Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: AGN dławi się a nawet gaśnie, silnik rozgrzany

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny AGN dławi się a nawet gaśnie, silnik rozgrzany

    Witam
    Jak już w powitaniu pisałem na tym forum są najbardziej fachowe porady dotyczące silnika o który mi chodzi. Mam octavię 1.8 AGN i proszę was o pomoc - właściwie to jeden koncern. Chciałbym podkreślić, że próbowałem szukać informacji na temat, który mnie interesuje wpisująć AGN dławienie ale nic nie znalazłem. Problem polega na tym, że kiedy silnik jest rozgrzany i postoi z 5 minut to po kolejnym odpaleniu kiedy depnę na gaz (na luzie) to następuje przydławienie, ale wchodzi na obroty a jak tylko puszczę gaz to jakby chciał zgasnąć, obroty spadają prawie do zera, silnik się krztusi i czasami gaśnie a czasami wraca po chwili do obrotów jałowych. Kiedy próbuję ruszyć to też trzeba go wkręcić najpierw na wysokie obroty żeby nie zgasł. Jest to uciążliwe szczególnie w jeździe miejskiej. Po przejechaniu około 500 m problem ustępuje. Poza tym vag nie wykazuje żadnych błędów. Czasami tylko błąd sondy ale daje się skasować i jest spokój na miesiąc. Na gazie problem ten jest szczególnie uciążliwy i się nasila. Mój samochód wyprodukowano w 1997 r. i kupiłem go dość zaniedbanego. Opisany wyżej problem pojawił się właściwie po instalacji gazu ale występuje na benzynie i na gazie. Mam nowe świece NGK i przewody zapłonowe BERU oraz filtr powietrza. Wyczyszczona przepustnica i przepływomierz.Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    na poczatek sprawdz:
    -uklad dolotowy
    -odme olejowa
    -przepustnice,ewentualnie wyczysc/adaptacja
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ustnicy&page=6 / http://www.a3-club.net/forum/showthr...ustnicy&page=4
    diagnoza silniczka krokowego
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ustnicy&page=2
    -przeplywke,ewentualnie wyczysc
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...?t=5032&page=2

    szczegolnie wazne jest aby uklad dolotowy byl szczelny,zasysanie lewego powietrza moz epowodowac wlasnie takie sytuacje-to sa tylko podpowiedzi po sprawdzeniu ktorych i barku poprawy bedziemy szukac dalej
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 13-07-10 o 20:09
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Przepustnica wyczyszczona. W czasie adaptacji wyskoczył jakiś error i nie dało się tego dokończyć, chyba że ja coś źle robiłem. Zaadaptowała się sama po kilkudziesięciu km jazdy i nie ma żadnych błędów. Przepływomierz też wyczyszczony, zresztą zgodnie z tym co było w podanym linku.
    Czy pomiędzy elementami układu dolotowego powinny być jakieś uszczelki, w części do przepustnicy bo pomiędzy tymi plastikwymi rurami i obudową filtra powietrza nie jest całkiem szczelnie i nigdy do końca nie będzie - plastik ściśnięty opaską to nie jest zbyt szczelne?
    Mój samochód miał małą stłuczkę, po której poprzedni właściciel nie założył rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz do obudowy filtra powietrza - czy to może mieć jakis wpływ? Silnik nie powinien zasysać ciepłego powietrza, ale wcześniej nie było aż takich problemów.
    Może mam gdzieś nieszczelny wężyk podciśnienia? Stawiałbym na ten wychodzący z kolektora, zaraz za przepustnicą i dochodzący do takiego grzyba przy wtryskach. Tam jest taki cieniutki wężyk i jest on dosyć luźny. Spróbuję przejechać się z odłączonym tym wężykiem, ale może wcześniej powiecie mi jaki może być jego wpływ?

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie ma dodatkowych uszczelek w ukladzie ssacym.
    brak odcinak doprowadzajacego powietrze do filtra nie ma az tak duzego wplywu jedynie moglby byc slabszy i to wszystko
    przewod o ktorym piszesz jest tylko wciskany one nie sa niczym zabezpieczane ale szczelny tez musi byc
    silniki agn po za zmienna zmiennymi fazami wlaka rozrzadu posiada rowniez zmienna geometrie kolektora ssacego i ta instalacja przy kolektorze jest wlasnie podcisnieniowa.
    napisz czy jest jakas poprawa.
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No właśnie mój nie ma zmiennej długości kolektora bo jest z tego starszego rocznika. Tak piszą w książce do skody Etzolda a to jest dość dobra książka w porównaniu z bajkami Cedrycha. Jeśli w układzie dolotowym nie ma uszczelek to nie mam tam innych nieszczelności. Muszę przyjrzeć się odmie.
    Dzisiaj zauważyłem też, że na rozgrzanym silniku właściwie zawsze po puszczeniu gazu te obroty mi spadają a później wracają do normy tylko nie tak bardzo jak zaraz po odpaleniu. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi.

  6. #6
    nedrax's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWL
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Smile

    ... odepnij kostkę od przepływomierza i sprawdź jak pracuje silnik (czasami nie wystarcza czyszczenie). Ja miałem podobne objawy i błędu przepływki na vag też nie było.....a jednak ona. Po odpięciu obroty wróciły do normy.
    Pozdr
    AGU

  7. #7
    Bordo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam ta sama sytuacje u siebie w A3 .. Jade autem mam okolo 2500 obrotow i nagle spadek obrotow auto sie dlawi, po chwili wszystko wraca do normy ale tylko na jakies 500-600 m. .. Zauwazylem ze to zjawisko pojawia sie duzo rzadziej, a prawie wcale przy obrotach powyzej 3500. Wywnioskowalem z tego brudna przepustnice..

    Zreszta bylem u speca na badaniu i wyskoczyl blad sondy lambda i blad przepustnicy. Facet powiedzial ze o ile blad sondy lambda czesto wyskakuje i nie jest powodem do obaw, o tyle przepustnice nalezy wyczyscic i zrobic adaptacje. Za taka zabawe zawolal ode mnie 50 zl, zaden pieniadz a moze mi zagwarantowac ogomny spokoj. Jestem umowiony na poniedzialek wiec podam po tym czy sie cos udalo czy nie...

    Moze cos doradzicie? Czy faktycznie jesli wyskakuja te bledy to wystarczy wyczyscic przepustnice i bedzie cacy?

    Dodatkowo dzisiaj jeszcze po odpaleniu zapalila sie kontrolka absu i swieci sie caly czas.. Na razie nie odczuwam roznic w hamowaniu ale to sie okaze na sliskim ..

    Co do pierwszego problemu, tj. szarpania, zauwazylem wzrost spalania, w tej chwili moj silnik pali okolo 11.5-12 litrow. A zimą, kiedy wszystko bylo ok, przy takiej samej jezdzie, spalanie wynosilo maksymalnie 10 litrów...

    Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelka pomoc.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dzisiaj odpiąłem przepływkę i było jeszcze gorzej więc raczej jest sprawna. Po odpięciu przepływomierza samochód był trochę słabszy i przy pewnych obrotach szarpał. Teraz czas na sprawdzenie odmy.
    Do czego służy czujnik wkręcony w kolektor ssący zaraz za przepustnicą?

  9. #9
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez trv Pokaż post
    Do czego służy czujnik wkręcony w kolektor ssący zaraz za przepustnicą?
    Czujnik temp powietrza w dolocie.

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Laskowice
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Odma zrobiona a problem nie ustąpił. W dolocie nie ma żadnych nieszczelności. Co dalej? ma ktoś jakiś pomysł?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •