Strona 90 z 132 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 891 do 900 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #891
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    JotAeN

    Każde punkty które otrzymałeś kasują się dokładnie po roku od ich otrzymania. Skoro otrzymałeś punkty 10 września 2010 to 10 września 2011 z konta odejdzie ci -8pkt.

    Jeżeli masz 24 pkt to nic ci nie będzie. Prawko dopiero leci po przekroczeniu 24pkt.
    Moja propozycja jest taka. Załatwiaj sobie kurs zbijający 6 pkt. kosztuje on 300zł i przez tydzień nie jeździj autem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez MiCkIostr - 05-09-11 o 11:42


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  2. #892
    pablo_85's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Spokojnie JotAeN.
    Trzeba przekroczyc 24pkt karne, zeby prawko stracic. Ty masz w tej chwili 24pkt wiec brakuje Ci conajmniej 1pkt.
    Poniewaz te 8pkt, o ktorych wspominales dostales 10 wrzesnia to do 10 wrzesnia bedziesz mial te 24pkt, a 11 wrzesnia na Twoim koncie bedzie 24 - 8 = 16pkt.
    Zrobisz sobie kurs obnizajacy punkty i bedzie 16 - 6 = 10pkt.

    Ale tak jak Micki zauwazyl musisz uwazac, zeby do 10 wrzesnia nie dostac zadnego punktu! Bo bedziesz mial zabawe taka jak ja mialem pare miesiecy temu

  3. #893
    JotAeN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło/Kielce
    Auto
    A4 AWX+ 160PS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzięki koledzy ^^
    Sam już też zasięgnąłem języka w WORD i laska tez mi to powiedziała co i wy ^^
    A co do piechtolotu to i tak się muszę przesiąść bo muszę zmienić dowód na twardy i wysyłam moją żonkę na weekendzie po niego a do tego czasu muszę buty podbić żeby ich nie zedrzeć na kieleckich chodnikach
    Gorsza sprawa bo mnie szef 12.09 wysyła na dwa tygodnie do warszawy na budowę i muszę zbierać chłopaków po drodze bo mieszkam najdalej
    Musze zblokować gaz co by go za głęboko nie deptać ^^

  4. #894
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam następujący problem, siostra mojej babci wynajęła mieszkanie swojemu bratankowi (jest to dom, podzielony na dwa mieszkania), ten po jakimś czasie zaczął chlać i zrobiła się niezła patologia. W międzyczasie sprowadził sobie jakąś babę z dzieckiem i zrobił jej jeszcze jedno. Nie płacą rachunków jedynie co jakiś czas coś rzuca że niby zaczynają spłacać zaległości jak wyłączy się im prąd. Wspomniana baba chodzi z pogrzebaczem i straszy że zabije albo do studni wrzuci trutkę na szczury. Ostatnio bratanek zameldował ją w wynajmowanym mieszkaniu. I teraz pytania, czy miał prawo zameldować tą konkubinę swoja bez zgody głównego właściciela? i W jaki sposób można się tej hołoty pozbyć? Ta moja ciociobabcia jest bardzo dobra osoba i chcąc pomóc zrobiła sobie straszny problem. Pomóżcie coś zaradzić
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  5. #895
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Hm, meldując swoją żonę w swoim mieszkaniu musiałem przedstawić akt notarialny.
    Gdybam sobie, że bez obecności właściciela może z pisemnym upoważnieniem i przedstawieniem aktu coś takiego by przeszło.

    Macie pewność, że ona jest tam zameldowana?

  6. #896
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ciocia poszła do urzędu i powiedzieli jej że zameldowali na podstawie umowy najmu mieszkania przez bratanka. Żadnych innych dokumentów nie było. I teraz czują się całkowicie jak na swoim Jeszcze babasko namówiło swoje 5 letnie dziecko żeby rozbił cioci szybę w oknie kamieniem.
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  7. #897
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem nie mieli absolutnie żadnego prawa zameldować kogoś tylko na podstawie umowy najmu. Do zameldowania potrzebny jest właściciel z aktem notarialnym lub należycie umocowany pełnomocnik. Zresztą wniosek o zameldowanie musi być podpisany przez właściciela lokalu.. Więc urząd chyba popełnił błąd i winien to jakoś "odkręcić". Niemniej jednak z drugiej strony meldunek nie jest równoznaczny z prawem do pobytu w lokalu, o tym stanowi umowa najmu więc to nią w pierwszej kolejności powinna się ciocia zająć.

    Tu jest dodatkowo wątek o meldunku na podstawie umowy najmu: http://forumprawne.org/prawo-nieruch...la-lokalu.html

    Po drugie, musi wypowiedzieć tą umowę najmu z takim okresem wypowiedzenia, jaki jest podany w umowie. Jeśli takiego okresu wypowiedzenia nie ma, a umowa jest na czas nieokreślony, to wg kodeksu cywilnego jest to 1 miesiąc. Mogę się mylić, więc niech mnie ktoś poprawi jeśli ma pewne info.

    Doczytałam jeszcze, że można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia jeśli najemca nie płaci czynszu lub narusza porządek domowy - ta sytuacja się do takowej zalicza.

    Więc można chyba wystąpić o eksmisję osób, które bezprawnie zajmują lokal?
    Ostatnio edytowany przez monik - 12-09-11 o 12:22
    Best ET: 14.764@1/4mile

  8. #898
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z tego co rozumiem to urzędniczka potraktowała umowę najmu jako umowę cywilno prawną dotyczącą lokalu i na tej podstawie stwierdziła że może zameldować bez głównego właściciela. I teraz nasuwa się pytanie czy jest jakiś przepis mówiący że najemca może, bądź nie może meldować osoby która nie figuruje na umowie najmu? Bo przydało by się mieć jakiś przepis na którym mogę się oprzeć jak pójdę zrobić awanture w tym urzędzie. I druga sprawa ja wygląda sprawa z eksmisją? Czy jeżeli ciocia wypowie umowę może ich tak po prostu wywalić, czy lepiej nie wypowiadać umowy napisać jakieś pismo do urzędu miasta, bo coś ktoś cioci mówił że wtedy miasto da im jakiś lokal i się wyniosą. I jeszcze pytanie dotyczące ewentualnego wypowiedzenia umowy, jeżeli jest bezterminowa to czy potrzeba potwierdzenia typu notariusz przy rozwiązywaniu czy wystarczy napisać pismo typu wypowiadam umowę jutro ma was nie być?
    I czy koszty eksmisji w takim wypadku ponosi ciocia czy wystarczy interwencja policji?
    Ostatnio edytowany przez xcdriver - 12-09-11 o 14:21
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  9. #899
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Trzeba mieć wyrok eksmisyjny aby móc w ogóle w tym względzie działać. Policji nic do tego.

    Nie jestem prawnikiem więc nie chcę się w tej kwestii stanowczo wypowiadać żeby nie wprowadzić Cię w błąd. Poczytaj sobie artykuły z poniższych linków (w jednym z nich jest wyraźne zaprzeczenie słów z posta z Forum Prawnego, że rzekomo można rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym - warto zasięgnąć dalej języka i się upewnić jak to naprawdę jest)

    http://www.rp.pl/artykul/83266,26317...niu_umowy.html
    http://www.ewindykacja24.pl/nieplaca...31,118,53.html
    http://www.rp.pl/artykul/564911.html

    W razie dalszych wątpliwości powinieneś napisać posta na Forum Prawnym przytoczonym przeze mnie wcześniej, to bardziej rzetelne źródło niż forum motoryzacyjne.
    Best ET: 14.764@1/4mile

  10. #900
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok wielkie dzięki za pomoc
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

Strona 90 z 132 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •