Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Komputer silnika - odpiecie od instalacji

  1. #1
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Komputer silnika - odpiecie od instalacji

    Witam

    Walcze z bledem Vaga 18010 (blad od niskiego napiecia juz wymienilem na nowy aku i dalej blad) niestety nikt nie potrafi mi pomoc wiec kombinuje sam a mianowicie mam pytanie czy moge odpiac kostki od tego komputera ktory znajduje sie na podszybiu ? aby sprawdzic czy tam nie jest cos pordzewiale ? nie zablokuje wtedy jakos tego komputera ?

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a jak masz go zablokowac? przeciez jak odlaczasz aku to komp i tak nie dostaje napiecia,wiec nie ma znaczenia czy wtedy go wypniesz z kostek czy nie.Nic nie ma prawa sie stać.
    A taki blad u mnie raz wyskoczyl jak zrobilem przez przypadek krótkie spiecie na zaciskach aku.

  3. #3
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a może warto sie zakręcić przy alternatorze? lub instalacji która idzie od alternatora skoro masz za niskie napięcie to może coś z nim będzie nie tak hmm

  4. #4
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    blad wyskakuje jak auto jest nie odpalane... tzn zalacze zaplon podlacze vaga blad sie pokazuje nie odpalajac auta wykasuje blad bledu nie ma wylaczam zaplon i vaga zamykam auto przychodze za 5 minut powtarzam operacje i blad znowu wyskakuje.... ladowanie mam dobre akumulator po naloadowaniu mial napiecie 12,6 po dwoch dniach spadlo do 11,9 po postoju w momencie jak odpale auto jest odrazu 13,8 a bez dmuchawy swiatel radia jest 14,1/14,2

  5. #5
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no to może faktycznie jakies zwarcie na przwwodach hmm tylko których? a nie bawiłeś sie ostatnio w wymienianie radia lub innych gadżetów przy których jest zabawa z instalacją? może któryś z przewodów jest gdzieś luźny, tak tylko gdybam

  6. #6
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    nie

    mam radio alpine podlaczone nie po stacyjce, czytalem ze alpajny pobieraja duzo pradu jak sa wylaczone ale ja swojego poodpinalem i calego wyciagnalem z auta i blad nadal powracal takze ot nie radio nic innego mi do glowy nie przychodzi... dzwonilem do magikow elektrykow co sie zajmuja kodwaniem immo centralnymi i ogolnie taka elektryka w vagach i podjade i zostawie im tam auto niech szukaja bo mi juz rece opadaja

  7. #7
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    jak Ci sie uda uzyskać jakies info od tych magików to napisz, zawsze sie przyda wiedza

  8. #8
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    niech CI sprawdza czy jakieś urządzenie nie pobiera ciągle prądu, bardzo często zdążają się przypadki ze np radio albo wzmacniacz caly czas ciągną prąd, jak auto nie jest odpalone, to napięcie spada, i komputer po odpaleniu rejestruje błąd, za niskie napięcie..mniej więcej to tak wygląda w naszej kochanej elektronice.

  9. #9
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    dzisija czyscilem masy te pod maska... te dwie co pod akumulatorem sa byly troche zasyfiale poczyscilem ale aku juz mam na tyle slaby ze musze go podladowac i zobaczymy ... ta mase pod kolumna kier. tez ogladalem byla wporzo jak rowniez ta w bagazniku tez byla oki jak podladuje aku i nadal bedzie byk to pokombinuje z tymi wtyczkami na podszybiu z kompa poogladam i jakims kontakt sprajem popsikam bo slyszalem ze tam moga byc kwiatuszki jeden kolega z a6 tak mial a jak to nie pomoze to elektryk ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •