Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 61

Temat: Likwidacja szkody nie z mojej winy - jak najlepiej to załatwić ?

  1. #51
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    To teraz Twój sewis niech zrobi swoją kalkulację na podstawie zdjęć, jeśli nie możesz sam podjechać. Oczywiście nie wspominaj, że masz już konkretne kwoty z Hestii. Być może jeszcze będziesz na tym zarobiony.

  2. #52

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    z nimi zawsze sa problemy. tak samo jak z MTU bardzo nie polecam!!!!

  3. #53

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów->Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A ja znowu miałem "szczęście" . We wtorek facet z podporządkowanej wpakował mi się w bok tak, że uszkodził oboje drzwi (te od strony pasażera konkretnie wgniecione) oraz koło przednie - ponoć to będzie wahacz. Nie minął rok, wtedy wszystko za pośrednictwem ASO poszło bez problemu bezgotówkowo, TU sprawcy Allianz. Teraz sprawca ma OC w HDI. Również oddałem auto do ASO i znowu nerwówka co z tego wyniknie, jak się TU ustosunkuje do sprawy, jak wyceni itd. Pechowa ta fura.

    Załatwiłem sobie też auto zastępcze na czas naprawy, człowiek z wypożyczalni jak również ASO zapewniali, że bez żadnych wątpliwości takie auto mi się należy. Zaznaczam, że nie prowadzę działalności gosp. Dojazd do pracy 25km ma być tutaj decydujący chyba. Zobaczymy co z tego wyniknie. Macie jakieś doświadczenia z samochodem zastępczym, ale w sytuacji nie prowadzenia działalności?

    Trochę się teraz tego wszystkiego boje, żeby TU nie robiło problemów...
    Trzymajcie kciuki, bo normalnie zeświruję z tym wszystkim. To jest chore, że człowiek sobie jedzie, ktoś mu wali w auto nie z jego winy oczywiście i potem musi się martwić... to powinna być jasna sprawa, wypłata taka jak się należy i basta.
    Ostatnio edytowany przez jarus - 02-06-11 o 14:26

  4. #54
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dziś i ja miałem taką samą przygodę,wymusił pierwszeństwo dziadek i wjechał mi w bok,tylni błotnik wgnieciony i przemalowany w kolor auta tego dziadka,to samo z drzwiami kierowcy,urwana listwa dolna,felga też dostała-chyba prosta jest ale belka przestawiła sie i tylne koła oba "skręciły" w prawo o kilka stopni.

  5. #55
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Witam

    Mam taką oto sprawę.

    W czwartek zostałem najechany w tył. Sprawca potwierdził wersje zdarzeń, mam oświadczenie. Oto wyrządzone szkody "foto" :

    http://imageshack.us/photo/my-images/708/65843121.jpg/

    W piątek zamówiłem wycenę z PZM-u. Tam koszt naprawy brutto wyszedł 6 127 zł z groszami.
    Wiadomo, że ubezpieczalnia potrąca, ma swoje amortyzacje idp (WARTA). Dziś przyszedł Pan od nich z wyceny i koło 18.30 dostałem wycenę od niego. Netto wychodzi ok 1930 zł. Poniżej 2000 tyś.

    W warsztacie w miarę porządnym w którym byłem powiedziano mi, że wyjdzie naprawa 1000-1200 zł + moje części (zderzak,belka zderzaka tylnego,lampa).

    I nie wiem wydaje mi się, że dostałem za mało. Dziwnie to jest policzone. Jak sądzicie tak realnie patrząc na te skrawki informacji?

    Chyba się będę odwoływał...
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

  6. #56
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolego, teraz bierz swoją wycenę i wyślij ubezpieczycielowi razem z odwołaniem od wyceny, zobaczysz co wtedy powiedzą. Spróbuj się dogadać na uśrednienie kwoty odszkodowania. Nie chcę cię martwić, ale czeka cię batalia. Moja kolizja z 25 czerwca br. nadal się ciągnie i finał będzie w sądzie. Musisz się uzbroić w cierpliwość. Na likwidację szkody z OC sprawcy masz 3 lata. Sądząc po zdjęciach i wycenie PZM na moje oko powinieneś wyciągnąć ok 4k.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  7. #57
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Trzeba się uzbroić w cierpliwość masz racje... oby nam się udało . Już wiem co mam robić .
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

  8. #58
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zacznij tak jak napisałem, a dalszy przebieg sprawy opisz na forum, zobaczymy co wymyślą.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  9. #59

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Uzbroić się w cierpliwość, albo zrobić tak jak ja i oddać auto do serwisu na naprawę bezgotówkową. Wtedy auto będzie porządnie zrobione.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  10. #60
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    W przypadku orzeczenia szkody całkowitej robiąc w serwisie może mieć większe problemy z uzyskaniem kasy, odradzam.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •