Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: klimatyzowany schowek? ;)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny klimatyzowany schowek? ;)

    Czy robił ktoś taki bajer u siebie? Z chlopakami w A4 swego czasu rezaliśmy
    Tak sobie myslę że przydałoby się na upalne dni...

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    http://www.tyresmoke.net/forum/audi-...lovebox-2.html
    tu masz wszytko łacznie z numerami części Dziwne jest to, ze dzis też o tym myslałem i zacząłem szukać
    Co prawda po angielsku, ale jakbyś nie rozumiał to daj znać. Podobno nie watro, Nie chłodzi to tak jak byśmy oczekiwali

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WB / WZ
    Auto
    VW Jetta A5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Hehe
    Widzę, że i koledzy z A3 kombinują nad tym dodatkiem
    Ostatnio pokusiłem się o montaż tego w MK4.
    Owszem, nie jest to super lodówka, ale wg mnie w 75% spełnia swoje zadanie
    W ostatnie dni temperatury jakie były wszyscy wiemy. Testowałem schowek na butelce wody i Nestea. No i stwierdzam, że lepiej się napić napoju delikatnie schłodzonego niż zupy, która wyjdzie przy przewożeniu butelki luzem w samochodzie czy też w schowku bez tego bajeru

    Nie wiem jak to wygląda w A3 i czy jest miejsce na zaworek w schowku, ale to akurat nie jest zbyt duży problem. Niektórzy doradzali żeby podłączać rurkę prowadzącą do zaworu bezpośrednio w nagrzewnicę (niestety do tego trzeba ściągać deskę). Ja poszedłem troszkę na łatwiznę, bo wpiąłem się w kanał powietrzny nadmuchu pasażera.

    A tak to wygląda w przypadku MK4:

    Witam

    "Zauroczony" tematem z forum Octavii postanowiłem zrobić taki bajer u siebie w MK4

    Do całej zabawy potrzebne nam będą:
    1. zaworek - nr 1J0 816 355



    2. kawałek peszla (długości ok. 40-50cm o średnicy ok. 16mm lub 20mm) - lub jakiegoś cienkościennego giętkiego węża - później powiem dlaczego będzie lepszy - można próbować zastosować oryginalny wąż powietrzny z Fabii - 6Y0 816 311 (nie widziałem osobiście i nie znam wymiarów, więc nie wiem czy starczy)


    3. nożyk tapicerski, nóż kuchenny, cążki bocznikowe - któreś z wymienionych narzędzii


    4. torx do zdjęcia schowka.




    Zaczynamy od zdjęcia schowka (nie robiłem fotek, bo gdzieś na forum było o tym kilka razy), ale pokrótce pokażę na schematach:





    Po zdjęciu schowka odwracamy go i mamy taki widok:



    Wycinamy otwór wg fabrycznego wytłoczenia:



    Mocujemy peszel w zaworku (średnicę 16mm wsuwamy we wlot zaworu, a średnicę 20mm nasuwamy na wlot zaworu - ja zastosowałem mniejszą średnicę, bo powietrze będzie leciało w stronę zaworu, więc i tak nie będzie się cofało, a tym samym wszystko będzie ładnie działać):



    Montujemy zaworek w schowku:



    No i mamy gotową jedną część układanki..



    Pozostaje nam wywiercenie otworu w kanale powietrznym pasażera w samochodzie.
    W tym celu zdejmujemy prawą kratkę nawiewu żeby widzieć gdzie się wwiercimy
    Z tej operacji niestety nie mam zdjęć, bo było już ciemno, poza tym komary gryzły jak chol..a, więc chciałem to jak najszybciej złożyć
    No ale samo wywiercenie otworu pod średnicę węża to żadna filozofia i myślę, że bez fotek też każdy sobie poradzi



    Po wywierceniu otworu przykładamy schowek z zamontowanym zaworkiem i peszlem do deski i wciskamy peszel w wywiercony otwór.

    W zależności jak nam się uda wywiercić można uszczelnić wszystko np. silikonem, ewentualnie - jeśli ktoś zakupił wężyk powietrzny z Fabii i podpasował on długością to zamiast wiercenia należałoby dociąć odpowiedni otwór montażowy.

    Ja akurat wywierciłem troszkę mniejszy otwór i peszel wszedł bardzo ciasno, więc nie uszczelniałem.



    I jeszcze słówko o wyższości gładkiego węża cienkościennego nad peszle..

    A mianowicie po złożeniu tego wszystkiego i uciesze, że będzie wszystko cacy włączyłem sobie dmuchawę na 1 bieg - i wszystko cacy.. Wieje sobie chłodek w schowku

    Jednak kiedy włączyłem dmuchawę na 2 bieg chłodek nadal wieje, ale dodatkowo pojawiły się efekty dźwiękowe, tj. gwizd pędu powietrza w karbowanym peszlu

    No to z ciekawości włączyłem najwyższy bieg dmuchawy i....
    O dziwo okazało się, że w AGN mam turbinę i strasznie gwiżdże - nawet przy zgaszonym silniku



    Powyższa fotoporada tyczy się montażu w MK4 / Bora, ale z powodzeniem można zastosować taki zaworek i w innych modelach, nie tylko VAG

    Zatem powodzenia w modzeniu

    Pozdrawiam Kamel
    A tu jeszcze linki do
    - mojego tematu na forum vwgolf.pl: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336986
    - podobnego tematu na forum octaviaclub.pl: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...zowany+schowek

  5. Podziękowania dla Kamel za pomoc w problemie

    netes (06-07-10)

  6. #5
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    fajna sprawa taki schowek
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  7. #6
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Miałem to rezać u siebie w te lato, ale jakoś chęci odeszły I u nas chyba nie ma tego ori miejsca na zaworek z tego co kojarzę, ale może jednak znów o tym pomyślę.

  8. #7
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ja mam w paziu klimatyzowany schowek i jest bajera
    .......

  9. #8

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    mam już swój patent na to, ale chciałbym jeszcze taki zaworek. Tyle że ten ma za małą srednicę do mojego przewodu. Są jakieś grubsze? A może taka średnica wystarczy? Moim jednak zdaniem za mała - stąd to słabe chłodzenie
    I jeszcze jedno, na ten zaworek trzeba wycinać takie gniazdo jak to wytłoczenie co jest na zdjęciu w schowku czy może być okrągłe?
    Ostatnio edytowany przez Kunio - 06-07-10 o 23:14

  10. #9
    vtk's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    dzięki za szczegółowy opis, może się przyda!

  11. #10

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    No i zrobiło się Nie dawało mi to spokoju. W sumie robota zajęla ok 30 min, a więcej szukanie części. Dorabiałem tulejki z kołnierzem u tokarza, a i tak skończylo się na tulejkach wentylacyjnych do drzwi łazienkowych Koszt całkowity (nie licząc niepotrzebnego toczenia tulejek) 3zł. Do tego 5cm przewodu ze starego odkurzacza samochodowego (bo tylko ten mi pasował średnicą) i mam chłodzik w schowku. Do tego w schowku wywierciłem 3 1cm otwory na przepływu powietrza. Po zamknięciu kratki w schowku mam 7 stopni po ok 10 min. Pewnie ze 30 min trzeba i napój się schłodzi... Takie rozwiązanie lepsze niż żadne, a w sumie na upały jak znalazł Miałem zrobić foty ale się śpieszyłem. Może jutro rozbiorę i porobię.
    Ostatnio edytowany przez Kunio - 09-07-10 o 19:47

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •