Strona 69 z 132 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 681 do 690 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #681

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    siwylbko, jeśli uważasz że Ty byłeś w porządku, to wyślij pismo z opisem całej sytuacji na adres:
    Wydział Skarg i Wniosków Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa.
    Zrób to pilnie (mam nadzieję, że masz identyfikator kadrowy bądź imię i nazwisko funkcjonariusza, który Cię legitymował).

  2. #682
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    Nic mi nie dal do podpisania powiedzial tylko ze mam czekac na wezwanie? Ile maja dni na wyslanie tego wezwania? Co sie dzieje na tym przesluchaniu?
    Jak nie masz żadnego potwierdzenia skierowania sprawy do sądu to mogą Cię w dupę pocałować. Tym bardziej, że nic nie podpisałeś.

  3. #683
    pablo_85's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Jak nie masz żadnego potwierdzenia skierowania sprawy do sądu to mogą Cię w dupę pocałować. Tym bardziej, że nic nie podpisałeś.
    Nie bylbym tego taki pewny, ja mialem podobna sytuacje, niczego nie podpisywalem, a sprawa sie toczy.

  4. #684
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Na jakiej podstawie? Jaki mają dowód na to, że Cię zatrzymali? Nic nie poświadczyłeś, ani odebrania mandatu, ani odmowy jego przyjęcia. Nie mieli podstaw do wszczęcia postępowania, chyba, że się do tego przyznałeś na komendzie...
    Na takiej podstawie - bez podpisu zatrzymanego, mogliby dowolnej osobie wystawić wezwanie do sądu... nawet nie widząc jej na oczy.

  5. #685
    pablo_85's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sam sie zdziwilem, ze nigdzie zadnego podpisu nie zlozylem. Spisali dane z mojego dowodu jak i osob jadacych ze mna + info na temat auta z dowodu rejstracyjnego.
    Tylko jedna sprawa, wydaje mi sie, ze trzeba odroznic odmowienie przyjecia mandatu od zarzutu niezatrzymania sie do kontroli. Mialem obie sytuacje i w pierwszej skladalem podpis, a w drugiej nie.
    Siwylbko miejmy nadzieje, ze ten przejechany 1km nie potraktuja jako niezatrzymanie sie do kontroli, bo wtedy dodatkowo 8pkt i pare stowek. Chociaz z tego co napisales wynika, ze zadnego sygnalu do zatrzymania wczesniej Ci nie dali, wiec dziwna sprawa.
    Ostatnio edytowany przez pablo_85 - 25-10-10 o 12:10

  6. #686
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    Nic mi nie dal do podpisania powiedzial tylko ze mam czekac na wezwanie? Ile maja dni na wyslanie tego wezwania? Co sie dzieje na tym przesluchaniu?
    miałam podobną sytuację, też nie przyjęłam mandatu, też nic mi nie dali do podpisania - po jakimś czasie dostałam wezwanie na komendę (nie pamiętam ile czasu minęło). na miejscu musiałam złożyć zeznania, dostałam drugą "szansę" na przyznanie się do winy i dostałam mniejszy mandat bez punktów. gdybym nie przyjęła mandatu po raz drugi, sprawa zostałaby skierowana do sądu.

    netes - słowo przeciwko słowu. przecież wiadomo, że sąd prędzej uwierzy zeznaniom dwóch policjantów niż jednemu szaremu obywatelowi. wydaje mi się, że na podstawie samej notatki służbowej policjanta, można wezwać osobę na komendę i wszcząć przeciwko niej postępowanie sądowe.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  7. #687
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arkoy Pokaż post
    siwylbko, jeśli uważasz że Ty byłeś w porządku, to wyślij pismo z opisem całej sytuacji na adres:
    Wydział Skarg i Wniosków Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa.
    Zrób to pilnie (mam nadzieję, że masz identyfikator kadrowy bądź imię i nazwisko funkcjonariusza, który Cię legitymował).
    Niestety nic takiego nie mam bo po pierwsze panowie sie nawet nie przedstawili (co jest chyba ich obowiazkiem) a po drugie nie mialem powodu by sie o to pytac bo nie sadzilem ze to sie moze jakos przydac (jezdze juz kilka lat i to byl by moj pierwszy mandat)
    Cos daje wyslanie takiej skargi? Moze nie zglosza sprawy do sadu a wyslanie na nich skargi popchnie ich do tego by jednak to zrobic?

    Widze różne opinie. No wlasnie mi chodzi o to czy powinienem dostac jakis papier do podpisu skoro odmowilem przyjecie mandatu? To ze przejechalem ten ponad 1km to tylko wina leniwych policjantow bo siedzieli w aucie zamiast stac na zewnatrz, bo tak by mnie zaraz zatrzymali i bylo wszystko jasne, pozniej jak sie spytalem dlaczego mnie od razu nie zatrzymali to zaczol sie tlumaczyc ze tam nie bylo miejsca a jak mu powiedzialem ze dobrze widzialem gdzie stali i tam jest full miejsca do bezpiecznego zatrzymania to zrobil oczy
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    miałam podobną sytuację, też nie przyjęłam mandatu, też nic mi nie dali do podpisania - po jakimś czasie dostałam wezwanie na komendę (nie pamiętam ile czasu minęło). na miejscu musiałam złożyć zeznania, dostałam drugą "szansę" na przyznanie się do winy i dostałam mniejszy mandat bez punktów. gdybym nie przyjęła mandatu po raz drugi, sprawa zostałaby skierowana do sądu.

    netes - słowo przeciwko słowu. przecież wiadomo, że sąd prędzej uwierzy zeznaniom dwóch policjantów niż jednemu szaremu obywatelowi. wydaje mi się, że na podstawie samej notatki służbowej policjanta, można wezwać osobę na komendę i wszcząć przeciwko niej postępowanie sądowe.
    a nie bałaś sie ze ta druga szansa to podpucha i czekaja na przyznanie sie do winy a pozniej w sadzie wykorzystaja to przeciw tobie?
    Ostatnio edytowany przez siwylbko - 28-10-10 o 16:34 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #688
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    miałam podobną sytuację, też nie przyjęłam mandatu, też nic mi nie dali do podpisania - po jakimś czasie dostałam wezwanie na komendę (nie pamiętam ile czasu minęło). na miejscu musiałam złożyć zeznania, dostałam drugą "szansę" na przyznanie się do winy i dostałam mniejszy mandat bez punktów. gdybym nie przyjęła mandatu po raz drugi, sprawa zostałaby skierowana do sądu.
    Jak dla mnie to po prostu dałaś się zrobić w przysłowiowego wała... jaka druga szansa? Jakie nie przyjęcie mandatu po raz drugi? Sytuacja była prosta - gdyby mieli podstawy do napisania wezwania do sądu to by nie było żadnej drugiej szansy, a tak dałaś im na tacy to czego chcieli...

  9. #689
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwylbko Pokaż post
    a nie bałaś sie ze ta druga szansa to podpucha i czekaja na przyznanie sie do winy a pozniej w sadzie wykorzystaja to przeciw tobie?
    no tak, bo przecież policja to tacy spryciarze i zrobią wszystko, choćby podstępem, żeby Cię udupić bądźmy poważni...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Jak dla mnie to po prostu dałaś się zrobić w przysłowiowego wała... jaka druga szansa? Jakie nie przyjęcie mandatu po raz drugi? Sytuacja była prosta - gdyby mieli podstawy do napisania wezwania do sądu to by nie było żadnej drugiej szansy, a tak dałaś im na tacy to czego chcieli...
    taaaak, policja mnie okłamała, założyli na mnie zasadzkę, dobrze że mnie nie złapali w sidła po prostu mówię jak było i co mi powiedzieli. nie sądzę, aby kłamali, bo ich też (a właściwie przede wszystkim) obowiązuje przestrzeganie prawa.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  10. #690
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    no tak, bo przecież policja to tacy spryciarze i zrobią wszystko, choćby podstępem, żeby Cię udupić bądźmy poważni...



    taaaak, policja mnie okłamała, założyli na mnie zasadzkę, dobrze że mnie nie złapali w sidła po prostu mówię jak było i co mi powiedzieli. nie sądzę, aby kłamali, bo ich też (a właściwie przede wszystkim) obowiązuje przestrzeganie prawa.
    No co jak co ale w policji czasami takie barany pracuja ze jak mi by dali "druga szanse" to by mi cos tu smierdzialo

Strona 69 z 132 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •