Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: połamana prowadnica bagnetu (rurka), pilne pytanie

Threaded View

  1. #1
    hekate's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny połamana prowadnica bagnetu (rurka), pilne pytanie

    Na wstępie przepraszam Moderatorów za zamieszanie i omyłkowe wrzucenie tego wątku do działu Warsztat - tak to już jest z nowicjuszami na forum
    -------------------------------------------------------------

    Mam taki problem.

    Wczoraj okazało się, że mam połamaną rurkę do której wkłada się bagnet, połamana w sumie prawie przy samym silniku. Chłopak, który trochę się na tym zna zdjął osłonę silnika i po wstępnym obejrzeniu uznał, że to już od jakiegoś czasu musiało być złamane. Ponadto na bagnecie przy sprawdzaniu poziomu oleju wraz z olejem wyciągnęliśmy jakiś taki szlam gęsty. Dodam, że olej był wymieniany jakieś 4 tys. km temu. Aha, i niewykluczone że kawałek plastiku z tej rurki wpadł do silnika - coś grzechotało wcześniej w czasie jazdy, co chłopak wyłapał bo ja nie zwracałam na to uwagi - musiało tak grzechotać od dawna.

    I teraz pytanie. Auto oczywiście zostawiłam na parkingu i chcemy holować do mechanika, ale zdziwiło mnie, że mechanik powiedział że cooooo tam, odpalać i przyjechać. Coś podejrzany ten jego spokój.

    Jak myślicie, czy ten plastik może coś zrobić silnikowi? No i ten szlam? Chłopak mówi że trzebaby płukać silnik i wymienić olej, a mechanik twierdzi że nic się nie stanie i wystarczy połamaną rurkę wymienić tylko.... Dziwne, nie?

    Aha, ja się nie znam ale jeśli to ma jakieś znaczenie - 1,9 TDI
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-06-16 o 10:12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •