Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 90

Temat: Wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym

  1. #81

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    andrychów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    byłem u elektromechanika i wszystko gra jednym słowem noga z gazu tyle że się tak nie da jeździć.

  2. #82

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ciechanów
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    witam proszę o pomoc jak wymienić dolną uszczelkę kolektora ssącego, bo jak na to popatrzyłem to pewnie trzeba zdemontować wtryski i się troszkę przestraszyłem że mogę coś sam popsuć pozdrawiam

  3. #83
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, potrzebuję wymienić uszczelki kolektora dolotowego. Ale nie wiem do końca jakie uszczelki muszę kupić. Znalazłem takie:


    http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=c0abe95&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=8fa&cat[cve]=18c5&cat[gen]=30f&cat[art]=10005&cat[atg]=1c1e10&offset=0&sort=1#tabs=1

    Czy one są ok? I czy potrzebuję cztery sztuki takich i to wszystko? Czy może są jeszcze inne uszczelki potrzebne? Będę wdzięczny za pomoc.

  4. #84

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam.Całe szczęście,że trafiłem na ten temat.Cały czas wyskakiwał mi błąd 16555 fuel trim system to lean bank 1,ponawiał się co kończyło się kontrolką check i trybem awaryjnym.Mieszanka powietrze-paliwo była za słaba i sonda regulacyjna nr.1 wyłapywała ten błąd.Mechanik wymyślał wymianę przepustnicy,przepływomierza,sondy regulacyjnej i nie wiadomo czego jeszcze.Objawy to-na zimnym silniku wariowały obroty,auto gasło,trzęsło budą,kopcił na niebiesko z tyłu z równoczesnym zapachem niespalonej benzyny,problemy z ruszeniem.Na ciepłym silniku auto paliło od strzała,chodziło równo w każdym zakresie obrotów na benzynie lub gazie.Wymieniłem uszczelki kolektora na łączeniu z blokiem silnika i na łączeniu dwóch części kolektora powyżej-stare uszczelki z gumy zamieniły się w "plastik",przy wyjmowaniu z rowków pękały w rękach,były mocno wciśnięte do środka.Bawiłem się z tym parę godzin bo dostęp do śrub kolektora nie jest za specjalny a dodatkowo przeszkadzały wtryski gazu i przewody gazowe,turbina powietrza i masa kabli z prawej strony.Wszystko wynagrodził efekt końcowy.Po zakończeniu zapalam na zimnym silniku przy temperaturze około 2 st.cel i wreszcie auto pali równo,obroty stoją,nie kopci także zanim zaczniecie wymieniać całą masę części przy tych objawach i błędach ecu rozważcie wymianę wspomnianych uszczelek.Pzdr
    Ostatnio edytowany przez ogar - 15-12-15 o 09:14

  5. #85
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy ktoś może mi powiedzieć czy 1.6 AVU ma uszczelkę przepustnicy? Bo u mnie nie ma, może ktoś nie zamontował wcześniej.

  6. #86
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    nie niema
    ma tylko pierścień uszczelniający nr.037133557C ale możesz dać z AGN-a uszczelkę nr.028129748

  7. #87
    sharp's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam; panowie proszę o fachową radę;Przymierzam się do wymiany uszczelek kolektora w a3 8l 1,6 2001 avu; Zamówiłem komplet naprawczy :
    -uszczelka 06A 133 227 B 4 sztuki
    -pierscien uszczelniajacy b 06A 133 398 F 4 sztuki
    -pierscien uszczelniajacy (kolektor-przepustnica) 037 133 557 C
    Moje pytanie : a co z uszczelnieniami po stronie tyłu silnika, tzn pewnie na łączeniu z głowicą ? jak robić to cały kolektor zwalac?

  8. #88

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam. Zamierzam wymienić te uszczelki kolektora bo silnik wariuje i wlasnie jest to podejrzenie na te uszczelki identyczne objawy. a tez nie wiadomo czy byly wymieniane kiedykolwiek autko mam 1 rok.
    I pyranie jakie wogole uszczelki mam kupic zeby zrobic to pirządnie?
    Autko to Audi a3 8l 1998 rok Silnik 1.6 101 km AKL

  9. #89
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


    nr.9 06A133227D x4 sztuki
    nr.16 06A133398F x4 sztuki

  10. #90

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pany takie pytanie bo dzis wymieniałem rure z odmy w bloku silnika i przy okazji musialem wymienic tez uszczelke ibpytanie takie bo miałem przed tym wszystkim uszczelke zamontowana na kolektory z wąskim kanałem teraz założyłem już na szeroki kanal czy ta uszczelka z waskiego kanału mogła mi coś zmniejszyć np. W mocy silnika ? Albo co kolwiek ?

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •