gazu. Jest opóźnienie.

    Sprzęgło działa precyzyjnie, na postoju nic się nie trzęsie.
    Kiedyś w starej ibizie 1.9 TDI 90KM były takie same objawy przy przyspieszaniu na wysokim biegu i na niskich obrotach i był to dwumas.

    Auto zostało podpięte pod VAGa u pobliskiego mechanika. Nie pojawiły się żadne błędy związane z pompkami. Pojawił się inny błąd, i to drugi temat:

    Świeci się kontrolka ESP, VAG pokazał błąd czujnika przyspieszenia bocznego i czujnik? lub coś związanego z kątem skrętu, ale to sprzedawca ma naprawić zanim podejmę decyzję czy kupić auto.

    Co myślicie o tym? Oczywiście nie mam możliwości podjechania do każdego mechanika, którego chcę, dlatego opisuję tutaj jak najdokładniej ten problem.

    Z góry dzięki za pomoc!
    Ostatnio edytowany przez wojt - 11-07-11 o 22:13

  7. #7
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Odświeżam temat.
    Mam taki problem, że gdy jadę sobie autem ok 90km/h zaczyna mi szarpać delikatnie, auto wibruje, czuje to na kierownicy, pod nogami i ogólnie wszędzie. Przy prędkości ok 130 najbardziej jest to wyczuwalne. Zaczyna się od 90 na 4 biegu delikatnie ale później im wyższy bieg tym bardziej, ale po przekroczeniu 3tys obrotów szarpanie zanika na sekundę, znów pojawiła się i tak w kółko dopóki obroty znacznie nie będą ponad 3tys. Felgi są proste, opony nie wybulone, w zawieszeniu wszystko okej (tak mówił mechanik) wymieniłem już turbo, dwumas ze sprzęgłem, wtryski też wymienione, listwa z wtyczkami wtrysków też wymieniona, świece wymienione, a szarpanie nie ustalo. Macie pomysł co jeszcze mógłbym sprawdzić? Kolega mówi, że może to być przegub wewnętrzny albo półoś, ma racje ?

  8. #8
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Sprawdź półosie może być krzywa kuzyn miał podobny przypadek w focusie, że drgała mu kiera i trzęsło przy określonej prędkości wina leżała w krzywej półosi.
    I takie pytanie felgi proste i wyważone, poduszki trzymające silnik całe?

  9. #9
    Pytek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ustrzyki Dolne
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Sprawdź półosie może być krzywa kuzyn miał podobny przypadek w focusie, że drgała mu kiera i trzęsło przy określonej prędkości wina leżała w krzywej półosi.
    I takie pytanie felgi proste i wyważone, poduszki trzymające silnik całe?
    Felgi proste, oponki dobre, Poduszki też okej

  10. #10
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego - widzę, że też masz BKD i wymieniałeś dwumas z sprzęgłem. ( przechodziłem to samo ) Natomiast ja po wymianie miałem bardzo duży problem z blokującymi się biegami tzn z 1 i wstecznym. Chodziło o to, że zrobił mi się luz na wałku wzdłużnym skrzyni biegów przez co musiałem go wymienić, synchronizatory, oraz tylną obudowę skrzyni biegów bo po prostu zrobiła się prawie dziura na wylot. Była to droga zabawa ale niestety trzeba było to naprawić. Nie wiem czy u Ciebie jest to związane z skrzynią ale można przemyśleć ten wariant. Mam nadzieję, że się mylę i to jest tylko jakaś pierdoła.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •