Strona 110 z 132 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,091 do 1,100 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1091
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Pytanie raczej z gatunku do księgowych, ale lepszego tematu niż ten raczej nie znajdę. Do rzeczy.

    Przy małej przeprowadzce odnalazłem nierozliczoną umowę o dzieło. I teraz chodzi o to, że okres dzieła trwał od stycznia 2011 r. do października 2012r. Kwota wypłaty nie jest jakaś wielka ale teraz chodzi o to co się stanie przy ewentualnym rozliczeniu umowy, Urząd Skarbowy ściągnie jakieś kary coś tego typu w wyniku tam PIT-ów etc.? Czy spokojnie mogę rozliczyć umowę bez narażenia się na jakieś kary?

  2. #1092
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    W US warto złożyć "czynny żal" jest szansa że nawet nie dostaniesz kary, tylko zaległy podatek do opłacenia.

  3. #1093
    Edytka's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sieradz/Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (elmo) Pokaż post
    zaległy podatek do opłacenia
    plus odsteki, możesz je sobie policzyc tutaj -> http://www.pit.pl/kalkulator_odsetek_2507.php

  4. #1094
    gienek122's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam , czytalem troche po sieci i nie znalazlem nic konkretnego a wczoraj stracilem dowod rej. za wystajace opony za obrys pojazdu. Prosilbym o zacytowanie KK odnosnie przepisu mowiacego co jest obrysem samochodu, co z lusterkami? co jesli nie ma majesca w zderzaku (jest zrobiony na gladko) z tablica , czy za szyba jest okej? z gory dziekuje
    Sprzedam Quick Shifter DynoJet pod PCIII do CBR600RR 03-06, Gsxr, R6. Opony 215/40r18 6mm/ silnik 1.9tdi asz bez pompek/ spryskiwacze ref audi a3 8p/ praktycznie nowy map sensor ori vw asz arl tdi

  5. #1095
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Co do obrysu:
    4. Boczny obrys pojazdu oznacza płaszczyznę równoległą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, przechodzącą przez najdalej wysunięty punkt na zewnątrz pojazdu, z wyjątkiem lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych (§ 2 ust. 2 rozporządzenia)
    Co do tablicy za szybą:
    6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy to po lewej stronie pojazdu (rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. roz. 3 § 25. 6)
    +
    Kwestia widoczności i czytelności tablic jest określona także w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r., nr 32, poz. 262 z późn. zm.). Określa ono, że oświetlenie tablicy rejestracyjnej powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 metrów

  6. Podziękowania dla pomocnik za pomoc w problemie

    gienek122 (09-07-14)

  7. #1096

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam, kupiłem w czerwcu br. samochód.
    Kupujący zapewniał, że wszytko z nim ok.
    Teraz okazało się, że samochód ma do wymiany koło dwumasowe, turbinę.
    Dodatkowo zauważył, że ucho silnika jest urwane.

    W umowie nic nie ma o wadach ukrytych.
    Tylko jest, "kupujący oświadcza, że stan techniczny samochodu jest mu znany".

    Czy jest jakaś szansa na odzyskanie jakiejś kwoty za naprawę samochodu?

  8. #1097
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Wiesz, co.... To są niby części eksplatacyjnę (oprócz ucha silnika) tak samo jak olej i filtry. Nie jestem pewien czy jest tu coś do ugrania.
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  9. #1098
    mmaciek's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    12 razy

    Domyślny

    Jaki przebieg ma auto??
    Na 100% ani grosza nie dostaniesz.
    Sprzedający będzie udowadniał iż są to elementy eksploatacyjne gdzie producent zaleca przy danym przebiegu ich wymiane.
    Ugrałbyś coś jak by auto miało np 50 tyś przebiegu a turbo i dwumas np siada przy 250.

  10. #1099
    MiCkIostr's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski / Łódź
    Auto
    VW PASSAT B6 3,2 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    Mam do Was pytanie i piszę o poradę.

    Jakiś czas temu mój telefon Lumia 920 przestała działać kupiona była w sieci Orange. Mam wykupione do niej ubezpieczenie. Zaniosłem ją do autoryzowanego serwisu Nokii ale odmówili mi naprawy urządzenia i przedstawili kosztorys opiewający na kwotę 900zł. Zgłosiłem do ubezpieczyciela ten fakt i ubezpieczyciel wysłał mi pismo z odmową naprawy sprzętu zasłaniając się tym, że źle sprzęt był użytkowany. W OWU jest napisane, że pokrywają koszt naprawy urządzenia jeśli serwis odmówi naprawy gwarancyjnej.

    Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Jakie podjęliście działania albo jak rozwiązać tą sprawę. Nie ukrywam, że mam z tym nie mały problem.

    Można pisać do mnie tutaj, na PW lub na maila d.sejmicki@gmail.com

    Pozdrawiam, Daniel


    SportBack MiCkIego ==> Historia mojego Sportback'a

    UWAGA!!!!! MOJEGO NICKA CZYTAMY TAK JAK GO PISZEMY...

  11. #1100
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Znajomy również w pomarańczy płacił za ubezpieczenie 30zł/mc, gdy jego Galaxy S4 spotkało się z podłogą to w pomarańczy powiedzieli że upadek nie jest zdarzeniem losowym i odmówili wypłaty ubezpieczenia.
    Jakiś czas się z nimi szarpał w końcu dał spokój i naprawił telefon za własne pieniądze.

    Osobiście polecam wizytę u rzecznika ubezpieczonych lub mail do UOKiK, oni wręcz uwielbiają takie sprawy i pomagają pro bono.

Strona 110 z 132 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •