Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 61

Temat: Likwidacja szkody nie z mojej winy - jak najlepiej to załatwić ?

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Likwidacja szkody nie z mojej winy - jak najlepiej to załatwić ?

    No i stało się. Pierwsza stłuczka - nie z mojej winy (ubezpieczenie sprawcy - Allianz) - cały tył do roboty, klapa się nie zamyka itd itp (. I teraz pytanie do Was - jak to najlepiej załatwić, żeby naprawa była zrobiona porządnie w aso i żeby koszty pokryło TU?

    Z tego co doczytałem, procedura jest taka, że zgłaszam szkodę w TU, przyjeżdża rzeczoznawca i wycenia... Co się dalej dzieje nie wiem. Czy po wycenie jade np. do ASO, oni wyceniają na wyższą kwotę - i jest problem... ?

    Z drugiej strony, czy nie lepiej od razu jechać do aso i z nimi to załatwiać, żeby się dogadywali z TU i bezgotówkowo zrobili mi auto ? Nie chcę się wpakować w jakąś ścieżkę, w której zrobią mnie na szaro.

    Dzięki z góry za odpowiedzi.

  2. #2
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego przyjedzie gosc wyceni, ty mu powiesz najlepiej odrazu ze chcesz robic auto na bezgotowke i w aso. najlepiej jedz do aso i zapytaj tam oni ci dokladnie naswietla temat. chetnie bym pomogl ale bardziej sie orientuje w normalnej wycenie auta gotowkowej.
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tylko i wyłącznie do ASO na bezgotówkową naprawę. Nie ma sensu robić autka w garażu u Pana Staszka i zarobić na tym 300-500zł. Oddaj do ASO i będziesz miał wszystko elegancko naprawione. Z Allianzem nie powinno być problemu.

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    a ja bym z kolei wzial kase
    oddasz do ASO i fakt bedziesz miec dobrze naprawione auto ale nic na tym nie zyskasz a bedziesz miec juz "powypadkowe" auto na ktorym stracisz przy sprzedazy bo powiedza ze "walony"

    czemu masz byc na tym stratny skoro to nie Twoja wina ?

    za caly tyl dostaniesz spora ilosc pieniedzy, zrobisz to dobrze ( nie koniecznie w staska w stodole ) i jeszcze Ci zostanie...

  5. #5
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    sa jeszcze w tym kraju naprawde dobrzy fachowcy ktorzy naprawde potrafia zrobic tak ze nie widac ze cos bylo nie tak ja osobiscie nie wstawil bym do aso tylko poszukal naprawde dobrego majstra, i zostanie jeszcze w kieszenie kasa, a slyszalem ze jest takie cos jak strata na wartosci pojezdzie i tez mozna z tego jakas kase pozyskac.
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  6. #6
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    a ja bym z kolei wzial kase
    Ja też oni czasami potrafią nieźle wycenić szkody (przykład - znajomy, stłuczka starego focusa, lekko tył, lekko przód..wycena 13tys!!) robisz w dobrych warsztatach, o ile takie znasz i możesz zaoszczędzić jeszcze kupę kasy!
    Potrzebujesz reklamy? Daj znać!
    https://www.facebook.com/AgencjaDecoPark/

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie za odpowiedzi. Pojechałem jednak do ASO. Wcześniej zadzwoniłem na infolinię Allianza i zgłosiłem szkodę. Wystawili mi odpowiednie papiery częściowo już wypełnione (na maila), wydrukowałem i podjechałem do ASO. Jako, że akurat z Allianzem ASO (noma2 w Katowicach) ma jakiś układ/porozumienie, to oględziny będą w ASO i dalszy tok sprawy będzie się odbywał między ASO a TU. Ja mam dostać tylko informację, kiedy podstawić auto do naprawy. Na razie jest dobrze, zobaczymy jak się sprawy potoczą... mam nadzieję, że Allianz nie będzie się migał od wypłacenia odszkodowania takiego, jak wyceni ASO...

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja uważam, że bardzo dobrze zrobiłeś. Koledzy piszą że jak do ASO dasz to będziesz miał powypadkowy, a jak dasz do Pana Staszka to nie będzie to powypadkowy samochód? Tu będzie miał auto zrobione tak jak powinno być, dodatkowo nie musisz sam jeździć za częściami itd. tylko oddajesz autko i odbierasz już naprawione. Dodatkowo to nie Ty musisz się martwić o zapłatę naprawy tylko ASO musi sobie ściągnąć te należności od ubezpieczyciela.

  9. #9
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rob18 Pokaż post
    ak do ASO dasz to będziesz miał powypadkowy, a jak dasz do Pana Staszka to nie będzie to powypadkowy samochód?
    a czytales dalej co pisalismy ?
    jak wezmie gotowke i nie zrobi w ASO to przynajmniej zarobi na tym ze ma auto "powypadkowe"

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rob18 Pokaż post
    ja uważam, że bardzo dobrze zrobiłeś. Koledzy piszą że jak do ASO dasz to będziesz miał powypadkowy, a jak dasz do Pana Staszka to nie będzie to powypadkowy samochód? Tu będzie miał auto zrobione tak jak powinno być, dodatkowo nie musisz sam jeździć za częściami itd. tylko oddajesz autko i odbierasz już naprawione. Dodatkowo to nie Ty musisz się martwić o zapłatę naprawy tylko ASO musi sobie ściągnąć te należności od ubezpieczyciela.
    Skąd ta pewność ??? Ja bym w życiu nie oddał auto do serwisu, a już na pewno nie na lakierowanie.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •