Strona 57 z 62 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 561 do 570 z 616

Temat: [8L/8P] Mocne sprzęgło w 1.9TDI - skrzynia 5

  1. #561

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam
    Pacjent a3 silnik 1.9 TDI ATD 101 koni. Na biegu jałowym delikatny szum spod maski na pół sprzęgle rzegot, a na wciśniętym na max sprzęgle cisza. Co to może być da się zdiagnozować bez wyjmowanianskrzyni czy to już dwumas?
    Czy sprzęgło od ibizy 1.9 tdi ATD link poniżej podeszłoby do mojego auta.
    http://allegro.pl/sprzeglo-1-9-tdi-1...966383246.html
    Silnik taki sam.
    Pozdrawiam

  2. #562

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Pojechałem wczoraj na szrot w celu zaopatrzenia się w koło z silnika 1Z. I trafił mi się ciekawy przypadek.
    Panowie odkręcili skrzynie z rozbitka a tam nowe sprzęgło
    Fakt że jest to jakiś chart, (choć na tarczy widać napis LUK) ale komplet dostałem za 100zł więc wziąłem i teraz pytanie czy zakładać to? Mam ALH po delikatnym wirusie i nic więcej nie będzie.
    I jeszcze pytanie czy można kupić nowy wieniec do koła od 1Z? Bo z jednej strony są delikatnie uszkodzone zęby .



    Ostatnio edytowany przez wojtek9104 - 02-03-16 o 11:58

  3. #563

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Nowego wieńca nie kupisz, ale sprzedam Ci pewną tajemnicę. Możesz kupić w idealnym stanie koło zamachowe od galaxy 2.0 benzyna albo sharan 2.8 i przełożyć wieniec. Wieńce są identyczne. Wieńce w kołach od diesla zawsze będą miały minimalne ślady przytarcia na wieńcu, jeśli nie jest głębokie, to śmiało zakładaj.
    Ps. przykładowe koło z pasującym wieńcem:
    http://allegro.pl/ford-galaxy-mk1-2-...592278045.html

  4. #564

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za info. A potrzebuje jeszcze informacje czy trzy kolki ustalające które siedzą w kole zamachowym da rade wyjac ?

  5. #565

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Da radę, kołki dokupisz w ASO, numer kołka N0132102. Pytanie - po co chcesz je wyjmować? Wieniec zdejmiesz bez ich dotykania.

  6. #566

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Chcę je wyjąć i wymienić bo w zamachu który kupiłem ktoś je obciął :/

  7. #567

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojtek9104 Pokaż post
    Chcę je wyjąć i wymienić bo w zamachu który kupiłem ktoś je obciął :/
    Wychodzi na to, że kupiłeś trochę dojechany zamach. Zdejmij wieniec, popsikaj kołki wd40, odczekaj z pół godziny, dobre szczypce zaciskowe i ruszasz w prawo i lewo. Powinny puścić.

  8. #568

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zamach jak zamach używany więc idealny nie jest, ząbki na wieńcu w dwóch miejscach są na krańcach lekko zaokrąglone, ale rozmawiałem z mechanikiem i mówił że tyle to nie ma żadnego znaczenia.
    A kołki są obcięte bo sprzęgło zakładał jakiś wiesiek i nie domyślił się że docisk pasuje w jednej pozycji tak że dziury na śruby mu zgrały a kołki obciął.

  9. #569
    brzuska82's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom(Stroszek)
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Czy koło o nr 037 105 273 B będzie pasowało? wszędzie jest na końcu "C" więc nie wiem,ale gdzieś tam widziałem że numery części są te same a te literki zmieniają się ale to to samo.Może ktoś potwierdzić? Czym się sugerować przy zakupie koła ? Biorąc pod uwagę to że i tak będę je oddawał do aaronexu (chyba) na wyrównanie,piaskowanie i wyważanie.Przechodzę na zestaw z g60 ,sprzęgło sachsa już zamówione,śruby i olej kupie w aso,skode mam bliżej więc zapytam tam.
    I jeszcze jedno...wiem że od tego jest inny temat,czytałem...ale napiszę tu bo nie znalazłem odpowiedzi : czy konieczna jest wymiana wysprzęglika? Coś mi biegi źle wchodzą (na wyłączonym silniku jest w miarę ok ) .Czy do wymiany wysprzęglika trzeba zrzucić skrzynie? bo jak tak to dam to do roboty za jednym razem. sory za OT.

  10. #570
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez brzuska82 Pokaż post
    Czy koło o nr 037 105 273 B będzie pasowało? wszędzie jest na końcu "C" więc nie wiem,ale gdzieś tam widziałem że numery części są te same a te literki zmieniają się ale to to samo.Może ktoś potwierdzić? Czym się sugerować przy zakupie koła ? Biorąc pod uwagę to że i tak będę je oddawał do aaronexu (chyba) na wyrównanie,piaskowanie i wyważanie.Przechodzę na zestaw z g60 ,sprzęgło sachsa już zamówione,śruby i olej kupie w aso,skode mam bliżej więc zapytam tam.
    I jeszcze jedno...wiem że od tego jest inny temat,czytałem...ale napiszę tu bo nie znalazłem odpowiedzi : czy konieczna jest wymiana wysprzęglika? Coś mi biegi źle wchodzą (na wyłączonym silniku jest w miarę ok ) .Czy do wymiany wysprzęglika trzeba zrzucić skrzynie? bo jak tak to dam to do roboty za jednym razem. sory za OT.
    Śruby:
    N90206103 to są te duże - śruby do koła zamachowego 6szt
    N10101001 te są do docisku - 6szt

    Koło zamachowe:
    VW 037 105 273C

    Komplet sprzęgłowy Sachs
    3000 332 001

    na komplet sprzęgłowy składa się:
    Tarcza dociskowa sprzęgła
    Tarcza sprzęgła
    Łożysko zwalniające

    Dodatkowo:
    uszczelniacz na wał (jeżeli masz wycieki )
    olej do skrzyni biegów 2litry
    oba do dostania w ASO po VIN'ie

    To było na poprzedniej stronie jeżeli nie podawane są inne koła czyli nie będzie pasować proste a co do wysprzęglika da rady go wymienić bez ściągania skrzyni. Poza tym na twoim miejscu oddał bym te koło na stoczenie, a nie na wyrównanie bo tam gdzie dolega sprzęgło oni tego nie toczą , Toczą z drugiej strony później wyważają i co najwyżej wymieniają okładziny na kevlarowa jak klient chce cały interes 290zł jak ja dawałem komplet z toczeniem i wszystkimi śrubami olejami 1100zł bez roboty bo sam zrobiłem a najlepsze jest to żę na tej samej ulicy jest ComSport można wskoczyć zaraz po wymianie

Strona 57 z 62 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •