Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: Spalanie na 18 calowych felgach

  1. #11
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    przy 18" niewazne jakie masz opony felga bedzie narazona na uszkodzenia (przy 215 napewno w wiekszym stopiu) !! ...z tym ale nigdy nie mialem problemow a jezdze juz tak od 3 lat

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Miasto
    Belfast, NI

    Domyślny

    U mnie przy 18" i 225/40 pali plus minus 8l po miescie, nadmienie ze dosyc agresywnie autko jest uzytkowane . Ciezko dokladnie stwierdzic, bo liczy mnie milach, ale wg mojego przeliczenia to jest wlasnie cos okolo 8l na 100km.

    Nie orientuje sie czy ostatnio poprawil sie stan drog w Polsce, ale z tego co pamietam warunki jakis czas temu - to zakladanie 18" felg z niskoprofilowanymi oponami to dosyc odwazy krok. Fakt ze dodaje duzo uroku w aucie, ale chyba tez duzo nowych doznan sie doswiadcza lecac po dziurach

    Pozdrawiam i zycze szerokiej drogi.

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gomez
    U mnie przy 18" i 225/40 pali plus minus 8l po miescie, nadmienie ze dosyc agresywnie autko jest uzytkowane
    8L przy agresywnej jeździe po mieście??? 1.8 benzyna??? hmmmm.... ja mam niby turbo ale jak agresywniej po mieście śmigam to 11-12 spokojnie idzie z dymem

    [ Dodano: Sro 16 Maj, 2007 01:39 ]
    i to na 15'

  4. #14
    bartek1001's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    gomez optymista moze kolega zle przelicza mile na km, a apropos opon to jak kupisz z rantem to sie niemasz co bac o krawezniki nawet przy 215, chociaz smiesznie taki trapez wyglada. Jak jezdzilem jeszcze golfem jakies 2 lata temu to w niemcech byla taka moda na szerokie fele i stosunkowo waskie oponki o niskim profilu, mi takich numerow odradzal wulkanizator, juz niepamietam argumentow, ale odradzil skutecznie
    call me tato

  5. #15

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętochłowice->Śląsk
    Auto
    BMW E39
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    j ana18 pzy oponach 235/40 (bo takie niestety ma-ale jak wygladaja ) spalam w granicy0,5-1l wiecej w TDI. zeby jakis om mulasty byl to nie widze choc lekko czuc cos innego w jezdzie...poczekamy na wiruska to zobaczymy roznice

  6. #16
    sikor's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legionowo okol.Wawy
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam dokładnie ten sam silnik 1.9TDI ASZ 130KM.. buda 5cio drzwiowa.. na poprzednich kolach.. tzn 16" 205/55 komputer pokazywał mi spalanie 7.1-7.2 obecnie po założeniu nowych kół 18" 225/40 zuzycie mi wzorslo do 7.4 litra i w cieple dni (kiedy opona sie kleji i jest wiekszy opor toczenia) do 7.6 sa to wartosci przy szybkiej jezdzie.. nie wiem jakbym go cisnał od samego dolu po miesice.. i niejednokrotnie uzyskiwal nawet 180km/h to i tak wiekszego spalania mi nie pokaze..

  7. #17
    B A R T A S's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Skawina
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez and4tu
    Chce do niego założyć 18 x 8.5 cala a do tego opony 225/40
    ZA WĄSKIE opony do tych felg min 245 szerokości, a co do spalania mi wzrosło o 1/2 litra gdy zamieniłem 195/65R15" na 225/45R17"(przy szerokości felgi 7,5cala)
    225/40 wcale nie są za wąskie wręcz są idealne zakładałem na 18 8.5 cala 205 215/35 jednym słowem tragedia był gość który proponował mi na tył 255/40 ale powiedziałem mu ze nie chce robić za walec drogowy, jak na taki rozmiar to tylko 225/40 ja mam takie i nie nażekam co do rysowania o krawężnik to nie ma takiej możliwości wystarczająco wystają oponki by je chronić
    Ps. a kolega gomez jak nie wie jakie są u nas drogi to zapraszamy bo chyba dawno nie był rewelacji niema ale nie jest źle
    1.9 TDI 90KM

  8. #18
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sikor
    Ja mam dokładnie ten sam silnik 1.9TDI ASZ 130KM.. buda 5cio drzwiowa.. na poprzednich kolach.. tzn 16" 205/55 komputer pokazywał mi spalanie 7.1-7.2 obecnie po założeniu nowych kół 18" 225/40 zuzycie mi wzorslo do 7.4 litra i w cieple dni (kiedy opona sie kleji i jest wiekszy opor toczenia) do 7.6 sa to wartosci przy szybkiej jezdzie.. nie wiem jakbym go cisnał od samego dolu po miesice.. i niejednokrotnie uzyskiwal nawet 180km/h to i tak wiekszego spalania mi nie pokaze..
    oj pokaze ...z mojego bez problemu 8.5L wycisnalem ...a i ponizej 6.5L sie zmieszcze ale to tylko jazda ponizej 1500 obr/min

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez B A R T A S
    zakładałem na 18 8.5 cala 205 215/35

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez B A R T A S
    zakładałem na 18 8.5 cala 205 215/35
    ja na 7,5 x 17 cali mam 215x45 i jest niemalże na równo z felgą....

    pzdr

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •