Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 51

Temat: wlot powietrza

  1. #21

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sprawdzilem, u mnie nie ma "snow screen".
    Jest zwykla pusta rura ssaca

    To teraz opcja z wyciszeniem.....
    Czy ktos wie czy miedzy wewnetrzna strona bklotnika a nadkola jest jakies wyciszenie, lub tez przegroda?

  2. #22
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    obrazek moze nie jest najpieknieszy ale mysle ze cos zrozumiesz.
    w prawej stronie obrazka narysowalem blotnik (niebieski) oraz na nadkole (zolte).
    po prawej zaznaczylem element pod ktorym jest nadkole i kolo.elementami wygluszajacymi sa/jest nadkole oraz karoseria pojazdu nic wiecej tam nie ma.botnik to kawal blachy przykrecony do karoseri i zabezpieczony nadkolem to jest wszystko

    Who I am? I am a the Champion.

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    no ok.
    To jeszcze dodam jedna rzecz do pieca.
    Jak odebralem auto od lakiernika do zostal taki jeden piankowy profil spod blotnika.
    Pytalem sie lakiernika to powiedzial ze to siedzi pod blotnikiem, ale zastopil to czyms innym.
    Czym..nie wiem.

    Ten piankowy profil jest koloru szarego. Czy ktos wie na jakiej wysokosci on siedzi?
    Moze on dziala jako wyciszenie?

  4. #24
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez esamolocik Pokaż post
    Odebralem dzis z ASO czesc 8L0 129 604 B i sie okazalo ze ow element posiadam.
    Wedlug informacji co mi podali w ASO to jest to element koncowy i dalej nie ma zadnych przewodow. Sprawdzali po VIN.
    U mnie fabrycznie powietrze zaciaga bezposrednio z nadkola. Nie ma zadnych polaczen do przedniego zdezaka.

    Pozostaje zatem pytanie dlaczego slychac odglos zasysanego powietrza i po odpuszczeniu pedalu gazu ewidentnie slychac odglos upuszczanego powietrza przez DV.
    Odglos ewidentnie sie niesie z nadkola.

    Narazie zatrzymalem ten element. Jutro wykrece swoj orginalny, moze sie pokruszyl lub jest zasyfiony i stad tak szumi. Jezeli bedzie caly to zwroce zakupiona czesc do ASO.

    Moze odglos jest wynikiem brakujacej jakies maty wyciszajacej w blotniku?
    Czy ktos sie orientuje czy fabrycznie tam sa jakies wyciszenia, jakas pianka albo cus?
    Jedynie co mam to plastikowe wypelnienie miedzy drzwiami a blotnikiem.
    Rozebrałem dziś nadkole u siebie i jest takie coś tylko (diesel) . Czy u Ciebie esamolocik jest też tylko takie coś nad nadkolem? Wydaje mi sie, że z nadkola nie powinien ciągnąć powietrza, tam przecież najwiecej brudów i kurzu jest podczas jazdy. Tym bardziej, że widziałem dziś w starszym dieslu( tyle, że tam jest wszystko wew. komory silnikowej wyprowadzone a nie nad nadkolem), że cała instalacja kończy sie nad wentylatorem. Dochodzi do tego prostokątnego otworu W takim razie który element muszę dokupić wg. etki? Pogubiłem sie już. Mam auto ok pół roku i też tego na początku nie było tylko po malowaniu lewego błotnika czyli taki sam przypadek jak miał bodajże twórca tego tematu.
    Ostatnio edytowany przez borys24so - 03-11-10 o 19:59

  5. #25

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dokladnie ten sam scenariusz mialem.
    Tyle ze z wywiadu w ASO + od kolegow na forum wiem ze u mnie w 1,8T ciagnie powietrze z nadkola. Rura ssaca wchodzi w nadkole i stamtad ciagnie powietrze.

    Ja mam jeszcze przypuszczenie ze miedzy wewnetrzna strona blotnika a nadkolem jest jakas przegroda wyciszajaca.
    Po odbiorze od lakiernika zostal jeden profil piankowy ktory tam orginalnie siedzial.
    Cos czuje ze on byl montowany za ta rura ssaca (blizej drzwi) i robil za wyciszenie.

    Co do zalozen konstrukcyjnych umiejscowienia tego wlotu....u mnie filtr powietrza jakos szczegolnie sie nie brudzi wiec nie ciagnie az tak duzo brudu jakby sie moglo wydawac.
    Dodano:
    pofatygowalem sie do auta i wyciagnolem profil ktory orginalnie siedzial "gdzies" pod blotnikiem.


    http://img227.imageshack.us/i/profilb.jpg/
    Nie mam pojecia na jakiej wysokosci to orginalnie siedzi.
    Moze ktos mi podpowie na jakiej wysokosci ow profil pownien sie znajdowac. Byc moze to on wycisza ten syk zaciaganego i upuszczanego powietrza.
    Ostatnio edytowany przez esamolocik - 03-11-10 o 21:32 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #26
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A czy u ciebie esamolocik jest nad wentylatorem ten prostokątny wlot? Na zdjeciu widać taki prostokątny wlot z v-ką na środku. Co do tego profilu to nie wiem, mogę tylko powiedzieć, że na tej końcówce co widać na zdjęciu, która wychodzi od filtra do nadkola, jest naklejony taki prostokąt( to jaśniejsze na czarnej końcówce) i to jest pianka. Może ma to zwiazek jakiś z tym profilem z pianki.

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Z tego co kojaze to mam nad chlodnica taki wlot. Ale to nie oznacza ze cokolwiek tam bylo podlaczone.
    Co do czesci wychodzacej w nadkole.
    W calosci u mnie wyglada tak:


    Czesc wchodzaca w nadkole nie ma zadnych mocowan wiec nie sadze zeby cokolwiek dalej bylo montowane.
    Zreszta tak mi powiedzieli w ASO.

    Na czerowno zaznaczylem czesc wchodzaca w nadkole.

  8. #28
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wygląda na to, że ten sam element jest u mnie. Czy to jest puste w środku? Muszę spytać goscia co mi malował błotnik czy przy rozbieraniu nie wyleciał taki profil jak ty masz. Może nie wiedział gdzie to włożyć i wyrzucił.

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tak, to jest puste w srodku.
    Jak ktos z kolgow na forum orientuje sie gdzie ow profil siedzi to bede wdzieczny za informacje.

  10. #30
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    esamolocik zrobiłeś podmiankę tego elementu, jeśli tak to czy pomogło?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •