Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 51

Temat: Automatyczne załączanie świateł

  1. #41

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów/Szczecin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sorki, że trochę odgrzebię temat ale nie chcę zaśmiecać nowym tematem.
    Otóż jak mam włącznik świateł na pozycji 'auto' to w dzień normalnie świecą się ledy, działa podświetlanie zegarów itp, w momencie jak wjeżdżam np. do lasu (gdzieś ciemniej, ale tak że ksenony się jeszcze nie załączają) to podświetlanie zegarów się wyłącza, ktoś wie o co chodzi?

  2. #42
    tomasm64's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NMR
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Zmiana przełącznika świateł bez AUTO na przełącznik z AUTO

    Witam.
    Chciałbym zmienić przełącznik świateł z DRL bez AUTO na przełącznik bez DRL z AUTO.
    Obecnie mam taki (8P1 941 531 BB):

    https://naforum.zapodaj.net/9f6efa1d231e.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/75ce6d1fa0aa.jpg.html



    Na taki chcę zamienić (8U1 941 531 G):

    https://naforum.zapodaj.net/da857f081987.jpg.html


    W tym przełączniku doszło małe gniazdo 2-pinowe, ale z wyjściem tylko na 1 pin. Czy ktoś wie od czego jest ten pin?!:

    https://naforum.zapodaj.net/57b8dcc536cc.jpg.html

    Zainstalowałem czujnik światła i deszczu oraz lusterko wewnętrzne fotochrom. W Bordnecie (8P0 907 279 N) włączyłem funkcję czujnika. Lusterko działa prawidłowo, czujnik deszczu działa prawidłowo ale przełącznik z AUTO nie działa, tak, jak powinien. Nie wiem jaka jest pinologia w tym nowym przełączniku, jak wygląda tu podłączenie aby czujnik światła i funkcja AUTO działała prawidłowo oraz pozostałe funkcje oczywiście też. Mam zwykłe światła z regulacją wysokości na przełączniku.
    Ten prawy "zestaw": regulacja oświetlenia wewnętrznego i położenia świateł mijania (z kostką 7-pinową) zamienię z tym z mojego, powinien tak samo działać.
    Pozostaje dobrze podłączyć przewody w kostce 10-pinowej i ten 1 pin w kostce 2-pinowej !!!
    I tu właśnie wielka prośba do "elektryków samochodowych" z forum i nie tylko o pilna pomoc !!!
    Czy zostawić przewód DRL w przełączniku i jak dobrze podłączyć przewód do AUTO ?!

    Ponawiam prośbę o pomoc w prawidłowym podłączeniu tego przełącznika !!!
    Przyda się również wielu innym forumowiczom !!!
    Ostatnio edytowany przez tomasm64 - 12-01-20 o 10:25

  3. #43
    MagnaTKielce's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się światła ( dzienne + ksenony )

    Witam,
    wczoraj zamontowano mi subwoofer ze wzmacniaczem. Odebrałem auto ale okazuje się, że po przekręceniu stacyjki zapalają się światła dzienne wraz z mijania ( lampa Biksenon z DRL od 2009 r ). Świeci się podświetlenie konsoli i zegarów ( tak ledwo ledwo ale się świeci) pomimo tego , że włącznik/wyłącznik świateł jest w poz " 0 " a przekręcanie go w inne pozycje nic nie zmienia. Gdzieś się Pan wpiął z remote czy jak ?
    Proszę o pomoc. Jeśli temat był , to z góry przepraszam ale nie udało mi się go odgrzebać.

    Audi a3 8p sportback lift 2009 r

    Można zamknąć.
    Ostatnio edytowany przez MagnaTKielce - 16-09-19 o 22:32 Powód: Temat do zamknięcia


    Szacunek dla Tych którzy Poświęcili swoje Marzenia...
    ...dla Innych...P(rzyjaźń)D(uma)G(odność)


    TDI PowerED by KingSoft

  4. #44

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Światła mijania i ledy po zapłonie

    Witam kupiłem audi a3 8p rok 2007 w sportsbacku i właściciel sam wymienił lampy na takie co mają ledy na dole (oprócz tego mają soczewki ) problem (wg mnie) polega na tym że po przekręceniu kluczyka palą się ledy i światła mijania i pozycyjne z tyłu, przełącznik jest na ustawiony na 0. Gdy dam przełącznik na postoje palą się tylko ledy z przody i pozycyjne z tyłu. A gdy dam na mijania to palą się wszystkie jak po zapłonie. Chciałbym to wyprowadzić w taki sposób że po zapłonie palą się tylko ledy z przodu. Na postojach palą się ledy i pozycyjne z tyłu. Na mijania gasną ledy i zapalają się mijania i dalej się palą pozycyjne z tyłu. Problem w tym że nie wiem gdzie tego szukać pod maską . W przełączniku nic nie było zmieniane. Podejrzewam że Pan który to robił źle podpiął kable. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

    Aha w lampach z przodu mam trzy żarówki, ledy soczewka i kierunkowskaz, więc ledy też są jako postoje.

  5. #45
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ledy w 2007r? Daj zdjęcie poglądowe tych wynalazków - lamp

  6. #46

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    https://ibb.co/bgwCFsx tak wyglądają

  7. #47

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolskie, Kraków
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MagnaTKielce Pokaż post
    Witam,
    wczoraj zamontowano mi subwoofer ze wzmacniaczem. Odebrałem auto ale okazuje się, że po przekręceniu stacyjki zapalają się światła dzienne wraz z mijania ( lampa Biksenon z DRL od 2009 r ). Świeci się podświetlenie konsoli i zegarów ( tak ledwo ledwo ale się świeci) pomimo tego , że włącznik/wyłącznik świateł jest w poz " 0 " a przekręcanie go w inne pozycje nic nie zmienia. Gdzieś się Pan wpiął z remote czy jak ?
    Proszę o pomoc. Jeśli temat był , to z góry przepraszam ale nie udało mi się go odgrzebać.

    Audi a3 8p sportback lift 2009 r

    Można zamknąć.
    Witam, Mam dokładnie ten sam problem, lecz podmieniłem nowy przełącznik świateł na LIFT z funkcją AUTO, a poprzedni miałem przed-lift xenon bez funkcji AUTO. Czyli nie ma reakcji ten nowy przełącznik liftowy. Trzeba zamienić któreś piny? Jak tak - to jakie?
    Dodam, że to przełączniki do xenon'a czyli bez Leaving comming home oraz ręcznego stopniowania wysokości.
    MagnaTKielce - Jak udało Ci się rozwiązać problem proszę o odpowiedź tutaj lub na fb: Jacek Nawrot - Kraków Nowe Brzesko

  8. #48
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  9. #49

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolskie, Kraków
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    Kurde nic mi to nie mówi tak na prawdę. Mógłbyś mi powiedzieć które piny przepiac?
    Mam przedlift przełącznik z końcówką B, a ten nowy 8P1 941 531 EB. Pomożesz mi lub ktoś inny? Jestem w tym zielony :/

  10. #50

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny Problem z wąacznikiem świateł, kodowanie trybu Auto

    Witam, mam dosyć dziwny problem z wlacznikiem świateł. W momencie kiedy przełącznik znajduje się w pozycji auto wyskakuje błąd: P01800 Przełącznik świateł E1 sygnał niezrozumiały. Problemy zaczęły się po tym jak próbowałem wyłączyć diagnozę lamp typu zimnego podświetlania tablicy rejestracyjnej i oświetlenia na nogi(był błąd a lampek fizycznie nie ma) i po tym szlag trafił przełącznik świateł. Nie działa przez to coming/leaving home i automatyczne światła drogowe. Po zaznaczeniu wszystkiego(raczej) co zmieniłem problem nie ustępuje Moje pytanie czy jest możliwość żebym przez przypadek zmienił jakiś bajt który da takie objawy? Mam auto z 2009 roku i 30 bitowego borda. A może po prostu to zbieg okoliczności i przełącznik szlag trafił? Proszę o rady, pozdrawiam.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •