Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 255

Temat: wyciek oleju

  1. #181

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Panowie,
    Też mam ASZ i problem z wyciekiem oleju, kapie ze zderzaka przy IC, wymieniłem uszczelki w szybkozłączkach, wszystkie oprócz tej na turbinie no ale to za daleko. Kapie kilka kropel za noc. Zderzak przy IC obrzygany olejem lekko. Chyba nie dziura w IC bo byłyby notlaufy a żadnego nie miałem.

  2. #182
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Możliwe że dziura w IC. Musi być gdzieś nieszczelność. Trzeba ściągnąć zderzak i się przyjrzeć. Notlaufy łapie jak ciśnienie jest za duże.
    To niedobrze że aż tak dużo oleju masz dolocie. Normalnie to lekka mgiełka olejowa powinna być.

  3. #183

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Właśnie o to chodzi że nie mam wcale dużo oleju w dolocie, prawie nic, nic sie nie wylało jak wymieniałem te uszczelki, śladowe ilości, a powyżej IC praktycznie suchutko jest. Mam manometr i stałe doładowanie wskazuje poł bara, jak sie przyciśnie to dobija chwilowo do 2. Jak docisne dłużej to łąduje 1,5 bara i utrzymuje sie takie wskazanie do osiagnięcia 3k obr.
    Jak za niskie ciśnienie to też będzie notlauf, miałem tak w A4 jak gumowe kolanko w dolocie pękło .
    Ostatnio edytowany przez frost - 09-02-14 o 14:04

  4. #184
    jajutek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin>Radawiec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny olej pzy kolektorze wylotowym po stronie kierowcy

    witam zbiera mi sie olej przy kolektorze wylotowym po stronie kierowcy, dekiel uszczelniony, pompa vacum rowniez a pod kolekorem ssacym nowa uszczelka
    Wyglada na to jak by spod uszczelki od turbo ale uszczelka jakies 1,5 roku temu byla wymieniana i przed jak i po jest tak sam,glownie ta pierwsza szpilka jest ufajdana.
    Moze ktos mial podobny problem ?
    Ponizej fotki:




    MOD: Koledga nauczy sie wstawiac fotki porzadnie
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 14-04-14 o 15:56

  5. #185

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny [8l] Wyciek oleju 1.9 TDI

    Audi a3 8L
    Silnik 1.9 TDI 110km AHL
    Cześć
    Mam problem a mianowicie dziś rano po wyjechaniu z garażu zobaczyłem plamę oleju pod autem pomimo tego ze mam osłonę. Po powrocie do domu wszedłem pod auto ściągnąłem osłonę i zobaczyłem ze strasznie dużo oleju cieknie z turbo chyba z rurki w której wraca olej z powrotem.
    Pytanie moje brzmi jak sie fachowo nazywa ta uszczelka(jak można prosić to nr) oraz czy przy okazji wymienić wszystkie uszczelki jakie tam są przy turbo.
    Drugie pytanie
    Czy może też kapać olej z kolektora wydechowego i ssącego bo przy okazji zauważyłem ze mam z drugiej strony lekko brudny olejem blok silnika.
    Z góry silnika nigdzie nie kapie olej.
    Dodam że braku mocy nie zauważyłem
    Może źle szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach
    Zdjęcia



  6. #186

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam, mam pewien problem. Od 3 tygodni jestem posiadaczem Audi A3 8L 1.9TDI 110km z 1998r. Przez te 3 tygodnie z autkiem nic się nie działo, lecz gdy wczoraj dałem je na wymianę rozrządu dziś zobaczyłem wyciek oleju. Wcześniej było bez grama oleju. Pojechałem na ten warsztat gdzie rozrząd był wymieniany i po wjechaniu tam na kanał, jeden z mechaników powiedział, że olej wycieka z intercoolera(turbina sucha). I tu pojawia się moje pytanie: czy mogli coś uszkodzić gdy wymieniali ten rozrząd(powiedzieli, że rozrząd jest na 5 napinaczy - oznaczenie silnika AHF) i czy turbina będzie do wymiany? Co mogę zrobić, aby znów nie wkładać w robote auta tysiaka, jak nie lepiej.

  7. #187
    Madridista Olb's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuska Ziemia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dużo tego oleju tam jest, ubywa go znacząco? To częsty "problem" jeżeli to nie znaczne wycieki to bym się nie przejmował. Należy znaleźć miejsce wycieku i zobaczyć co należy wymienić.

  8. #188

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dosyć dużo, po jednej przejażdżce potrafi nieco kapnąć. Głównie ze zderzaka, bo tak olej cieknie. Czy mechanicy wymieniając rozrząd mogli uszkodzić któryś z węży od intercoolera, bo dziwnym trafem przedwczoraj tego wycieku nie było...

  9. #189

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    w intercoolerze nie ma oleju ... jest tam tylko wtedy gdy turbina go puszcza, a tak to powinna być susza, obstawial bym ze cieknie Ci z uszczelniaczy, mi cieklo z dwóch na trzy wymieniłem i zero poboru oleju chyba ze ja pałuje to wtedy cos uchwyci ale tak to praktycznie zerowe zużycie a zaznaczam ze mam przebieg ponad 400kkm

  10. #190

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A te uszczelniacze idzie dostać w sklepach z częściami do samochodów? Pierwszy raz mam silnik z turbiną i niektóre rzeczy są mi jeszcze "nowe".
    Jeśli się okaże, że to faktycznie uszczelniacze, a nie turbo(bo jest suchutkie) to wyślesz mi adres na pw i flaszka dla Ciebie Że, też mechanicy nie mają takiej wiedzy, tylko od razu chcą się za turbine brać...

Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •