Strona 19 z 28 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 276

Temat: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #181

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OLsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie bardzo proszę o radę. W moim audi a3 1.8 AGN z przebiegiem 220 tys. km od jakiś 5 tys. km zaobserwowałem wyciek płynu chłodzącego. Łącznie przez 1,5 miesiąca dolałem 0,7l borygo. Ostatnio zauważyłem, że płyn zaczął uciekać znacznie szybciej i na dodatek na bagnecie widać drobne bąbelki. Na odpalonym silniku na biegu jałowym przy odkręconym zbiorniczku od płynu chłodzącego przy dodawaniu gazu również pojawiają się bąble. Czy to jest jednoznaczny objaw wydmuchanej uszczelki pod głowicą? Wczoraj dzwoniłem do mechanika to stwierdził, że koszt materiałów + robocizny będzie wahał się w granicach 1000zł (uszczelki: głowica, klawiatura, pod kolektor ssący, wydechowy, planowanie głowicy, wymiana płynów, co wzbudziło moją wątpilwość wspomniał coś o gniazdach zaworowych...) czy podana kwota nie jest przypadkiem zbyt wysoka?

  2. #182

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OSTROWIEC SW
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam,
    jestem szczęśliwym posiadaczem audi a3 1.6 apf z 99r od 9 miesięcy, niestety po ostatnich mrozach i postoju auta przez 3 dni po odpaleniu auta wyskoczyła kontrolka płynu chłodniczego ! zbiorniczek wyrównawczy był pusty ,uzupełniłem brak płynu około 0.8l i zacząłem poszukiwanie wycieku , jedyny wyciek jaki zlokalizowałem znajduje pod silnikiem w okolicy koła zamachowego . Pod auto wsunąłem karton i pozostawiłem na dwa dni ,i dokładnie w miejscu w którym są otwory przez które widać kolo zamachowe jet spora plama płynu ,pytałem wujka googla ale nikt takiego przypadku nie miał, i mam takie pytanie czy ten silnik posiada zaślepki (chyba to się nazywa BROKI) kanałów technicznych od strony koła zamachowego może ten wyciek jest właśnie z nich ?? ma ktoś jakiś pomysł? z góry wielkie dzięki ,pozdrawiam.

  3. #183
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przy rozrządzie jest jakieś gumowe kolanko, bardzo ciężko dostępne, wymieniali mi bo całkiem się przerwało i płyn wyleciał całkowicie chyba z rok temu.

  4. #184
    pHarel2403's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SWD
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie też mam mały wyciek płynu, pod autem jest "kałuża" po prawej stronie silnika (stojąc przed autem to po lewej stronie) zazwyczaj jak auto stoi parę dni nieużywane w garażu. Silnik jako tako jest suchy i nie bardzo mogę zdiagnozować skąd cieknie. Auto jeździ normalnie, nie szarpie, nie dusi a mocy mu nie brakuje. Jeżdżę głównie w mieście także trasy są krótkie o ile to ma jakieś znaczenie.

  5. #185
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    jest na to prosty sposób
    stary korek + wentyl
    pompujesz ciśnienie i nasłu****esz
    ewentualnie przygotuj sobie butelkę ze spryskiwaczem wlej wody z mydlinami i psiukaj
    wydobywające sie ciśnienie powinno tworzyć małe bańki


    ewentualnie podjedz gdzies do warsztatu niech ci pożycza taki korek, sa gotowe takie zestawy czy to do grupy wag czy innych aut

    UWAGA! Skargi i żale do firmy BARTPOL Ostrowiec Św ( oddział Kingsoftu )
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-Kingsoftu-%29

    aby aby aby aby aby aby

  6. Podziękowania dla mariusz11111 za pomoc w problemie

    pHarel2403 (18-01-16)

  7. #186
    pHarel2403's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SWD
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    @mariusz11111

    Jak będę miał trochę czasu to na pewno przetestuję ten patent.



    ========== EDIT ============

    A więc byłem u dwóch mechaników i obaj stwierdzili że za wyciek odpowiada króciec wody.
    Ostatnio edytowany przez pHarel2403 - 27-01-16 o 14:54

  8. #187

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JG
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Hej, od kilku miesiecy mam problem z uciekajacym plynem chlodniczym. Auto to A3 1.8t 2001r.
    Na 99% to nie wyciek tylko jest pobor podczas jazdy. Malo jezdze autem, a jak juz to krotkie dystanse (10-20km). Jak auto stoi nawet kilka dni to nic nie ubywa. Mechanik mi sprawdzal szczelnosc i niby jest ok.
    Ubywa powyzej 1l/1000km. Czy jest jakas inna opcja niz uszczelka pod glowica?
    Jedyny objaw poza uciekajacym plynem to bulgotanie w zbiorniczku (chociaz nie wiem czy tak ma byc , sorry nie znam sie).
    - nie ma majonezu pod korkiem
    - nie dymi poza spalinami
    - plyn i olej wygladaja normalnie
    - poziom oleju nie podnosi sie
    - obroty sa normalne

    Ciezko mi to zdiagnozowac samemu. Jesli to uszczelka to co poza nia trzeba wymienic i jaka moze byc cala kwota rozwiazania problemu?

  9. #188

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Można kupić tester do sprawdzania uszczelki. Gulgotać nie może chyba ,że za mało płynu lub zapowietrzony.

  10. Podziękowania dla art32 za pomoc w problemie

    tdzuku (07-02-16)

  11. #189

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    byłem dzisiaj oglądać audi a3. Wszystko było bardzo fajnie, przejechaliśmy się, później pojechaliśmy do stacji diagnostycznej i podczas drogi powrotnej jak już parkowaliśmy okazało się że jakaś para leci spod maski. Otworzyliśmy maskę było tego trochę a po prawo od silnika płyn chłodniczy leciał praktycznie ciurkiem (podejrzewam że stąd ta para). W zbiorniczku praktycznie nic nie zostało. Czy ktoś się z takim czymś spotkał i wie co to może być? Płyn wylatywał mniej więcej z elementu który zaznaczyłem na załączonym zdjęciu. Prócz tego czy to nie dziwne że komputer pokładowy nie pokazał informacji że brakuje płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu?

    Dodam że na zdjęciu to nie chodzi o te elementy które widać na pierwszy rzut oka, tylko te głębiej. Było to w miejscu gdzie od bloku silnika odchodzi taka potrójna rurka.

    Podpis niezgodny z regulaminem forum

  12. #190

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubasz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mk22 Pokaż post
    Witam,

    byłem dzisiaj oglądać audi a3. Wszystko było bardzo fajnie, przejechaliśmy się, później pojechaliśmy do stacji diagnostycznej i podczas drogi powrotnej jak już parkowaliśmy okazało się że jakaś para leci spod maski. Otworzyliśmy maskę było tego trochę a po prawo od silnika płyn chłodniczy leciał praktycznie ciurkiem (podejrzewam że stąd ta para). W zbiorniczku praktycznie nic nie zostało. Czy ktoś się z takim czymś spotkał i wie co to może być? Płyn wylatywał mniej więcej z elementu który zaznaczyłem na załączonym zdjęciu. Prócz tego czy to nie dziwne że komputer pokładowy nie pokazał informacji że brakuje płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu?

    Dodam że na zdjęciu to nie chodzi o te elementy które widać na pierwszy rzut oka, tylko te głębiej. Było to w miejscu gdzie od bloku silnika odchodzi taka potrójna rurka.

    Pewnie plastik pęknięty (obudowa termostatu) trzeba zdiagnozować . koszt nawet do 500 za całość

  13. Podziękowania dla art32 za pomoc w problemie

    mk22 (11-02-16)

Strona 19 z 28 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •