Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: AGN dławi się a nawet gaśnie, silnik rozgrzany

  1. #21
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ona zawsze przesterowywuje przed zapłonem na zimnym. Jak error wyskoczył to mogła się źle ułożyć. Ja bym ściągnął kleme z aku i pozwolił jej się aktywnie zaadaptować.

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No to ten pomysł jest już też wyeleiminowany. Nie ma żadnych błędów. Pozostaje jechać do jakiegoś fachowca. Tylko pewnie mi pół samochodu niepotrzebnie wymieni zanim rozwiąże ten problem, jeśli w ogóle mu się to uda.

  3. #23
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wiesz gdzie masz szukać Ja bym jeszcze szczelność wtrysków gazu sprawdził, bo może tam lewe powietrze wchodzi. Daj znać jak znajdziesz i wyeliminujesz. Powodzenia.

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    przemyśl
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny błąd 16487 i 17916

    Witam w mojej audi a3 1.8 AGN z 1996 r. wyskoczyły błędy 16487, 01182 i 17916 po skasowaniu dalej wracają , wymieniłem przepływomierz na nowy i dalej to samo, obroty skaczą jak zwariowano czuć też pod nogą jak auto na początku nie chce jechać tak jak by się dławiło a po kilku sekundach wciska w fotel powiedzcie jaka może być przyczyna tych błędów, bo wiem co oznaczają tylko co może być spowodowane ich wyskakiwaniem. Czekam na odpowiedz i z góry dziękuje

  5. #25
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No to może wymieniłeś na uszkodzony? Jaki kupowałeś ori? Może kable, które do niego przychodzą robią zwarcie. Ogólnie to jak wiesz co błędy oznaczają. Pierwszy od przepływki, drugi adaptacja, trzeci bieg jałowy tak? Przepustnica sprawna? Jakie przepływomierz dawał wartości, że go wymieniłeś od razu bez czyszczenia. Ogólnie masz niesprawny dolot i gdzieś leci lewe powietrze pewnie. Tak jak w wątku.

    Prosty test na szczelność dolotu - zatkać dopływ powietrza i lekko przygazować, powinno być wyczuwalne podciśnienie. Jak jest gdzieś rozszczelniony, to tamtędy będzie ciągnął i jest szansa, że to usłyszysz.

  6. #26

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    iława
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny spadek mocy

    witam. Moj problem polega na tym ze auto traci moc. Kupiłem je 2 m-ce temu i od razu została załozona instalacja gazowa brc. i od samego poczatku zaczeły sie pojawiac problemy. Na początku pojawiał sie bład jednostki przepustnicy wiec przepustnice wymontowałem i starannie przeczysciłem w tym także potencjometry. Po tym działaniu auto jakby troszke odżyło ale pojawił sie czasem błąd sporadyczny przepływomierza. Który dzis własnie został wymieniony na oryginał i znowu ten sam problem. Auto nadal traci moc tzn gdy jest słabe i juz nie chce przyspieszac i delikatnie szarpie wtedy zatrzymuje sie: zdejmuje kleme plus, na chwile i po zapaleniu odpinam przepływke aż wyskoczy błąd i kasuje go vagiem i znowu mozna jechac 100-150 km dalej. Dodam iż gdy auto zaczyna muslić to przezuca mi z gazu na benzyne gdyz chyba wtryski gazowe nie wyrabiaja bo zaczyna spalac niewiarygodne ilosci paliwa. Jak sie muli to benzyny czy gazu pali ok 18,5l/100km. Prosze o pomoc. Mysle ze własnie dlatego kupiłem ja po dosc atrakcyjnej cenie. Bo poza tym stan auta jest super i świetnie się nim jeżdzi

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •