Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: Duże zużycie oleju

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny Duże zużycie oleju

    A3 1.9 TDI 110KM, 99r. Przebieg 240.000km (raczej prawdziwy)

    Witam mój problem polega na tym iż od jakiegoś czasu odnotowałem duże zużycie oleju, od około 1000km dolewałem 2 razy po około 0,5 litra. (olej mobil 10W40)

    Silnik pracuje raczej dobrze , ma moc, nie kopci na żaden dziwny kolor. Płyn chłodniczy trzyma poziom nie ma w nim śladów oleju, filtr powietrza też czysty. Z bagnetu nic nie chlapie.

    Po odkręceniu osłony silnika zauważyłem jakieś wycieki w miejscu gdzie odma łączy się z tą rurą od powietrza (przepraszam za mało fachowy język.) Widać to dokładnie za zdjęciu nr1. Odma dała się w tym miejscu bardzo łatwo odczepić , nie było tam żadnego zacisku, była po prostu że tak powiem "wpięta" (na zdjęciu jest już wypięta przeze mnie). Jak widać na focie usmolone jest wszystko dookoła tego łączenia. Od spodu na tym łączeniu też było sporo oleistego "syfu" tak, że po dotknięciu miałem kilka kropel oleju na palcach.

    Zdjęcie nr. 1
    http://img405.imageshack.us/img405/6047/sdc11026111.jpg

    Na kolejnych zdjęciach widać, że cały silnik jest mocno spocony, ale to raczej dlatego, że jak ostatnio dolewałem olej nie trafiłem kilka razy bezpośrednio do wlewu i poleciało sporo na silnik, chociaż nigdy pewności nie ma czy nie cieknie gdzieś jeszcze spod uszczelki. Proszę zobaczyć wszystkie zdjęcia bo może nie tylko w odmie tkwi problem. Dziś wyczyściłem silnik i będę obserwował czy na nowo nie będzie go zalewało.

    Zdjęcie nr2.
    http://img714.imageshack.us/img714/2055/sdc11029222.jpg

    Zdjęcie nr.3
    http://img844.imageshack.us/img844/9735/sdc11031333.jpg

    Teraz moje pytania:
    1. Jak uszczelnić to miejsce łączenia odmy z rurą od powietrza? Czy wystarczy jakiś zwykły zacisk?
    2. Jak oceniacie resztę tych wycieków, może coś jeszcze wygląda tam dla was podejrzanie (pomijając fakt, że nie trafiałem do wlewu przy ostatnich dolewkach)
    3. Czy możliwe jest to, że aż tak duże straty oleju mogą być spowodowane tą nieszczelności odmy?
    4. Może jednak czas pomyśleć o wymianie uszczelniaczy zaworowych? Lub jakiejś uszczelki a może zmienić olej na jakiś bardziej gęsty.

    Bardzo dziękuje za każdą radę i pomoc.
    Ostatnio edytowany przez krisexe - 12-10-10 o 19:32

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Wiesz ja miałem też taki problem ale co się okazało jak mechanik wymieniał olej to urwał gwint w misce i miska uciekał olej.

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    1.odkrec sobie ta rurke i odtlusc tak samo przy rurze elastycznej i spokojnie mozesz zastosowac ten sam patent ktory masz przy kruccu od wlewu oleju -czyli opaske metalowa( tylko przykrecaj delikatnie bo to jest plastik)
    2.masz delikatne wycieki ale najpierw zajmi sie naprawa odmy i sprawdz zuzycie oleju
    3.odma transportuje gazy powstale w skrzyni korbowej(czyli gazy powstale w wyniku pracy tlokow) i walka/ow rozrzadu pracujace pod pokrywa zaworowa zwana dalej kapa.podczas gdy silnik nie jest uruchomiony nie wytwarza sie cisnienie wiec jest mozliwosc zasysania i wdmuchiwania powietrza.natomiast gdy silnik jest uruchomiony cisnienie "wypycha" powstale gazy podczas cyklu pracy poprzez zlacze gumowe zwane odma olejowa do zlacza elastycznego ktorym w tym przypadku jest rura laczaca filtr powietrza i przepustnice
    4.na pewno mu nie zaszkodzi ale iel Ci bierze od wymiany do wymiany ?bo jezeli 0,5 l to masz bardzo duze ubytki
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Od ostatniej wymiany dolałem ok.1 litr oleju. Do następnej jeszcze ze 2000km.
    "Na pewno mu nie zaszkodzi" ??
    Ale napisz proszę co dokładniej , wymiana uszczelniaczy? oleju na gęstszy? czy uszczelki?
    Jak oleju to na jaką gęstość?
    A ta uszczelką przez którą są również wycieki jak się będzie nazywała?
    Ostatnio edytowany przez krisexe - 12-10-10 o 19:28

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    temat o olejach -> http://www.a3-club.net/forum/showthr...593#post672593
    wymiana uszczelniaczy -to mu nie zaszkodzi
    uszczelka nazywa sie : uszczelka kapy albo uszczelka pokrywy zaworowej
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    No tak, tylko temat ma 100 kilka stron, zanim znajdę tam interesujące mnie informacje to już będzie trzeba wymieniać ten olej, mam rodzinę , dzieci i brakuje mi czasu na internet Nie znam się zbytnio na olejach a odpowiedz na pewno jest banalna wiec gdy ktoś mógł napisać jakiej specyfikacji olej jest mi potrzebny to będę wdzięczny. Jeśli nie to może sie w końcu doczytam jakos w tym dlugim wątku

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    otrzymales temat w ktorym znajdziesz odpowiedz ewentulanie mozesz zadac pytanie i jeszcze masz problem poniewaz trzeba przeczytac?chlopie juz dawno powinienes otrzymac ostrzezenie za nie kozystanie z wyszukiwarki i temat powinien wyladowac w koszu poniewaz byly omawiane zagadnienia odmy olejowej,ubytkow oleju,uszczelki pokrywy zaworowej i uszczelniaczy.troche zaangazowania
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ok przyznaje , chciałem troszkę na skróty, obiecuje poprawę i proszę o nie wyrzucanie mojego tematu, przynajmniej przez jakiś czas.

  9. #9
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    1. Umyj silnik i wtedy obczaj skąd cieknie, bo sam tego nie jesteś pewny
    2. Sprawdź sprężanie na poszczególnych cylindrach
    3. Sprawdź okolice miski olejowej
    4. Wyczyść dolot
    5. Sprawdź czy nie masz przedmuchów do skrzyni korbowodowej (spaliny z bagnetu jak go wyciągniesz, duże ciśnienie)

    Potem jak ogarniesz, wymień tam gdzie cieknie, zaopatrz się w uszczelniacze i nową uszczelkę pod pokrywą zaworów i wtedy możemy pogadać o wymianie oleju na nowy. Czasem może się zdarzyć przy takim zużyciu, że nie będzie to miało sensu, bo trzeba silnik wymienić albo naprawić. litr na 1000 km to graniczne zużycie, no chyba że niechcący zalałeś jakąś podrubę i znika szybciutko.

    Pytanie jak ty dolewasz, tzn ile jest na miarce, po dolewce??

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Bagnet sprawdzałem, nie lecą żadne spaliny z niego ani nic nie tryska, czuć tylko lekki podmuch. Z korka olejowego też żadne spaliny nie lecą.

    Dolewam tak na połowę zakratkowanego pola na bagnecie. Olej był kupiony w sklepie z olejami więc nie wiem czy to podruba.

    Dodatkowo mam pytanie i ile w przybliżeniu czasu może zająć mechanikowi wymiana filtru paliwa i uszczelniaczy zaworowych? Bo jestem umówiony na sobotę o 8 rano a pracują do 14 i nie wiem czy by z tym zdążyli.
    Ostatnio edytowany przez krisexe - 12-10-10 o 20:32

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •