Strona 22 z 132 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #211
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Albo sam ,mimo zniekształconego głosu i twarzy jest rozpoznawalny po innych cechach (tatuaż np ,albo gestykulacje ,coś w tym stylu).

  2. #212

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ale on powiedział że "nie wyrażam zgody na jakiekolwiek filmowanie" a oni to olali zupelnie....

    pzdr

  3. #213
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Wg mnie kolega nie może nic zrobić.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  4. #214
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Stan faktyczny:
    Lapie mnie Straznik Gminny, proponuje mandat 1.000,00 zl tak Tysiac za przekrodzenia znaku zakaz wjazdu pod Uniwerkiem notabene gdzie nie bylo gdzie zaparkowac wykrecic itp, jechalismy w 5 pod szkola gotowi do wyscia bez pasow.

    Chwila negocjajci i 300zl i 5pkt karnych - odpowiadam ze ok ale mniej (widelki za wjazd 50-500) a Staznik ze daje 300 albo Sad, negocjowalem negocjowalem ale skonczyl ze nie ma ochoty juz pisac mandatu i skieruje sprawe do Sądu Grodzkiego - w skrócie DEBIL

    ale generalnie odmowil mi wystawienia madnatu bo ma taki kaprys !!! byl sam a ja z kolega wiec juz mozna go troszke osmieszyc przed Sadem.

    Ale generalnie pytanie jest takie - czy jak mi nie wypisal mandatu i skieruje sprawe po 14/30 dniach od wykrycia wykroczenia jest szansa ze nic z tego nie bedzie ?

    Art. 97. § 1. (39) W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:
    1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
    2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu
    - w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i 30 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2.
    § 2. Sprawca wykroczenia może odmówić przyjęcia mandatu karnego.
    § 3. Funkcjonariusz nakładający grzywnę obowiązany jest określić jej wysokość, wykroczenie zarzucone sprawcy oraz poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej odmowy.

    Czy nie bedzie mialo to zastosowania ?!

    z drugiej strony

    „Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od popełnienia czynu.
    § 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.
    § 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.


    A tak w ogole to powiedzial ze mam isc na egzam sie usmiechnąl (domniemuje ze jednak nic z tym nie zrobi) ale "BURAKOWI" nie wierze !

    Ale najbardziej mnie zirytowalo - BO MAM TAKI KAPRYS !

    Piotrek ewentualnie jak sie najlepiej bronic? od braku pasow odbije bo mam 4 swiadkow ze pasy byly

    OK Koniec historii

    a tak prywatnie to Straż Gminna powinna latac po parku i ganiac pijaczków i paczec czy pieski nie "sraja" a nie brac sie za lapanie kierowcow, mam na mysli fotoradary, pasy itp bo zeby kierowca byl zdany na wole pseudopolicjanta albo najwiekszego niegdys ciecia na podworku ktory zawsze dostawal baty i awansem znalazl sie w takiej strukturze jak Straz Gminna ... Zle sie dzieje
    Ostatnio edytowany przez kuba84 - 31-01-08 o 13:58

  5. #215
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ale generalnie pytanie jest takie - czy jak mi nie wypisal mandatu i skieruje sprawe po 14/30 dniach od wykrycia wykroczenia jest szansa ze nic z tego nie bedzie ?
    Nie.Ten termin dotyczy tylko postępowania mandatowego. Nie jest wiążący dla sądu.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  6. #216
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    wszystko jasne czyli stosujemu ogole przepisy o przedawnieniu wykroczen ? yyy czyli rok czasu w stersie hehe

  7. #217
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    a czy mi sie wydaje, czy straz miejska wogole moze mandaty do 500zl dawac, skad sie wzial ten 1000?

  8. #218
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuba84 Pokaż post
    wszystko jasne czyli stosujemu ogole przepisy o przedawnieniu wykroczen ?
    tak
    Cytuj Oryginalnie napisane przez momo Pokaż post
    a czy mi sie wydaje, czy straz miejska wogole moze mandaty do 500zl dawac, skad sie wzial ten 1000?
    1000 złoty można dostać jeżeli czyn wyczerpuje znamiona kilku wykroczeń np. przekroczenie prędkości i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych
    Mam najlepsze Audi na forum !

  9. #219
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    witam, a ja miałem ostatnio następującą przygodę:
    pojechałem do maca do driva po czym postanowiłem zajechać na parking maca (z driva tak sie nie da u nas - chyba ze pod prąd) wiec tak zrobiłem, stanąłem na parkingu i jem.. mniej więcej po 10min podjeżdża radiowóz i podchodzi smutny mis. zakończyło sie na 300zl i 6pkt.. mniejsza o to, czy mieli w ogóle prawo mi wystawić ten mandat, skoro było to grubo po popełnieniu przewinienia?? (oni byli na jakimś skrzyżowaniu i mnie zauważyli a jak przejeżdżali następny raz to niespodziewanie mnie tam zastali... i czy mogę coś jeszcze zrobić skoro mandat przyjąłem?? tzn nie przyjąłem, tylko później go dostałem ale to dłuższa historia
    pozdrawiam

  10. #220
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jechałeś pod prąd na drodze publicznej ?
    Mam najlepsze Audi na forum !

Strona 22 z 132 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •