Strona 68 z 132 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 671 do 680 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #671
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    Myślę, że Twoje wątpliwości wyczerpująco rozwiewa zacytowany przeze mnie fragment Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Odpowiedź jest jednoznaczna - zbywca musi zgłosić fakt sprzedaży auta do ubezpieczalni w ciągu 30 dni od dnia sprzedaży tegoż pojazdu.
    kiedy pisałam posta nie zauważyłam, że jest już kolejna strona. Umiem czytać ze zrozumieniem- nie ma potrzeby przepisywania czy podkreślania wyrazów.

  2. #672
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Chciałem zapytać czy zerwanie umowy przedwstępnej o sprzedaży nieruchomości (nie notarialnej) bez żadnego zadatku zobowiązauję do czegoś ? W umowie był termin (już minął) który mówil do kiedy notarialnie mamy sfinalizować umowę.
    Bez zadatku chyba nie ma żadnych konsekwencji ?

  3. #673
    bartek1001's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Dziekuję wszystkim za odpowiedzi. Wygląda na to ze maja mnie w garsci i sie nie wyślizgnę. Ah za glupotę i roztrzepanie sie płaci
    call me tato

  4. #674
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez julo23 Pokaż post
    Chciałem zapytać czy zerwanie umowy przedwstępnej o sprzedaży nieruchomości (nie notarialnej) bez żadnego zadatku zobowiązauję do czegoś ? W umowie był termin (już minął) który mówil do kiedy notarialnie mamy sfinalizować umowę.
    Bez zadatku chyba nie ma żadnych konsekwencji ?
    Umowa przedwstepna jest rodzajem "rezerwacji"
    Jezeli w tresci umowy nie ma nic o warunkach zerwania (badz jej niedopelnienia), kar umownych itp, to nic Ci nie grozi
    Ogolnie przedawnienie umowy przedwstepnej nastepuje po roku
    Ostatnio edytowany przez piwo6 - 19-08-10 o 21:30
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  5. #675
    Midnight's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Miałem w tym roku pierwszą w życiu stłuczkę ze swojej winy.
    Ubezpieczyciel naliczył mi +40% za OC.
    Jakie grożą mi konsekwencje, jeżeli nie poinformuje o tym fakcie nowego ubezpieczyciela?

  6. #676
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja mam jeszcze jedno pytanie.

    Sprzedaje nieruchomość gruntową (lasy). Byliśmy już u notariusza, jest umowa przedwstępna notarialna. Kupiec dał już część pieniędzy. Chciałbym uniknąć podatku 19% bo jest to spadek po zmarłym ojcu rok temu czyli 2009r i taki podatek obowiązuje jeśli sie sprzeda w ciągu 5lat po śmierci. Z tego co sie orientowałem aby nie płacić 19% muszą te pieniądze być przeznaczone na cele mieszkaniowe, więc chciałem kupić dom i go wyremontować. Faktury, rachunki , a nawet spłatę kredytu mieszkaniowego też zaliczają w US.

    W US powiedzieli mi że musze najpierw sprzedać a poźniej kupić zeby mi zaliczyli.

    Ale czy będzie dobrze jak od razu kupie dom (pieniędze uzyskane z zadatku sprzedaży lasów i reszta kredyt). - zależy mi na takim manewrze bo może mi ten dom ktoś podkupić.
    A dopiero poźniej nastapi sprzedaż z umową koncową tych lasów.
    Czy US mi uzna całą tą kwotę że przeznaczyłem na cele mieszkaniowe i spłatę ktedytu ?

    Troche napieszałem. może to po krótce ujme:
    1 - sprzedaż przedwstępna lasów z zadatkiem,
    2 - kupno domu za uzyskane pieniądze + kredyt.
    3 - koncowa sprzedaż lasów

    Czy wszystkie wydatki poniesione na dom w tym układzie będą zaliczone przez US że przeznaczyłem je na cele mieszkaniowe i podatek 19% mnie nie będzie dotyczył ?

  7. #677
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    A nie prościej zadzwonić z tym pytaniem do US? Prawda jest taka, że każdy US ma swoją wersję i działa według własnego widzimisię. Ja z takimi pytaniami dzwoniłabym do zgodnego z właściwością miejscową Urzędu Skarbowego i tylko wtedy można być pewnym, że nie będziesz zaskoczony przy składaniu dokumentów (poproś osobę, która udzieliła Ci takiej informacji o imię i nazwisko)
    Best ET: 14.764@1/4mile

  8. #678
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Eee tam imie i nazwisko... Poźniej i tak sie wyprze, bo rozmowy nie sa nagrywane. Trzeba takie cos pisemnie brac!

  9. #679
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    też mam pytanko:

    czy taki zapis w warunkach gwarancji jest zgodny z prawem?: (sprzęt został zakupiony do firmy w styczni b.r i teraz uległ uszkodzeniu. sklep internetowy, w którym zakupiłam towar nie ponosi odpowiedzialności za warunki gwarancji producenta)

    "Niniejsza gwarancja dotyczy wyłącznie sprzętu eksploatowanego w indywidualnym gospodarstwie domowym na terytorium Polski (...)".

    Czy nie ma możliwości uniknięcia ponoszenia kosztów związanych z naprawą sprzętu?

    W.

  10. #680
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam
    Jade sobie dzisiaj przez miasto i mijam stojący radiowóz (policjanci byli w środku jak się później okazało) jade sobie dalej spokojnie i po jakimś kilometrze widze że ten radiowóz jedzie za mną i wyje na mnie kogutem więc się zatrzymałem i panowie nawet nie raczyli wyjsc z samochodu mowią tylko "poprosze o dokumenty" bez żadnego jak się nazywa, czy podania powodu kontroli wiec uprzejmie sie pytam jaki jest powod kontroli a on na to burknol dokumenty wiec pytam sie raz jeszcze o co chodzi a on kontrola drogowa wiec mowie ok i dalem dokumenty, pozniej pytanie o pozwolenie lekarskie na jazde bez pasów i zaproponowal mi mandat 100zł i 2pkt mandatu nie przyjelem poniewaz jechalem w pasach. Moje pytanie jak teraz najlepiej sie bronic? mial ktos podobny przypadek?
    Dodam tylko ze zatrzymali mnie dopiero po jakims 1km moze nawet lepiej a tam gdzie stali bylo mnostwo miejsca do zatrzymania a nie zrobili tego bo pewnie dupy z auta sie nie chcialo ruszac juz nie wspominajac o tym jacy chamscy byli gdy z nimi rozmawialem przez otwarta szybe nagle mi zamknoł przed nosem
    Nic mi nie dal do podpisania powiedzial tylko ze mam czekac na wezwanie? Ile maja dni na wyslanie tego wezwania? Co sie dzieje na tym przesluchaniu?
    Ostatnio edytowany przez siwylbko - 21-10-10 o 17:42

Strona 68 z 132 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •