Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: [Problem rozwiązany] Wkurzający stukot :/

  1. #1
    Aisadi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny [Problem rozwiązany] Wkurzający stukot :/

    Witam

    Pewnie nie zostanę potraktowany do końca poważnie, ponieważ to dopiero mój drugi post ale mam nadzieję że jakąś pomoc uda mi się od Was wyciągnąć

    Info:
    Audi A3, 2003, 2.0 TDI, 3 drzwiowy, garażowany,centralny zamek, zaliczyłem mocniejsze uderzenie w dziurę ale to już wcześniej stukot był słyszalny (podaję info żeby wyprzedzić parę niepotrzebnych pytań )

    Otóż w piękny, słoneczny poniedziałek, zawiozłem moją znajomą do pracy no i gdy wysiadała (teraz pora na prymitywny opis ale cóż ten stuk doprowadza do szału) zamknęła drzwi w sposób normalny w sensie nie trzasnęła nimi ani nie zamykała na dwa razy nic w tym stylu drzwi zamknęły się w sposób jak najbardziej zwyczajny, wtedy gdy ruszałem po raz pierwszy usłyszałem stukot który na 90% mogę określić że wydobywa się z prawej strony gdzieś na przestrzeni od słupka do okolic baku paliwa i przez te 3 dni cały czas jest on słyszalny przy ruszaniu, nie wiem czy zrobiłem się jakiś przewrażliwiony ale też mam wrażenie że tapicerka na drzwiach z prawej strony "skrzypi".
    Oczywiście padnie pewnie pytanie o opisanie dźwięku tego stukotu a więc jest to identyczny odgłos jakby duża kropla wody spadła wam na dach

    Reasumując stukot najczęściej słuchać przy ruszaniu prawie za każdym razem, zdarza się go także usłyszeć przy ostrzejszym hamowaniu i nagłym przyspieszeniu, opróżniłem wszystkie schowki, niestety nic nie pomogło. Proszę o pomoc bo ten dźwięk naprawdę zaczyna być denerwujące

    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 19:16

  2. #2
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ponoć złośliwi robotnicy w Stanach wkładali monety do profili zamkniętych w niektórych samochodach
    Posadź kumatego pasażera z tyłu, niech spróbuje przytrzymać różne elementy tapicerki podczas startów i hamowań - pewnie jakaś śrubka mocująca się odkręciła i sobie lata teraz.

  3. #3
    majones's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Miałem podobnie u siebie, ale z drzwiami kierowcy. Przesmarowałem wazeliną techniczną cały zamek i zawiasy - stukanie ucichło.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A tak glupio zapytam ... sprawdzales czy pasy sa dobrze 'odwieszone'? Zdarza sie, ze pas lekko sie zawinie i wisi nienaprezony. Wtedy podczas jazdy metalowa sprzaczka potrafi uderzac w plastikowa czesc siedzenia lub tapicerki powodujac takie stukanie.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  5. #5
    Aisadi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arekp Pokaż post
    A tak glupio zapytam ... sprawdzales czy pasy sa dobrze 'odwieszone'? Zdarza sie, ze pas lekko sie zawinie i wisi nienaprezony. Wtedy podczas jazdy metalowa sprzaczka potrafi uderzac w plastikowa czesc siedzenia lub tapicerki powodujac takie stukanie.
    To było pierwsze na co wpadłem...ale niestety nic nie dało

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a nie stuka czasem fotel pasażera? ja u siebie mam gdzieś luz i fotel przy ruszaniu stuka i przy hamowaniu.
    Prowizorka okazuje się zawsze trwalsza od oryginału

  7. #7
    Aisadi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Iras Pokaż post
    a nie stuka czasem fotel pasażera? ja u siebie mam gdzieś luz i fotel przy ruszaniu stuka i przy hamowaniu.
    Nie nie to już sprawdzałem, wszystko co związane z fotelami, schowkami i pasami jest już sprawdzone niestety poprawy to nie dało Powiem szczerze że ten stukot jest wkurzający ale jeszcze bardziej jest wkurzające to że człowiek nie wie skąd się wziął i czy to z jego winy

  8. #8
    Aisadi's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem teraz chwilę wolnego więc pierwszy raz po zakupie postanowiłem go solidnie przeglądnąć jednak bez zaglądania pod poszycie i tapicerkę, przód, drzwi, schowki, no i bagażnik, znalazłem parę rzeczy które dobrze nie były umocowane, niektóre wyciągnąłem inne zamontowałem tak jak ma być, postanowiłem odbyć jazdę próbną, niestety przy ruszaniu, dalej wydobywa się ewidentny stukot i chyba bez ściągania poszycia z prawego słupka i okolic za słupkiem się nie obejdzie. Nie wiem ale na moje oko wydaje mi się że ktoś regulował sobie ustawienie wysokości pasów i coś się tam musiało oderwać możliwe by to było?

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uzx Pokaż post
    Ponoć złośliwi robotnicy w Stanach wkładali monety do profili
    nie tylko w stanach.Kumpel pracuje w Neckarsulm i mowi ze u nich tez sie to zdarza....Ale nie monety tylko zgniecione puszki

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    o/krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Aisadi Pokaż post
    i chyba bez ściągania poszycia z prawego słupka i okolic za słupkiem się nie obejdzie
    Aisadi zanim sie jeszcze wezmiesz sie za rozbieranie to sugeruje ci zebys otworzyl schowek od pasazera i go troche naprezyl i mysle ze stukot zniknie. Obstawiam ze ten stukot wlasnie pochodzi od klapy schowka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •