Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Trzaski, stuki przy lewym przednim kole podczas jazdy

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Trzaski, stuki przy lewym przednim kole podczas jazdy

    Cześć,

    mam podobny problem, przy wchodzeniu w zakręt słuchać pewnego rodzaju stuki/trzeszczenie.

    Jest to objaw jednorazowy (raz/zakręt - choć nie zawsze występuje, prawde mówiąc rzadko, ale coraz częściej).
    Objaw występuje w lewym przednim.

    Odgłos to pewnego rodzaju trzeszczenie - aby lepiej określić (weźmy pod wagę starą sprężynę lub resor - nieużywany. Przy próbie naciągnięcia będzie wydawał jakby odgłos pękania, trzeszczenia). Taki odgłos wydobywa się od czasu do czasu koło lewego koła, na pewno nie z koła.

    A tutaj zdjęcia chyba tego elementu, bo w tamtym miejscu puka i wycieka olej:


    EDIT
    Byłem u mechanika. Nie jest to na pewno przegub półosi. Z tego co powiedział, to wszystko jest w porządku.... ale coś trzeszczy
    Odgłosy są coraz wyraźniejsze. Najczęściej pojawiają się przy skręcaniu w lewo, w sytuacji gdy lewa część samochodu w wyniku działania siły odśrodkowej podnosi się, oraz na początku jazdy np. przy wyjeździe z garażu.

    Dodam że ostatnio wymieniałem łożysko w lewym przednim. Może podczas wymiany czegoś nie dokręcili? Z tego co mówili, musieli wyciągać McPhersona celem wymiany łożyska
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-06-20 o 07:53

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •