Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: [Problem rozwiązany] Mieszanie oleju silnikowego?

  1. #11
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    czy glupota to nie wiem,ale na pewno nie zaszkodzi to autu.to jest podkladaka miedziana,ktora "uklada" sie pod dana plaszczyzne w przypadku odkrecenia i ponownego montazu moze dojsc do nieszczelnosci wiec profilaktycznie lepiej wymienic tym bardziej iz kosztuje to grosze
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #12
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Larius mysle ze jednak lepiej jest wymienic podkladke ostatnia niz na sile dokrecac..aluminiowa miska, latwo mozna gwint zjechac..ale niech kazdy robi jak uwaza.

  3. #13
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ja nie każę nic nikomu, róbcie jak chcecie. Jak ktoś chce to może ją wymieniać co 1000km, tylko po co? Sam przyznałeś, że ta podkładka jest plastyczna - tak jest jej zadanie, żeby przy większym momencie dokręcenia dopasowała się do śruby i kołnierza w misce. Zarazem taka podkładka nie ulega degradacji poprzez wysoką temperaturę i czynniki zewnętrzne jakie tam panują.

    Jak będzie jedna podkładka (nie wiem czy dobrze zrozumiałem Żary, ale Ty masz dwie??) i śruba przykręcona z odpowiednią siłą to nie trzeba owej podkładki wymieniać. Robiłem to 100razy i ani razu nic mi nie ciekło.

    Tyle ode mnie
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #14
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja też przy najbliższej wymianie oleju wymienie podkładkę,mimo iż śruba dokręcona odpowiednio kropelki oleju co jakiś czas pod nią się zbierają.

  5. #15
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Larius, chodzio oto, ze za kazdym razem jak odkrecasz korek i go dokręcasz to ta podkladka sie wygina,"splaszcza", robi sie niesmyteryczna poprostu, i tak jak kolega pila24 napisal, choćbym nie wiem jak mocno dokrecił srube, to przez tą podklade "uzyta" kilka razy i tak olej sie przedostanie

  6. #16
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    dlatego kazdy porzadny mechanik, warsztat , aso itp nie wymienia oleju "od dolu "
    a wysysa olej gora, sprawdzona, dopracowana, lepsza metoda, oczywiscie pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzetu , koncowek bagnetow itd

    pisanie ze odsysanie jest niedokladne i gorsze rozpowszechniane przez takich samych mechanikow jak ci ktorzy mowia ze diesel w zimie nie zapali i nie pojedzie, zatrzymali sie na epoce poloneza.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #17
    david_dave's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jezeli chodzi o podkladki miedziane to co jakis czas trzeba je wymieniac ja tak robilem jako mechanik przy maszynach ciezkich w ktorych panuje zabrudzenie wysoka wilgotnosc i wysoka tempereatura (np. kopalnia i maszyny typu LKP) np wymienialismy za kazdym razem podkladke przy korku miski olejowej gdzie zabrudzenie straszne czesto myte i w przodkach kopalni wysoka temperatura...podkladka robila sie tak twarda ze nie uformowala sie juz przy nastepnym dokrecaniu do kolnierza miski - od czasu jednej obslugi technicznej do drugiej ta podkladka nie spelniala swojego zadania. (obsluga techniczna co 250 mth mszyny a wymiana oleju za kazda obsluga) jak napisal kolega wczensije mozna odsysac olej ale w kopalni takiego sprzetu nie mamy trzeba bylo spuszczac. Nawiazuje do tego ze jezeli w aucie gdzie warunki sa calkiem inne nie trzeba wymieniac za kazdym razem... woda sie tak czesto nie dostaje zabrudzenie mniejsze (oslony pod silnikiem) i temperatury tez niewysokie.. wymieniac wtedy kiedy widac ze ona nie spelnia sowjego zadania.. co do mojego problemu niedokrecony byl korek.. dokreciliem posypalem diatomitem i do dzis sucho.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowany przez david_dave - 26-08-10 o 12:21
    1.6 AKL - mało ;(

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •