Strona 121 z 132 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,201 do 1,210 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #1201
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sprawdzaja czy auto faktycznie bylo/jest ciezarowka - dlatego ciebie ciagaja jako obecnego wlasciciela
    W sytuacjach gdy osoba ktora sprowadzila auto do Polski nie zaplacila akcyzy, a auto jest osobowe i unika oplacenia tej akcyzy to.. moga zajac auto pod zastaw - mowi o tym jakis przepis.
    Moj kolega mial taki przypadek, celny "zajal" auto i nie mogl go sprzedac do momentu zaplaty akcyzy . Ale to byla duza suma - 20tys zl
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #1202
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W momencie sprowadzenia auto bylo cieźarowe , tak bylo zarejesrtowane w Danii i przywiezione . Fizycznie jednak posiadało fotele i całe wyposażenie jak osobówka . W ten sam dzien kidy kupiłem auto , zrobiłem przegląd na stacji diagnostycznej i diagnosta zmienił na osobowe . U siebie ze wszystkimi papierami poszedłem przerejestrowac samochod , z niczym nie bylo problemu , skąd wiec teraz zainteresowanie .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  3. #1203
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Bo dla Celnego to auto cały czas jest ciężarowe. Chodzi o nie zapłaconą akcyzę
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #1204
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    No nic , zobaczymy co zrobią .Na mój chłopski rozum powinni "ścigać " , tylko i wyłącznie goscia ktory sprowadził auto , i mam nadzieje ze tak bedzie Dzieki Artur za odzew i wyjasnienia
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  5. #1205
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38 Pokaż post
    No nic , zobaczymy co zrobią .Na mój chłopski rozum powinni "ścigać " , tylko i wyłącznie goscia ktory sprowadził auto , i mam nadzieje ze tak bedzie Dzieki Artur za odzew i wyjasnienia
    Jakby cos mozna schować pod Rysami - tam nie znajda
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. Podziękowania dla (A)rturo za pomoc w problemie

    mucka38 (04-03-16)

  7. #1206
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Hehe , znam bardziej ustronne miejsca
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  8. #1207

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam pytanie odnośnie fotoradarów, ostatnio zdarzyła się sytuacja, że błysnęło mi żółtym światłem z żółtej skrzyneczki zawieszonej na słupku, ustawionej przy drodze i chciałbym wiedzieć co teraz. Słyszałem plotkę, że to fotoradar ITD więc nie będzie mandatu ani nic, czy jest w tym coś prawdy? Przepisy zmieniają się dosłownie co chwile i nie wiadomo co i jak, jednak w artykule z 2014 roku wyczytałem, że jeżeli przyjdzie mi ankieta to mogę ją wyrzucić do kosza i nie muszę się niczym przejmować. Jak to jest w 2016? Odkładać gotówkę na mandat czy nie przejmować się niczym? Przekroczenie dość spore bo niestety na drodze było ograniczenie do 90 km/h a przy fotoradarze do 50 km/h (niestety nie zauważyłem znaku :/ tak to jest jak się jedzie w nocy w nowe miejsce i zamiast obserwować dokładnie znaki to patrzy się na nawigację w telefonie, w którą stronę się ma jechać ) więc obstawiam, że przekroczenie o 50 km/h minimum.

  9. #1208
    cygan19's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno / Kazimierz Dolny
    Auto
    CCCO A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Hmm aż jestem ciekawy co chłopaki napiszą ale z tego co słyszałem to jako że fotoradary zostały zamaskowane to teraz policja i ITD mogą tylko kontrolować prędkość więc jeśli piszesz że to fotoradar być może ITD to mandat pewnie dostaniesz ale lepiej być dobrej myśli i czekać na odp kogoś znający obecne prawo

    Wysłane z mojego MID713 przy użyciu Tapatalka

  10. #1209
    sxgn's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Łopel Astra ST A16LET
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    73 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xDestiXx Pokaż post
    Słyszałem plotkę, że to fotoradar ITD więc nie będzie mandatu ani nic, czy jest w tym coś prawdy?
    Jeżeli to był fotoradar ITD to jak popełniłeś wykroczenie, to możesz być prawie pewny, że mandat dostaniesz. Gdzie Ty taką plotkę słyszałeś? Aktualnie nie funkcjonują mandaty należące do Straży Miejskich do końca 2015 r.
    O samym mandacie masz tutaj info:
    http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/ak...nformatycznego


    Jeżeli pomogłem, kliknij "Pomógł"

  11. #1210

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...2,id,t,sa.htmlA to, że wysyłane przez ITD ankiety są wysyłane bez podstawy prawnej?

Strona 121 z 132 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •