Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 84

Temat: [8L] czujnik wstecznego biegu

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    myszków

    Domyślny [8L] czujnik wstecznego biegu

    Witam klubowiczów i prosze o jakieś informacje odnoście czujnika wstecznego biegu!
    Mianowicie od kliku dni świeci mi sie światło wstecznego na "jedynce" i "luzie" i oczywiście
    wstecznym.Podejrzewam że to może być czujnik.Ale czy aby napewno ?? Czy nie trzeba
    zaglądać do skrzyni??Ile może kosztować taki czujnik??
    Prosze o jakies info w tej sprawie!!
    Z góry dzięki !!!
    [/i]

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wookie
    Czy nie trzeba
    zaglądać do skrzyni??
    czujnik jest wkrecany w obudowe skrzyni z tego co pamietam, nic ze skrzynia nie trzeba ruszac czy tym bardziej wyjmowac

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A ja mam taki problem z tym czujnikiem ze jak wrzuce wsteczny za pierwszym razem to mi się lampy nie zapalają. A jak poprawie to już jest ok. Więc wniosku że gdzieś nie styka tylko gdzie szukać przyczyny? Tez przy tym czujniku? Gdzie on się dokładniej znajduje
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Czujnik od wstecznego to nic innego jak taka sprezynka ktora zalacza/wyalcza obwod pradowy i tym samym zaswieca/gasi swiatla wsteczne
    Czujnik znajduje sie na skrzyni patrzac z gory na silnik po prawej stronie meidzy akumulatorem a blokiem silnika. W takiej czarnej kopulce przykreconej na 2 srobki
    Koszt bodajze ok 50zl za caly kpl z kopulka bo samego czujnika nie da sie kupic bo w tej kopulce jeszcze jakies rzeczy sa
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wawjack
    A ja mam taki problem z tym czujnikiem ze jak wrzuce wsteczny za pierwszym razem to mi się lampy nie zapalają. A jak poprawie to już jest ok. Więc wniosku że gdzieś nie styka tylko gdzie szukać przyczyny? Tez przy tym czujniku? Gdzie on się dokładniej znajduje
    hej - miałem dokładnie taki sam problem, naprawa banalna - w skrzyni masz mechanizm zmiany biegów, tam dochodzą linki... Na górze taki kapturek z kablami to właśnie ten wyłącznik. Odkręć go (2 śruby) a pod spodem znajdziesz taki kielich z wystającym zadziorem. W środku kielicha jest nakrętka, która się Tobie odkręciła najprawdoipodobniej. Dokręć, załóż spowrotem czujnik i voila

    A co do kolegi wookie - to bardzo dziwna sprawa - zazwyczaj jest tak jak u wawjacka, jeśli światełko się świeci nadgorliwie, to najpewniej się rozsypał wyłącznik. Zajrzyj do środka i nie zapomnij nasmarować ślizgu.

    Mam nadzieję że udało mi się pomóc

    Ps. jeee ) nick mi zgrubiał dzięki )
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    myszków

    Domyślny

    Dzieki za te cenne informacje koledzy !!

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stolp
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam. A mój problem polega na tym że jak zostawie autko na wstecznym biegu to po wylaczeniu silnika swiatla cofania dalej sie swiecą. Czy to normalny objaw?

  8. #8
    kaktus's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy --> Przemyśl
    Auto
    Audi Allroad 2.7 BiT
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli masz włączony zapłon na stacyjce a silnik nie pracuje to jest to normalny objaw.
    PICTURE UNDER CONSTRUCTION

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stolp
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Chodzi o to że po wyjeciu kluczyka ze stacyjki , zamknieciu samochodu i pozostawieniu na wstecznym biegu swiatla wsteczne nadal sie swieca

  10. #10
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez matthew
    Chodzi o to że po wyjeciu kluczyka ze stacyjki , zamknieciu samochodu i pozostawieniu na wstecznym biegu swiatla wsteczne nadal sie swieca
    No to juz nie jest normalny objaw. Musisz poszukac gdzies cos musisz miec zwarte skoro masz napiecie na tych swiatlach.

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •