Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 71

Temat: problem - wspomaganie kierownicy

  1. #31

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć

    Mam problem z układem kierowniczym w moim A3 8P. Problem wygląda tak, że po pierwsze słychać dziwne niewielkie stuki podczas ruszania kierownicą o około 5 stopni w prawo i lewo. Tylko w przypadku kiedy kierownica jest ustawiona idealnie do jazdy na wprost oraz kiedy zrobię obrót kierownicy o 360 stopni niezależnie czy to w prawo czy lewo. Kiedy np. przekręce kierownicę o 90 stopni w prawo to nic nie słychać. Dodatkowo samo wspomagania dziala conajmniej dziwnie również w momencie kiedy słyszę stuki. Tak jakby wspomagania puszczało i łapało. Takie dziwne jakby załamania działania wspomagania są - lub może to jakieś luzy ? Miał ktoś podobny problem? Lub po moim opisnie jest mi w stanie wskazać co mniej więcej mógłbym sprawdzić ?

    Pozdrawiam.

  2. #32

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam,


    Mój problem polega na tym, że straciłem wspomaganie w aucie po przejechaniu 300km potrafi wrócić i chodzić super, jak ostygnie znowu go nie ma następnie po kilku set znowu wróci. Jak go nie ma nie ma również komunikacji ze sterownikiem.

    Nie znalazłem żadnej inforamcji na ten temat tutaj a wydaje mi się że problem nie dotyczy tylko mnie.


    Audi a3 8P 2003 rok 1.6 benzyna. Pozdrawiam

  3. #33

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    ktoś pomoże??

  4. #34
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez daveeconomic Pokaż post
    ktoś pomoże??
    poczytaj bo chyba identyczna sprawa
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...816#post837816

  5. #35

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    A3 8p 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam
    Nie działa u mnie wspomaganie a vcds w ogule nie łączy się ze sternikiem j500
    posiadam wspomaganie 1 generacji silnik boscha 1K1 909 143 K czy ktoś go rozbierał są tam 4 sruby chodzi mi o ten czarny plastik to sterownik wspomagania ale po ich odkręceniu coś trzyma z przodu i nie chce tego urwać nie wiem czy tam jest wtyczka czy przewody. Silnik jak na zdjęciu poniżej



  6. #36
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    miałem taki sam silnik, w każdym miejscu gdzie zajmują się naprawą wspomagania powiedzą, że nie robią tego typu silników, ja musiałem kupić inną maglownice, aczkolwiek po obejrzeniu nowej maglownicy stwierdzam, że dałoby radę założyć sam silnik od nowszego typu do tej starej którą posiadasz ale razem ze ślimakiem (sam silnik jest za ok 100-200zł), bo na fotce masz sam silnik, no i wiązkę by trzeba poprowadzić inaczej bo gniazda byłyby po innej stronie, u mnie coś nie łączyło przy tym silniku, dopiero jak się nagrzał to łączył, albo np jak odpalałem auto na kable to działał, a jak aku było słabsze to już nie, a teraz wszystko śmiga, magiel cały kompletny kupiłem za niecałe 400zł, było trochę roboty ale przynajmniej mnie już łapy nie bolą od skręcania a co do tego co wiara pisze o innych kostkach itp, na zdjęciach widać jakie są kostki przy maglownicy, u mnie po prostu były w innym miejscu i jeśli mechanik twierdzi że trzeba założyć inną wiązkę bo kable nie pasują to może być tak że są kostki po drugiej stronie jak u mnie ale wtedy wystarczy odczepić kable od osłon które je mocują i poprowadzić wg uznania

  7. #37

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomiechówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Witam,
    Odgrzeję trochę temat. Pojawił się u mnie problem z dziwnymi dzwiękami z kolumny kierownicy, podczas postoju i w czasie jazdy przy skręcaniu zaczyna się opór i "strzelanie", odpieliśmy krzyżak, zaczęliśmy kręcić kierownicą i wszystko ustało. Czy będzie to wina maglownicy? żadne błędy nie wyskakują więc celuję w część mechaniczna magla. Macie jakiś warsztat godny polecenia w Warszawie lub okolicy który zajmuje się regeneracją magli?

    Jeżeli źle trafilem z tematem to przepraszam, drugi mój post na forum

  8. #38

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czołem młodzieży, przewertowałem forum i nie znalazłem nic co mnie zadowoliło.
    Wysiadło mi wspomaganie - upalił się sterownik, brak wspomagania od razu i czerwona kontrolka.
    Na obudowie wspomagania mam 1K1 423 051 BO
    Na silniku wspomagania jest 1K1 909 144 J
    Kupiłem wspomaganie oryginalne, tzn regenerowane przez VW o numerze na obudowie 1K1 423 051 EL
    Na silniku ma tylko plombę gwarancyjną z numerkiem 7281648994.

    I jakie jest teraz moje zdziwienie, że wtyczka jest inna. Ja miałem 5 pinową ale tylko 3 żyły wykorzystane a ta nowa już ma tylko te 3 w gnieździe.
    Panowie da radę to ogarnąć ? są do tego jakieś pinout'y?

  9. #39
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

  10. #40

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Trochę podzwoniłem po sklepach i serwisie audi.
    Dostałem takie informację.
    Nie można kupić maglownicy 2 generacji, nowego zamiennika czy tam regenerowanej.
    Występuje jedynie 1K1 423 055M i jest to najnowszej generacji z inną wiązką.
    Wiązke oczywiście można sobie kupić w aso za ponad 400 zł i dosłownie zamienia ona miejscami 3 piny.
    Aktualnie szukam jakiegoś zamiennika lub kogoś kto umie to podłączyć.
    Nie potrafię wyjść ze zdumienia jak gówniane samochody są produkowane i jak nas dymają bez mydła.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •