Strona 77 z 105 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 761 do 770 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #761

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    pisałem już kilka postów wcześniej o problemie z klimą okazało się że jeden z problemów znikł czyli był spalony bezpiecznik i dlatego się nie załączała klimatyzacja. Podmieniałem też panel klimatronika jak tu ktoś radził na forum by sprawdzić czy coś źle w tym jest i jest sprawny tu problemu nie ma bo jak mój przełożyliśmy do auta kumpla to u niego śmigał. Po zmianie bezpiecznika klima się zaczęła załączać jednak jak by ją coś blokowało chodzi, chodzi i przestaje. Tak sobie popracuje minute i przestaje. Rurka gruba która doprowadza czynnik do kompresora pod maską po załączeniu przycisku AC na panelu w klimatroniku i ustawieniu temperatury na L0 po kilku sekundach robi się zimna i dmucha zimnym powietrzem niestety kilkadziesiąt sekund (30/40sek około) po czym jak by się coś odłączało i zaczyna dalej dmuchać ciepłym. Gdy zgaszę silnik auta i za minutę odpalę na nowo i włączę znów AC historia się powtarza, załącza się pochodzi chwilę i się wyłącza. Teraz tak czy coś jeszcze może być zepsute? czy się musi rozchodzić? bo przez całą zimę nie było aktywne na pewno przez spalony bezpiecznik którego nie wykryłem, mogło się zapchać/zastać czy coś? Czy może być popsuta jakaś cześć sprężarki bo tak jakby na rurce dochodzącej do niej jest zimne powietrze chwile pompuje a potem przestaje? Czy jeśli by była zepsuta sprężarka to czy załączało by się chwilowo czy nie? proszę o jakieś porady gdzie można jeszcze szukać. Nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei w układzie aż się uda a warsztaty tylko to proponują wymienimy panu panel wymienimy panu sprężarkę, wymienimy wiatraki i będziemy patrzyć czy działa ... Oczywiście VAG był podpinany przed zmianą bezpiecznika i po zmianie też i żadnych błędów nie wykazał.

  2. #762
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Duże prawdopodobieństwo, że fiksuje ci zawór rozprężny klimatyzacji lub coś z osuszaczem.

  3. #763

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Czy jeśli zmieniana była sprężarka w październiku to ona razem z tym zaworem była zmieniana i mógł się zepsuć w pół roku? czy to osobny element niezwiązany z wymienianą sprężarką? nie orientuje się w tym za bardzo a nie chce żeby ktoś mnie naciągał na kolejne wymiany podzespołów których już robiłem kilka i jestem sceptyczny do wymian czegokolwiek i warsztatów jakichkolwiek. Ewentualnie ile coś takiego kosztuje i gdzie można się udać?

  4. #764

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AUDI
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Panowie ,mam taki problem z klimą ,a mianowicie: naciskam przycisk ECON ,wszystko załącza się elegancko,ale po 5 minutach klima wyłącza się i nie można ją uruchomić,dopiero jak zgaszę auto i odpalę to na 5-10min będzie działać.. :/ jak myślicie co to może być ?

  5. #765
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    witam
    ja mam problem z klimatyzacją w leonie 1p tzn:
    Sprężarka wyłacza i włącza sie podczas jazdy, tzn po około 15-20km, przez te 15km chłodzi aż miło, dopiero jak sie porządnie rozgrzeje
    Wiatraki chodzą, brak błędów na vagu, klima nabita. Czasami mogę włączyć i wyłączyć klime przyciskiem ECON i za każdym razem załącza sie sprężarka, a bywa że wyłącze i włączyć nie mogę. Widać i czuć jak włącza sie sprężarka po zaczynają parować szyby i po chwili natychmiast odparowują, oraz czuć wilgotne powietrze, szczególnie to widać w deszczowe dni, podczas jazy sprezarka przestaje chłodzić i momentalnie parują szyby po chwili włącza sie i odchodzi wszystko
    Jedyna myśl mi przychodzi to spróbować wymienić ten zawór sterujący sprężarką
    pomożecie?

  6. #766
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    spotkał sie ktoś z takim problemem?

  7. #767
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    podpinales kompa ? sprawdzales jakie sa bledy ?

    robiles tes wlaczania i wylaczania elektrozaworu na sprezarce ?

    podawalem juz iles razy ze screenami gdzie w vcds mozna zobaczyc jak elektorozawor pracuje , czy sie wlacza i wylacza

    sprawdzales jaka masz sprezarke, czy wymiana samego elektorozaworu jest mozliwa ( oplacalna ) ?

    jesli nie, to jedynie telefon do Macieja moze pomoc
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #768
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Błędów zero

    Nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak sprawdzić vagiem działanie elektrozaworu. Mam filmiki jak sprezararka zachowuje się w kilku blokach, kiedy normalnie pracuje i kiedy nie pracuje tak jak wcześniej opisalem. Możesz pokazać jak sprawdzić zawór?

  9. #769
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no o tym mowie

    w silniku, bodaj grupa 50 i 57 ( tez za uja nie moge znalezc tych screenow co sam wklejalem )

    w 1p jest to samo co w 8p, czyli elektorozawor steruje sprezarkam nie ma zadnego sprzegla itd

    sprezarka pracuje caly czas, jak sie wlaczy klimatyzacje to widac w blokach sprezarke na ON, czyli zawor zadzialal,
    wystarczy nawet reka naciskac pedal gazu i widac jak obciazenie sprezarki spada az do OFF, po zwolnieniu gazu znowu jest ON

    tak dziala elektrozawor wlasnie, przy nacisnieciu pedalu gazu potrafi sprezarke wylaczyc calkowicie zeby nie bylo spadku mocy, a potem sie wlacza

    z twojego opisu moze wynikac ze u ciebie sie przycina, szwankuje
    a od producenta sprezarki zalezy czy jest to oplacalne i prawie bezbolesnie wymienialne, czy taniej wymienic cala sprzezarke

    czy denso czy sanden..

    cofnij sie troche w temacie, opisane wsio
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #770
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Niestety pod tymi kanałami co podales nie ma nic

Strona 77 z 105 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •