Strona 117 z 132 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,161 do 1,170 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1161
    iGeodeta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam fakture nie mam umowy kupna-sperzedaży

  2. #1162
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Panowie POMOCY
    mianowicie:
    przerejestrowywałem auto po kupnie na siebie, miałem jeszcze 3 tygodnie ważny przegląd w momencie rejestracji i wydania mi tymczasowego dowodu
    Poszedłem odebrać dowód stały gdy zobaczyłem, że jest gotowy do odbioru... i pani w okienku mówi, że mi nie wyda, bo skończył się termin przeglądu (o jeden dzień...)
    Nie mogę zrobić przeglądu, gdyż moje auto jest rozebrane na części i nie wiem kiedy je złożę, bo składam je powoli i hobbystycznie
    CO TERAZ
    Czy mam dowolnie długi czas na odbiór 'twardego' dowodu? Czy pani ma prawo mi nie wydawać dowodu?? Nie mogłaby po prostu nie podbijać pieczątki o przeglądzie? Przecież zgodnie z datą wystawienia dowodu miałem jeszcze ważny przegląd...
    Czy pozostaje mi udać się na jakąś stację gdzie wystawią mi przegląd nawet bez samochodu?

    będę wdzięczny za pomoc

  3. #1163
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Niestety dowodu bez przeglądu nie wydadzą, ale spokojnie nikt go nie wyrzuci, będzie w wydziale komunikacji czekał do czasu aż go w koncu odbierzesz, a szkoda robić lewy przegląd tylko po to by odebrać dowód bo auto i tak rozebrane więc nim nie będziesz jeździł a okres do następnego przeglądu będzie upływał

  4. #1164
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Dobra słuchajcie, bo trochę dziś się przeraziłem mianowicie opis całej sprawy...

    1. w kwietniu bieżącego roku kupiłem bardzo stary samochód marki Audi, jestem drugim właścicielem w Polsce, została spisana normalna umowa kupna-sprzedaży

    2. dosłownie następnego dnia poszedłem opłacić nowe OC na moje nazwisko

    3. udałem się też do Urzędu Skarbowego

    4. jeszcze tego samego dnia z opłaconym nowym OC, książką pojazdu, umową KS, starym dowodem i badaniem technicznym poszedłem przerejestrować samochód

    5. otrzymałem dowód tymczasowy na miesiąc

    6. tu zaczynają się schody, ponieważ auto jest dość zabytkowe i od razu przystąpiłem do jego rozbiórki w celu odrestaurowania, NIE zwróciłem jednak uwagi iż termin badania technicznego upływa dosłownie po kilkunastu dniach od przerejestrowania samochodu i nie zrobili w tym czasie dowodu

    7. poszedłem odebrać twardy dowód, a Pani odmówiła wydania, bo skończył się termin badania technicznego pojazdu, zostałem poinformowany iż mogę odebrać dowód, gdy zrobię wreszcie 'przegląd'

    8. od tamtej pory minęło ponad pół roku, auto stoi u mnie w garażu i powoli je sobie składam...

    9. dziś dostałem pismo z urzędu, o następującej treści:

    ' Zawiadamiam o zakończeniu postępowania w sprawie rejestracji samochodu marki Audi, nr vin ****, nr rejestracyjny ****, wszczętego na wniosek Pana z dnia 10-04-2015

    W związku z powyższym informuję, stosownie do art. 10 i art. 81 Kodeksu postępowania administracyjnego, że strona może skorzystać z prawa do czynnego udziału w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji wypowiedzieć się, co do zebranych dowodów i materiałów.
    Dalej podane gdzie i kiedy można się stawić"



    Bardzo serdecznie prosiłbym o pomoc, gdyż przeraziło mnie to pismo... Toczy się wobec mnie jakieś postępowanie?
    Zrobiłem przecież wszystko zgodnie z prawem, opłaciłem także OC żeby była ciągłość i to NOWE OC na moje nazwisko przedłożyłem w urzędzie w czasie rejestracji...
    Auto stoi rozebrane i po prostu nie mam fizycznej możliwości zrobić przeglądu żeby odebrać twardy dowód, a zostałem poinformowany, że dowód mogę odebrać kiedy chcę po zrobieniu przeglądu.... więc myślałem, że spokojnie może sobie leżeć i czekać w urzędzie..

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż chyba osiwieję do poniedziałku...

  5. #1165
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lumberjack Pokaż post
    Bardzo serdecznie prosiłbym o pomoc, gdyż przeraziło mnie to pismo... Toczy się wobec mnie jakieś postępowanie?
    Spokojnie, nie przeciwko Tobie, a toczy, a właściwie toczyło się postępowanie z Twojego wniosku o zarejestrowanie pojazdu. Pismem po prostu informują Cię, że się zakończyło i powinieneś odebrać dowód rejestracyjny. Dowodu Ci nie wydadzą beż przeglądu, który pierwszy w nowym dowodzie sami wbijają. Poinformuj ich po prostu jaki jest stan faktyczny i że aktualnie nie masz możliwości go zrobić i odbierzesz go dopiero jak skończysz odbudowę.


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  6. #1166
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Siemka, mam kilka pytań, może były zadawane bo tego jest multum ale i przepisy mogły się zmienić więc zapytam

    1. Czy mogę dostać mandat za to, że mam tablicę za szybą i jest widoczna, ponieważ na zderzaku nie ma miejsca na nią? (Zostało wygładzone miejsce) Lub zostać pozbawiony dowodu ?

    2. Czy jeżeli chodzi o wystające koła poza nadkola to się tyczy się bierznika opony czy również felgi ? Chodzi przy naciągu gdzie bierznik jak i rant opony nie jest w tej samej lini.

    3. Jak to jest z xenonem skoro mam oryginalne lampy i zamontowałem je do auta i nie posiadam ani spryskiwaczy ani autopoziomowania? Bo jakby nie patrzeć to bez tej regulacji i tak możemy oslepiać to tak samo lampą halogenową jak i z palikami xenonowymi, po to są te korektory wysokości w lampach halogenowych alby nie oslepiać to i tak też powinno być z xenonem. No i jeżeli chodzi o spryski Nowy fiat 500x posiada xenon a nie ma spryskiwaczy, więc ?

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  7. #1167
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    1. Tak, za tablice za szyba moga Ci zabrac dowod oraz mozesz dostac mandat.
    2.
    Podstawa prawna: Dz.U.1996.155.772: Warunki techniczne i badania pojazdów.

    Rozdział 2: Pojazdy samochodowe i przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami
    § 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
    [...]
    9) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, (...); ponadto błotniki samochodów osobowych i motocykli, przy masie własnej pojazdu, powinny odpowiadać następującym warunkom:
    a) kąt opasania koła przez błotnik powinien być taki, aby obejmował co najmniej z przodu 30° i z tyłu 50° od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś koła,
    b) odległość między zewnętrzną krawędzią błotnika a osią koła w wymaganym kącie opasania nie może być większa niż dwukrotna wartość statycznego promienia opony,
    c) najniższy punkt przecięcia tylnej krawędzi błotnika lub innego elementu pełniącego jego funkcję w płaszczyźnie symetrii opony nie może znajdować się wyżej niż 150 mm ponad poziomą płaszczyzną przechodzącą przez oś koła;
    3. Brak sampoziomwania i spryskiwaczy = brak dowodu i mandat.

  8. #1168
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pomocnik Pokaż post
    3. Brak sampoziomwania i spryskiwaczy = brak dowodu i mandat.
    To jak to jest rozwiązane bez sprysków w fiacie 500x ?

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  9. #1169
    kskej's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rbk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Poszukaj po necie, jest to coś w rodzaju 'eko-xenonu' . Słabszy od ori i nie wymagający spryskiwaczy. Więcej nie pamiętam ale było o tym w jakimś artykule więc szukaj


    Tu znalazłem od kogoś wypowiedź:
    Są to ksenony, ale o obniżonej jasności (czy coś w ten deseń, nie jestem specjalistą), ponieważ nie jest powiedziane, że spryskiwacze muszą być montowane w ksenonach, tylko zależnie od specyfikacji technicznej reflektorów. Od jakiegoś czasu podobne rozwiązanie stosowane jest w Citroenach.
    Tak więc dopłacasz za ksenony, a otrzymujesz pseudoksenony o obniżonej mocy. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. (
    Ostatnio edytowany przez kskej - 15-11-15 o 09:33

  10. #1170
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No właśnie podobno jak mają 35w to nie musi być a 45w już tak

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Strona 117 z 132 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •