Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 225

Temat: Montaż tempomatu w TDI

  1. #31
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Szczups, to będzie J

    kubas, Botage chyba zakładał i ma 8P, więc się raczej da Musisz mieć elektroniczny pedał gazu.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #32
    Old School Szczups's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    Szczups, to będzie J
    Wielkie dzięki - już kupiłem i czekam na bartowl'a żeby pomógł mi to zamontować
    Porobimy fotki i wstawimy w tym wątku.
    Pzdr

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    Hola hola, chcecie mi powiedzieć ze w 8L przedliftowej, da się tak łatwo załozyć tempomat?
    no z zalozeniem nie na problemu ale cena raczej nie kazdemu odpowiada.
    wlasnie tutaj napisalem cos na ten temat: http://www.forum.a3-club.net/viewtop...=119602#119602

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kubas
    A w 8P tez sie tak da
    no jasne ze sie da.
    w 8P nie ma problemu.
    moj kolega sie tym zajmuje. montuje do wiekszosci VAG-ow wiec jak bedziesz potrzebowal jakis informacji to mozesz pisac.

  4. #34

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szczups Pokaż post
    Wielkie dzięki - już kupiłem i czekam na bartowl'a żeby pomógł mi to zamontować
    Porobimy fotki i wstawimy w tym wątku.
    i jak sie udal montaz tempomatu - ile czasu to zajmuje. Tez sie przymierzam do jego zalozenia. Porobiliscie moze dodatkowo (oprocze tego co jest dostepne na grupie) jakies zdjecia, instrukcje ?

    ps. na podstawie instrukcji z grupy da sie ten tempomat zalozyz bez wiekszych problemow ??
    Mudas

  5. #35
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja montowalem u siebie. Mialem tylko maly problem z wyjeciem poduchy bo sruby ktos popsul, ale dalem rade. Jedyne co bedzie Ci potrzebne z forum to schemat podlaczenia. Z reszta jesli masz jakies pojecie o rozkrecaniu auta to sobie bez problemu poradzisz. Mi calosc zajela ok 3 godzin.

  6. #36

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Mam jeszcze pytanie odnosnie tego klucza do odkrecania kierownicy. Czy da sie to zrobic jakims narzedziem dostepnym w 99% naszych garazy czy trzeba kupic specjalny klucz - jezeli tak wiecie gdzie go mozna dostac i ile z grubsza kosztuje ??

    Manetke juz mam i bede sie zabieral na dniach do roboty
    Mudas

  7. #37
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    To jest taki klucz podobny do torxa, ale ma wiecej wypustow. Ja go mialem w takim duzym zestawie wlasnie torxow. Ten typ nazywa sie chyba Spline i wyglada jak na tym zdjeciu --> http://www.narzedziowy.com.pl/img_pr...-09-yt0433.jpg Ale nie pamietam rozmiaru.

  8. #38
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zgadza się Spline M12 cena ok 10PLN.

    Czy ktoś montował tempomat w A3 96r 8L 1.9TDI AGR??? Pedał gazu jest elektroniczny, kwestia czy jest czarna kostka w podszybiu? Pozdrawiam



    Czy może ktoś kto montował tempomat zweryfikować fotke, czy to o tą kostkę chodzi, ewentualnie opisać kolory przewodów.

    Ostatnio edytowany przez done - 14-07-08 o 10:15

  9. #39
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BartOwl Pokaż post
    Nie ma sprawy... jedynym drobnym problemem był fakt, że nie miałem oryginalnego kabelka i dorabiałem go sobie (bez wtyczek oczywiście). A że chciałem aby było to *ładnie* zrobione, to się trochę pomęczyłem z tym. W manetkach jest tzw. złącze szpilkowe, więc pocynowałem druciki i nasunąłem na nie izolację o ciut większej średnicy. Tak przygotowane *wtyki* wsunąłem na szpilki i trzyma jak trzeba. Natomiast z racji braku odpowiednich wtyków blaszkowych do skrzynki pod maską, oblutowałem kabelki z drugiej strony i sklepałem je na płasko. wsunąłem od spodu i też jest ok. Więc bez kompletu kabelków tez się da, ale trzeba się trochę namęczyć (szczególnie że w tej wtyczce spłaszczone *końcówki* przejść nie chciały, musiałem wiertełkiem poszerzać otworki itd...). No ale zdecydowanie warto i koszt praktycznie zerowy. Jakbyś chciał odpowiedni kawałek schematu to masz poniżej:
    Plenum chamber znaczy skrzynka w podszybiu pod mechanizmem wycieraczek. Brakuje w niej odpowiednich pinów. Już myślałem żeby sobie samemu zrobić owe pstryczki, ale oryginalne rozwiązanie wygląda lepiej i jest bardziej funkcjonalne. A co najpiękniejsze, poprzednie manetki można odsprzedać
    Witam
    Czytając różne opisy montażu tempomatu w tym modelu, postanowiłem skonfrontować to z rzeczywistością, po rozkręceniu podszybia okazało się że jedyna czarna wtyczka ma inny układ oraz kolory przewodów.
    Moje pytanie czy montował ktoś tempomat wpinając się bezpośrednio pod piny w komputerze (na schemacie 21, 35, 19, 10).
    Pozdrawiam


  10. #40
    fuks87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ###
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    podepn? si? delkatnie, znalazlem na allegro:

    http://allegro.pl/item816226181_mane...eat_skoda.html


    ---->> czy ta manetka bedzie pasowac do a3 2001 r??
    oferta nie jest za tania, powiedzmy ?rednia, mo?e kto? z Was ma tak? cze?? na zbyciu taniej?

Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •