Strona 114 z 132 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,131 do 1,140 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1131
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!
    Dzisiaj miałem dziwną sytuację.
    Wyprzedziłem miśki w czarnej Vektrze w dordze do Opola, ale widziałem że ze mną nie dali rady nadążyć ,bo im z naprzeciwka busik wyleciał.
    Byłem pewny, że jestem zbyt daleko by mogli zarejestrować prędkość, bo szybko się schowałem za górką i przykleiłem do Fabii ,która jechała przepisowo.
    W zasadzie to przycisnąłem jakieś 190km/h na obszarze niezabudowanym ,żeby im zniknąć, mieli mnie na widoku tylko kilka sekund. Po kilku minutach jechania przepisowo za Fabią ściągneli mnie na bok. Policjant się nei przedstawił tylko od razu wyleciał z auta ,że mi prawko zabierze. Zapytałem się czy mają nagranie. Potwierdził, po czym się zapytał czy chce 10pkt i 500zł czy wole do sądu. Moja kobieta zaczęła panikować więc nie dyskutowałem i poprosiłem o mandat. I na tym się zakończyło, nie zobaczyłem nagrania, a na mandacie napisali "Przekroczenie prędkości o 95km/h w obszarze zabudowanym". Czy to w ogóle możliwe ,że mnie nagrali w kilka sekund mimo ,że dzieliło nas więcej jak 300m ? Czy mogę teraz coś z tym zrobić , czy po podpisaniu mandatu jest już po wszystkim ? Dodam ,że było widać że mają zgryza za to ,że im zwiałem i jeżdżę takim autem w młodym wieku.

  2. #1132
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Nato Pokaż post
    było widać że mają zgryza za to ,że im zwiałem i jeżdżę takim autem w młodym wieku.
    Nie przesadzaj .

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Nato Pokaż post
    Czy mogę teraz coś z tym zrobić
    Nie wiem po co chciałeś im wiać, aczkolwiek trzeba było o tym myśleć przed podpisaniem mandatu.

  3. #1133
    damiyc's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biłgoraj
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wydaje mi się że po przyjęciu mandatu nic nie możesz zrobić nie trzeba było przyjmować jak miałes jakieś wątpliwości
    Fiat 126p (24KM)>>>BMW E30 316(101KM)>>>Alfa Romeo 156 1.9 JTD (110KM)>>>BMW E36 318i (113KM)>>>Audi A4 2.5 TDI (150KM)>>>Audi A3 1.9 TDI (110KM)

  4. #1134
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zwiać , czyli zniknąć z pola widzenia po wyprzedzaniu
    Teraz żałuje, ale jak kobieta panikuję to jakoś robię się miętki i pokorny
    Co do zgryza to tak mi się wydawało po zachowaniu Policjantów.
    Powinni się przedstawić i zaprosić na seans, a oni mi grozili więzieniem, zabraniem prawka ,a później dali wybór Mandat albo Sąd.
    Trudno, dzięki za info, następnym razem jak będę mieć pewność ,że nie mają dowodu to nie podpisze. Pozdrawiam.

  5. #1135
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Nato Pokaż post
    Witam!
    Dzisiaj miałem dziwną sytuację.
    Wyprzedziłem miśki w czarnej Vektrze w dordze do Opola, ale widziałem że ze mną nie dali rady nadążyć ,bo im z naprzeciwka busik wyleciał.
    Byłem pewny, że jestem zbyt daleko by mogli zarejestrować prędkość, bo szybko się schowałem za górką i przykleiłem do Fabii ,która jechała przepisowo.
    W zasadzie to przycisnąłem jakieś 190km/h na obszarze niezabudowanym ,żeby im zniknąć, mieli mnie na widoku tylko kilka sekund. Po kilku minutach jechania przepisowo za Fabią ściągneli mnie na bok. Policjant się nei przedstawił tylko od razu wyleciał z auta ,że mi prawko zabierze. Zapytałem się czy mają nagranie. Potwierdził, po czym się zapytał czy chce 10pkt i 500zł czy wole do sądu. Moja kobieta zaczęła panikować więc nie dyskutowałem i poprosiłem o mandat. I na tym się zakończyło, nie zobaczyłem nagrania, a na mandacie napisali "Przekroczenie prędkości o 95km/h w obszarze zabudowanym". Czy to w ogóle możliwe ,że mnie nagrali w kilka sekund mimo ,że dzieliło nas więcej jak 300m ? Czy mogę teraz coś z tym zrobić , czy po podpisaniu mandatu jest już po wszystkim ? Dodam ,że było widać że mają zgryza za to ,że im zwiałem i jeżdżę takim autem w młodym wieku.
    Skoro sie na publiczym forum przyznales to o czym chcesz teraz dyskutować ?

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  6. #1136
    miomichal's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nagrywanie odbywa sie na odcinku min 100 m więc jeśli byłeś w zasięgu wzroku przez taką odległość jest to możliwe (wideo rejestratory posiadają zoom optyczny)

    trzeba było zobaczyć nagranie ....
    EVO CARS Auto Spa - Auto Detailing

  7. #1137
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez >sebek< Pokaż post
    nie ma takiej opcji. jesli siedziesz za kierownica po spozyciu i masz uruchomiony silnik to tak jakbys prowadzil po alko

    >sebek< obczaj poniższy filmik, chyba jednak wolno siedzieć w aucie z włączonym silnikiem

    http://wiadomosci.wp.tv/i,Odebral-kl...13fbd#m1618053

  8. #1138
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Rydzio Pokaż post
    >sebek< obczaj poniższy filmik, chyba jednak wolno siedzieć w aucie z włączonym silnikiem

    http://wiadomosci.wp.tv/i,Odebral-kl...13fbd#m1618053
    no to ciekawe..mnie na kursach uczyli ze nie mozna nawet po pijaku usiasc za kiera i odpalic auta. mam rowniez znajomego ktory dostal zakaz prowadzenia na rok poniewaz kiedy sprzatal sobie auto pod blokokiem popijajac piwko uruchomil na chwile silnik i pech chcial ze akurat sie radiowoz napatoczyl.

    jestem w takim razie ciekawy opinii kogos kto sie "lepiej" na tym zna..

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  9. #1139
    dawids's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    126 razy

    Domyślny

    Taka sytuacja:

    Jazda "bokiem" na parkingu biedronki...
    Podjezdża Passat (prywatny) wychodzi z niego gościu z żoną i pokazuje odznakę, nie przedstawia się, w cywilu, mówi że za stwarzanie zagrożenia na drodze publicznej jest mandat 500zł...Bierze dokumenty kierowcy i samochodu i idzie do swojego pojazdu w celu spisania danych. W tym samym czasie jego żona (przypuszczalnie) dzwoni (nie wiadomo do kogo) aby na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Niestety ale patrol jest na akcji i nie może przyjechać...Pan z odznaką oddaje kierowcy dokumenty i mówi że przyjdzie wezwanie na komendę...

    Co Wy na to ? Czy rzeczywiście kierowca zostanie ukarany mandatem ?

  10. #1140
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez >sebek< Pokaż post
    no to ciekawe..mnie na kursach uczyli
    na jaki kursie jeśli można wiedzieć
    może być wp

    jeśli chodzi o samo spożywanie alkoholu siedząc w aucie przy uruchomionym silniku czy to na miejscu pasażera czy tez kierowcy to możną
    każden sąd cie uniewinni
    art. 178akk mówi jasno kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny
    i nie ma o czy dyskutować
    sytuacja kiedy patrol policji zatrzymuje woźnica który jest w stanie nietrzeźwości :0 tak czynności będą wykonane ale sądy takie cuda umarzają

    co do wideo to muszą się zrównać z prędkością podobna do twojej i przez kilka sekund utrzymać ta prędkość wtedy dokonywany jest pomiar
    co do samego MKK który przyjąłeś
    na odwrocie blankietu który dostałeś masz pouczenia
    7 dni na odwołanie od MKK tyle obowiązuje
    samo przyjęcie MKK wskazuje na to że poczułeś się do winy, po upływie 7 dni nic z tym już nie zrobisz

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

Strona 114 z 132 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •