Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 32

Temat: alarm..domykanie szyb...brak pomysłow, blaganie o pomoc..

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny alarm..domykanie szyb...brak pomysłow, blaganie o pomoc..

    witam, ciagle mam problem z tym ze nie domykaja mi sie szyby z kluczyka/pilota. moj zestaw wyglada tak jak na zdjeciu http://www.fototube.pl/obraz,1908201...pg-930654.html, jak kupilem Audi to mialem dwa inne piloty, z takimi przyciskami kwadratowymi dwoma,piloty tez kwadraty,ale niedzialające, bez guzikow. musialem rowniez wymienic pompke centralnego bo stara padniety wirnik, wymienilem to wszystko. zaczelem interesowac sie tematem domykania szyb, VAG;iem nic nie da zrobic poza dodaniem wartosci na zamykanie drzwi po 30 km/h. jak podłanaczam VAG'a to wartosci soft code sa na same zera (zarowno na nowej pompce jak i na starej dodam ze roznia sie literkami obecna nowa ma L stara ma E ale i na tej i na tej sa zera da rade tylko dodac 32) przetrzepałem forum, doszukalem sie ze po odłączeniu akumulatora tak sie zakodowywuje szyby ze szyby w dol, szyby do góry, i przytrzymac na domknietych na zamykanie, niestety tez nie działa,ma ktos pomysl co moze byc przyczyna tego.? bardzo chcialbym miec funkcje ta aa i jeszcze ten przycisk co jest po stronie kierowcy przy klamce od zamykania otwierania,dziala w jednym kierunku,tylko zamyka, a zamkow juz nie otwiera.... kolejna sprawa, alarm...mam taka naklejke na szybie bocznej z tylu http://www.fototube.pl/obraz,1908201...pg-930659.html , wyglada jak od ori alarmu, niestety poza mignieciem kierunkow przy zamykaniu,otwieraniu nic sie nie dzieje, nie mam czerwonej diody przy rygielkach,forum przetrzepałem, dowiedzialem sie ze zeby sprawdzic alarm czy dziala to trzeba wejsc do auta zamknac je i odpalic, robilem tak, i nic,,,skakalem po fotelach przy zamkietych drzwiach, tez nic...bardzo bym prosil o jakies wskazowki porady,,bo na serio nie mam juz pomysłu...a jestem swiezakiem jesli chodzi o Audi..
    Ostatnio edytowany przez Żary - 19-08-10 o 09:58

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a jak miałeś starą pompke to Ci alarm działał? i domykanie Ci działało? Powiem Ci tak to oznaczenie literowe na koncu mówi nam właśnie w jakie opcje wyposażona jest nasza pompka i tak np ta z koncówką L nie posiada alarmu, sprawdź jeszcze czy wogóle masz czujniki ultradzwiękowe w samochodzie, jeden z nich znajduje się w wewnątrz, jak siedzisz za kółkiem to po twojej lewej stronie z tyłu przy narożniku drzwi. Jeśli przy starej pompce Ci to wszystko działało to proponuje najprościej wymienić wirnik z nowej pompki do starej i cieszyć się bezawaryjnym działaniem pozdrawiam

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    nie mam pojecia czy działało, nie sprawdzialem bo nawet nie wiedzialem ze taka opcja jest, cetralka nie dzialala wiec pojechalem zeby naprawili centralke..ale stara pompke z literka E na koncu mam, podpinam ją tylko pod instalacje elektryczna,bez pneumatyki, i niestety szyby sie nie domykaja ani nie otwieraja jak przekrece kluczyk w drzwiach, cala cetralka dziala i z kluczyka i z pilota...a ta naklejka nie świadczy o tym ze jest alarm? a domykanie szyb z kluczyka tez zalezy wlasnie od pompki ?
    Dodano:
    a jak wyglada ten czujnik ultradzwiekowy ? ma ktos zdjecie ?
    Ostatnio edytowany przez Żary - 19-08-10 o 16:33 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #4
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Żary Pokaż post
    podpinam ją tylko pod instalacje elektryczna,bez pneumatyki, i niestety szyby sie nie domykaja ani nie otwieraja jak przekrece kluczyk w drzwiach
    jak mają CI się domykać jak masz nie podpięte rureczki?
    Przecież bez tego nigdy się nie domkną
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  5. #5
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    tak wygląda czujnik ultradźwięków -->>> http://www.mse.pl/galerie/c/czujnik-...kowy-s_469.jpg powinieneś mieć także na słupku jak stoisz przy drzwiach kierowcy otwartych na wysokości kolan wewnątrz auta wyłącznik tych czujników (taki guziczek z diodą) jeśli go masz to znaczy ze alarm fabrycznie był montowany, ale nigdy nei wiadomo czy ktoś już kiedyś pompki nei wymieniał i dał taką która alarmu nie obsługuje z domykaniem szyb jest różnie ale jeśli napewno dobrze wpisywałeś wartości w Vagu i nie udało się tego zrobić to niestety Twoja pompka tych wartości nie przyjmuje i nie znam innego sposobu by to zaprogramować

  6. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a gdybym wymienił pompke na taka ktora obsluguje domykanie szyb to bedzie dzialac wtedy ?

  7. #7
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Za to jest odpowiedzialna pompka centralnego zamka i owszem jeśli wymienisz na taką która to obsługuje to z pewnością będzie działać dla przykładu podam Ci ze posiadam pompke bez oznaczenia literowego na końcu i mnie działa bez problemu, ale czy opłaca się nabywać kolejną pompke tylko po to by mieć domykanie szyb ? mnie np wkurza to ze zeby domknąć szyby trzeba trzymać guzik aż się domkną szyby i odwrotnie hmm z tego co wiem to nie da się zrobić by przytrzymac i póścić i zeby hulało tak więc jeśli chodzi o mnie to się tylko wkurzam nei warto pozdrawiam

  8. Podziękowania dla etanol za pomoc w problemie

    Żary (19-08-10)

  9. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    wielkie podziekowania dla Etanol. Panowie, sprawdzilem w ETKA jaka powinienem miec pompke i co sie okazało, powinienem miec o numerach 8L0862 257 G lub 8L0862257 N oraz 8L0862257 M . i teraz pytanko, czy ma ktos moze z Was taka pompke i czy dziala domykanie szyb i alarm ? i wydaje mi sie ze Pan Etanol dobrze trafil z tym ze byc moze ktos pompke juz wymieniał kiedys, bo wg. ETKA powinienem miec o numerach takie jak podałem wyzej. a co do tych czujniczkow to szczerze, nie widze zadnego z nich ani diody zadnej tez nie..coz, moze ta naklejka to taka fikcja ? jedynie to bardzo bym prosił zeby ktos wlasnie mi cos napisal o tych pompkach, czy obsluguja domykanie szyb, i czy jest pod nie montowany alarm ?
    Dodano:
    panowie, rozkodowalem VIN dokładnie, wyszło mi ze musi byc pompka o numerach PR :5D0 czyli ta z literka G na koncu, i teraz, ma ktos opis funkcji tej pompki ? co ona potrafi ?
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabarz Pokaż post
    jak mają CI się domykać jak masz nie podpięte rureczki?
    Przecież bez tego nigdy się nie domkną
    aa to szyby tez sa sterowane pneumatycznie ? myslalem ze elektrycznie
    Ostatnio edytowany przez Żary - 19-08-10 o 20:46 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    jak ktos napisze na jakie funkcje mozna programowac pompke 8L0862 257 G to temat zamkniety

  11. #10
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolego Żary jak po angielskiemu umisz cytoć to tu mas ciekawewiadomości
    http://www.digakom.com/details.php?T...0862%20257%20G

    Pozdrawiam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •